НБУ встановив офіційний курс на рівні 27,17 гривні за долар у вівторок, 30 листопада. Таким чином гривня оновила 4-місячний мінімум проти долара. Востаннє гривня була слабшою ще 23 липня.
Ще 22 листопада розвідка США розкрила плани Росії щодо можливого вторгнення в Україну, яке може трапитися на початку 2022 року. За даними розвідки, Росія готує наступ з трьох сторін: окупованого Криму, кордону Росії та кордону Білорусі.
Іноземні інвестори почали масово виходити з українського ринку, чим знецінили гривню. Ситуацію погіршила заява президента Володимира Зеленського про можливий державний переворот.
Курс долара НБУ у 2021 році
"На наш погляд, ринок перебуває під тиском, пов'язаним із посиленням ризику воєнної агресії на сході країни. Швидше за все, негативний вплив на ринок мала заява президента Зеленського на пресконференції про путч, який нібито готується під керівництвом Ріната Ахметова", - каже
Євгенія Охтирко, аналітикиня Concorde Capital.
Ці події призвели до значного попиту на іноземну валюту. А за правилами ринку, якщо попит на щось зростає, то зростає і його ціна.
У другій половині листопада відтік іноземних інвесторів з ринку ОВДП (цінних паперів України) склав 4,3 мільярда гривень.
Населення також запанікувало. За даними НБУ, з початку листопада чисті купівлі валюти населенням сягнули 200 мільйонів доларів.
Не допомогли гривні навіть НБУ та МВФ:Щоб втримати гривню від обвалу, НБУ втрутився та почав продавати долар зі своїх резервів. Обсяг інтервенцій за минулий тиждень склав 630,1 мільйона доларів. Це найбільший тижневий обсяг продажу валюти регулятором з початку року.
Минулого тижня МВФ надав Україні транш у розмірі 700 мільйонів доларів. Зазвичай такі новини позитивно впливають на курс гривні, адже співпраця з МВФ – це ознака довіри до України. Але ця позитивна новина не перебила негативні новини щодо агресії з боку Росії.
Зверніть увагу! З початку року НБУ купив 3,6 мільярда доларів, а продав 984,7 мільйона доларів.
Як довго ростиме доларАнна Волуйчак, директорка департаменту казначейських операцій Юнекс Банку, вважає, що на початку цього тижня з високою ймовірністю долар продовжить рости. Проте, на її думку, потенціал для зростання курсу долару вже скоро може бути вичерпано. Якщо ситуація на кордоні не буде погіршуватися, вже цього тижня може початися курсовий розворот.
Віталій Мінько з Forex Club очікує, що курс продовжить зниження і закріпиться у зоні 27,05 – 27,15 гривні за долар, після чого можна орієнтуватися на позначку 27,50 гривні за долар.
На думку Анни Волуйчак з ОТП Банку, торги на міжбанку цього тижня проходитимуть в досить широкому діапазоні 26,90 – 27,35 гривні за долар.
Аналітик ICU, Тарас Котович, вважає, що ринок має збалансуватися вже цього тижня в діапазоні 27,00 – 27,50 гривні за долар.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
30-11-2021, 21:15
0
1 392