З початку до кінця цього тижня (до 12 грудня) утримається волога погода з вкрай неоднорідною температурою повітря. Україна опинилася у полоні атмосферних фронтів та активних циклонів, які принесли опади: дощ, мокрий сніг та сніг, часом мряка або просто щільна туманна хмарність.
Така погода може бути несприятливою для людей, які мають ті чи інші захворювання. Як легше перенести цей період – розповідає синоптикиня Наталія Діденко, пише molbuk.ua
Зокрема, Діденко зауважує, що для людей із бронхо-легеневими недугами в цьому випадку фаза опадів не така важлива, як висока вологість повітря. Тому особи, схильні до бронхітів, хвороб легень, астматики тощо повинні уникати тривалого перебування на вулиці під час опадів.
На випадок нагальної потреби варто одягатися тепло, але не перевантажувати себе важким одягом, щоб не пітніти та не притягувати небажане охолодження, уникати синтетичних тканин, не забувати про шалики та шапки.
Гуляти все одно лікарі рекомендують, адже користь свіжого повітря та помірний рух не піддаються сумнівам.
"Побутові поради – носіть із собою хоча б маленькі парасолі, адже зіпсоване нове пальто чи відклеєна підошва зіпсують настрій і можуть вплинути на працездатність впродовж усього дня", - додає Наталія Діденко.
Синоптикиня нагадує, що під час дощу погіршується видимість, дороги стають слизькими і небезпечними для автомобілістів.
Через періодичне зниження температури повітря до нуля та нижче дощ здатний переходити у мокрий сніг. А мокрий сніг провокує налипання мокрого снігу та "кашу" на дорогах.
Тумани також погіршують видимість, а у великих містах стають додатковим ризиком для здоров’я через погіршення екологічної атмосфери – на вологих мікрочасточках із "задоволенням" акумулюються шкідливі домішки від викидів автомобілів та підприємств.
"Мокрий сніг та ожеледиця у цей період року особливо небезпечні через ожеледицю. Травматизм з початком зими суттєво зростає, частішають переломи та вивихи. Тому дуже уважно обирайте взуття, неслизьку підошву, рухайтеся повільніше, тримайте дистанцію і на дорогах, і на тротуарах. Особливі вразливі групи – старші люди, порадьте їм вирішувати необхідні справи поза домом у світлий час доби, коли краще видно ситуацію на дорогах. Зараз захід Сонця відбувається орієнтовно вже о 16 годині", - радить фахівчиня.
Вночі стовпчики термометрів поступово опускатимуться до 3-9 градусів морозу, на високогір’ї Карпат до -10-13 градусів, вдень температура повітря коливатиметься в межах 0-5 градусів морозу. Одягайтеся тепліше.
Особлива увага до безпеки та здоров’я – туристам, які планують гірські подорожі.
Температурні стрибки вкупі з суттєвими коливаннями атмосферного тиску сприяють загостренню специфічних недуг у гіпотоніків, становити небезпеку для людей із нездоровим образом життя – паління, зловживання спиртних напоїв, малорухливий спосіб життя.
Підвищення атмосферного тиску, коли циклон поступається місцем антициклону, може провокувати мігрені та спазми судин.
Активна діяльність циклонів та атмосферних фронтів, зазвичай, супроводжується поривчастим, навіть подекуди штормовим вітром. Не буде винятком і поточний тиждень.
Сильний вітер іноді стає причиною холодових алергій, тривожних станів.
"Також сильні пориви вітру можуть обривати гілки старих дерев, пошкоджувати білборди та зносити предмети із будинків – особливо ретельно обирайте місце для паркування вашого автомобіля", - наголошує Діденко.
Синоптикиня радить тим, хто не завжди добре себе почуває у цей складний атмосферний сезон, більше рухатися, ходити пішки і дихати свіжим повітрям.
Нагадаємо, на Буковині сьогодні – сильний
сніг, туман та ожеледь. Рух транспорту ускладнений.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
7-12-2021, 09:34
0
3 751