За останні два місяці в області почастішали пожежі через пічки, а в країні через це сталося кілька жахливих трагедій, коли загинули і дорослі, і діти.
Кореспондентка "МБ" з’ясувала у начальника пресслужби Головного управління ДСНС в області Сергія Бабчука, які причини таких пожеж.
– У будинках із пічним опаленням до пожеж часто призводять неправильне їх облаштування та порушення правил пожежної безпеки під час експлуатації. Зокрема, з цих причин від початку року в області трапилося 98 пожеж, загинуло п’ятеро людей. Навіть цього місяця вже були такі випадки, – розповідає Сергій Бабчук.
– Так, сьомого листопада в селі Колінківці виникла пожежа в літній кухні внаслідок порушення правил пожежної безпеки під час експлуатації печі. Це призвело до займання речей, які були неподалік. Пожежу виявив син жінки, який проживав по сусідству. Площа була незначною, її ліквідував місцевий пожежний підрозділ. Та під час ліквідації пожежі в літній кухні без ознак життя виявлено тіло 83-річної власниці, – розповідає С. Бабчук.
– Навіть тоді, коли людських жертв немає, пожежі через пічки зазвичай поширюються на великі площі. Пригадую випадок, коли ввечері 13 листопада цього року в селі Балківці трапилася пожежа в житловому будинку. Причиною загоряння також було неправильне використання пічки. Власник будинку розпалив піч і пішов із дому. Коли через певний час повернувся, то побачив, що будинок горів. Вогонь поширився по домашніх речах, дістався перекриття та розповсюдився по дерев’яних балках. Полум’ям було охоплено площу 120 квадратних метрів. Прибули рятувальники з міста Новоселиця, які спільно з місцевими пожежними підрозділами сіл Мамалига та Подвірне ліквідували пожежу в тих межах, в яких застали її на момент прибуття. Вони врятували від знищення будинок, але згоріли побутова техніка, речі домашнього вжитку, перекриття, – каже пан Сергій.
– Ще одну пожежу в житловому будинку рятувальники ліквідували 10 листопада в селі Шишківці Новоселицької громади. На момент загоряння власники оселі перебували в будинку та одразу повідомили рятувальників. Через те, що в пічці була тріщина, внаслідок високої температури полум’я поширилось на перекриття будинку. Площа пожежі склала 100 квадратів. Внаслідок пожежі згоріли речі домашнього вжитку, частково знищена покрівля та перекриття. Трагічних випадків, та й загалом пожеж, можна було уникнути, якби пам’ятати про найважливіші правила, – каже пан Сергій.
Увага!
Рятувальники закликають перевіряти справність печі та димоходу, чистити сажу, щоб не сталось займання, заштукатурити та побілити усі димові труби та стіни на горищі, через які прокладено димові канали.
Біля кожної печі перед топковим отвором на підлозі слід прибити металевий лист, а попіл та шлаки з топки необхідно заливати водою та виносити.
Категорично заборонено залишати печі, які топляться, без нагляду або доручати нагляд за ними дітям, застосовувати для розпалювання печей легкозаймисті рідини.
Не дозволено сушити й складати на піч одяг, дрова чи інші займисті предмети, а також розміщувати меблі на відстані ближче ніж за метр від печі.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
28-11-2021, 11:15
0
978