Українці, які пройшли вакцинацію від коронавірусу, можуть отримати по тисячі гривень. 9 грудня уряд затвердив усі деталі і процедури, як це вже найближчими тижнями можна буде зробити.
Верховна Рада виділила на це 8 млрд гривень з держбюджету. Ці гроші з 19 грудня можна буде отримати кожному вакцинованому, але потратити їх дозволили лише на певні сфери й тільки протягом чотирьох місяців.
Для отримання виплат на першому етапі треба подати заявку в Дії до 29 грудня.
Розповідаємо, як отримати тисячу гривень за вакцинацію і що для цього потрібно мати.
Що робити?
Для того, щоб отримати тисячу гривень, потрібно виконати низку умов:
отримати два щеплення від ковіду завантажити додаток Дія згенерувати електронний ковід-сертифікат у додатку Дія. "Якщо людина просто вакцинована і немає сертифіката, то отримати гроші не зможе ", - розповідає Михайло Федоров, міністр цифрової трансформації.
Мінцифри закликають людей вже зараз генерувати у Дії ковід-сертифікати, не чекаючи 19 грудня. У відомстві побоюються, що через величезну кількість запитів в один день і про сертифікати, і про гроші, сервіс може не витримати.
Станом на початок грудня в Дії за день генерували 30-35 тисяч сертифікатів.
У мінцифри очікують кілька мільйонів запитів за день, коли почнеться програма виплати грошей.
Коли й куди прийдуть гроші?
Офіційно програма має запрацювати з 19 грудня. У цей день у додатку Дія у тих людей, які вже мають ковід-сертифікати, з'явиться додаткова опція "Епідртимка".
Щоб отримати гроші за щеплення, потрібно оновити додаток Дія, зайти у розділ "Послуги" і натиснути кнопку "Епідртимка".
Далі потрібно підтвердити, що вам є 18 років. Після цього має підтягнутися перелік банків, в яких можна відкрити віртуальну картку.
Далі користувача має перекинути в банк, де він створює віртуальну картку у кілька кліків. Потім користувача повертає у додаток Дія, де буде підтвердження про створення картки.
Гроші за щеплення будуть на картці банку, який ви оберете. Але сама картка спочатку буде тільки в Дії. Немає значення, чи був у людини рахунок у цьому банку до цього.
Мова йде про новий спеціальний банківський продукт - віртуальну картку у Дії.
У мінцифри обіцяють, що пізніше таку віртуальну картку з вакцинальними грошима можна буде відкрити у додатках банків.
Через сайт Дії відкрити такий рахунок поки що неможливо.
Попередній перелік банків, де можна відкрити картку - це "Mono", "Альфа банк", "Укргазбанк", "Ощадбанк", "Приватбанк". У Мінцифри кажуть, що у майбутньому цей перелік розширять.
Після того, як ви обрали банк, гроші мають прийти орієнтовно через два дні.
На що можна буде витратити тисячу?
Гроші з віртуальної картки у Дії не можна буде зняти у банкоматі, не можна буде комусь переслати чи поповнити.
Їх можна витратити лише на певні види товарів і послуг. Наприклад, розрахуватися за квитки чи їжу у кінотеатрі, купити квитки у театри, музеї, на концерт, придбати книги чи розрахуватися у спортзалі, купити квитки на залізницю.
Також визначили, який бізнес може отримати ці гроші по спеціальному mcc коду. Що таке mcc код? Коли будь-який бізнес отримує платіжний термінал, то такому терміналу присвоюється mcc код у залежності від критеріїв його діяльності. Наприклад, mcc кодам присвоюються назви "розваги", "спорт", "кіно".
Якщо людина витрачає гроші у кінотеатрі, це mcc-код "кіно".
Тобто такою віртуальною карткою можна буде розрахуватися за послуги онлайн, наприклад, замовивши книги через сайт. Або оплатити ці ж самі книги офлайн у книгарні, розрахувавшися за них телефоном.
Витратити ці гроші можна буде лише на український бізнес.
З моменту запиту на отримання грошей дається чотири місяці на те, щоб витратити тисячу гривень.
Якщо їх не витрачають, гроші повертаються державі.
Якщо немає Дії?
Якщо у людини немає додатку Дія, згодом можна буде отримати пластикову банківську картку з грошима за вакцинацію.
Поки що цієї послуги немає, але у мінцифри сподіваються, що незабаром банки почнуть це робити. Також можна буде відкрити віртуальний рахунок у самому банку. Без Дії.
У Мінцифри обіцяють запустити сайт, присвячений програмі вакцинальних грошей.
Якщо щось не працює, також можна звертатися у технічну підтримку Дії у чат-бот.
В Україні майже за рік дві дози щеплення отримали понад 12 млн людей. Уряд сподівається, що виплата грошей стимулює вакцинацію українців.
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.