RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » новини » «Це навмисна недбалість»: голова громади на Буковині висловився щодо ситуації з санаторієм «Брусниця»


Найкращим виходом із ситуації з бальнеологічним санаторієм "Брусниця" була би передача закладу на баланс Брусницької громади.

Таке переконання висловив у розмові з кореспонденткою molbuk.ua голова Брусницької громади Василь Шемчук.



Він пояснює, що земля – 8, 2 гектари, власне, є власністю ОТГ. Громада, мовляв, готова взятися за розвиток закладу: повернути ліцензію, облаштувати достойні умови для лікування та проживання відпочивальників. З відповідним листом громада звернулася до облради. Проте поки що "глухо".

"Брусницька сільрада звернулася до Чернівецької обласної ради з тим, щоби передати нам на баланс ОТГ цілісний майновий комплекс. Відбулася майнова комісія, на якій я висловив свою позицію. Я був готовий взяти це цілісним майновим комплексом, із більш ніж мільйонною заборгованістю! Бо ж треба щомісяця сплачувати за електроенергію, газ, плату за землю до сільради і 400 тисяч гривень зарплати. Та деякі депутати, як-от Іван Мунтян, сказали, що це питання ще "сире" і його треба вивчати. Ну, ви ж розумієте, воно "сире" ще з 2014-го року, ці всякі "мутки". Я, як то кажуть, психанув на то все. Бо вже 8 років прошу передати нам цей заклад, щоби його остаточно не "вбити". Проте на майновій комісії не проголосували за те, щоби передати санаторій нам. Це означає, що й на черговій сесії облради не проголосують, швидше за все. Зрештою, це питання навіть і не виносять на порядок денний сесії. Чому так? Значить, хтось гальмує процес. От я й міркую – кому це вигідно? Нехай депутати дадуть нам офіційну відповідь – "даємо" чи "не даємо", - розповідає Василь Шемчук.

Якщо питання не вдасться вирішити мирно, Василь Шемчук пообіцяв звернутися до суду і відсудити землю громади.

"Я їх попередив – шановні, далі буде погано. Тому що на території вже відключили світло, а там є майно, машини, великі котельні. Зараз почнуть те все рвати, красти. Це розцінюється як навмисна недбалість, а за таке вже - кримінал. Я стукав у багато дверей, пояснював усе це. Та ніхто мене не чує. Я казав, що йде до ліквідації ліцензії. Не вірили. А тепер буде така "розкладка". У 2005 році Брусницька сільрада передала землю під санаторієм у користування облраді. Ми знайшли в архіві цей документ. Якщо ми це питання не вирішуємо полюбовно, подаємо в суд і забираємо землю. А приміщення… та хай хоч палять його! Знаєте, як у тому анекдоті. Розлучаються чоловік із жінкою і ділять майно. Чоловікові дістався другий поверх спільного будинку. Жінка й питає – "що ж ти робитимеш із тим другим поверхом?" А він відповідає: "Нічого, ти собі живи на першому, а я свій спалю!" Так і тут. Я собі забираю своє, а ви собі своє тримайте. Кому воно цікаве? Ліцензії немає, землі немає, великі борги. А так будемо здавати землю в оренду. Там є парк великий, ставок, громада хоч буде мати якийсь із того прибуток", - каже голова громади.

Саме завдяки зусиллям Брусницької громади, каже пан Шевчук, вдалося влітку відновити роботу санаторію.

"Ми зробили від себе все. Шукали кошти, ремонтували… Усі йшли на результат запустити. І тепер мені було так "позорно" на майновій комісії, так мене "прокатали". Це нечесно і неправильно.Ви ж розумієте, це будуть Щербинці номер два (дитячий санаторій "Щербинці" на Новоселиччині, який уже багато років не функціонує – авт.), - переконаний Василь Шемчук. - Тому що поб’ють вікна однозначно. Там же світла немає, відповідно, ні тепла, ні сигналізації. І людей немає. Бо ж там зараз холодильник! Сторожі сказали, що в холоді працювати не будуть, і розійшлися домівками", - провадить Василь Шевчук.

Цікавимося, як громада планує розвивати санаторій, якщо його таки передадуть на баланс Брусницької ОТГ.

"Спочатку шукали би інвестора, "вибивали" ліцензію. А вже тоді будемо думати, що робити. Можна поставити якісь дерев’яні будиночки. Там не треба мільярдів, громада би ці кошти назбирала, тим більше, що бюджет у нас непоганий. У нас би було "попроще", дешевше, ніж у тому приватному санаторії навпроти. І старші люди, які рахують ту копійчину, пішли би до нас…" - розмірковує голова громади.

Раніше повідомлялося, що бальнеологічний санаторій "Брусниця" у Вижницькому районі, який здавна славився лікувальною водою, наразі у повному занепаді. Тут пустка, немає навіть сторожів.

У липні цього року діяльність санаторію відновили. Облаштували територію, покращили матеріально-технічну базу, збільшили штат працівників з 5 до 20 осіб. Також облрада погасила понад півмільйонну заборгованість.

Утім, щастя тривало недовго. Уже на початку жовтня стало відомо, що заклад втратив дозвіл на право користування надрами через рішення Верховного Суду.

З’ясувалося, що з 2019 року тривав судовий процес між службою геології та санаторієм. Причина – недопуск до перевірки тодішнім керівником "Брусниці" представників служби геології. Врешті служба геології подала до суду, щоби припинити дію ліцензії "Брусниці". Один суд санаторій виграв, але у вересні з’явилося рішення Верховного Суду, яким таки припинили дію ліцензії. А це означає, що заклад наразі не може оздоровлювати людей за допомогою водних процедур. Тобто він втратив останнє джерело прибутку.

Наразі владники області розмірковують, що робити далі з закладом, а тим часом він усе більше занепадає.
Редактор: Галина Олійник
18-12-2021, 21:10
Коментарів 0 Переглядів 5 720

• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Вранці температура повітря становить -1°


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.