У Чернівцях показали документальний фільм "Хто ми? Психоаналіз українців" чернівецького режисера Олександра Ткачука.
У фільмі досліджують колективні психотравми ХХ століття і те, як вони впливають на сучасних українців, передає кореспондентка molbuk.ua з місця події.
Перша і Друга світові війни, Голодомор, розстріляне відродження, репресії і тотальний контроль понад 70 років під час окупації комуністичним режимом – це не просто трагічне минуле, це колективна психологічна травма, яка передалась сучасним поколінням українців.
Відповіді на ці питання шукав режисер Олександр Ткачук, який протягом року проїхав тисячі кілометрів, відвідав різні регіони України, аби записати героїв фільму. Озвучені у фільмі точки зору істориків, економістів, дослідників тоталітарного режиму, Голодомору та психотерапевтів знайшли своє підтвердження в історіях реальних людей.
"Я би хотів, аби фільм започаткував загальнонаціональну дискусію – як нам рухатися далі? Щоб кожен українець відчув, що він є сильним, може і має брати відповідальність на себе за власне життя та життя країни. Суспільство – це і є влада, і якщо почне змінюватися кожен українець, зміниться і вся країна", - зазначив режисер.
Героями фільму виступили українці, які пережили Голодомор, були учасниками радянської репресивної машини, учасники російсько-української війни, які не зрадили Україні, які ностальгують за Сталіним.
Музику до фільму створили музиканти чернівецького гурту "ZAPAL".
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
10-12-2021, 19:41
0
2 831