Від початку листопада в Чернівцях трапилося кілька випадків суїциду. Один із таких був в одному із спальних районів: 33-річний чоловік вистрибнув із вікна.
Кореспондентка "МБ" поспілкувалася з начальником бюро судово-медичної експертизи Віктором Бачинським та дізналася, чому побільшало суїцидів.
– Цього року дуже погана ситуація… У бюро судово-медичної експертизи кількість тіл зросла 450 людей, але це не лише суїцидальники. Люди помирають через те, що задавнюють свої хвороби, – пояснює В. Бачинський.
– Якщо говорити про людей, які вчиняють самогубство, то це представники всіх вікових категорій, окрім дітей. Молодь віком від 18 до 30 років, люди середнього віку та старші 60, – розповідає пан Віктор.
– Самогубство – це спосіб покінчити не зі своїм життям, а зі своїми стражданнями та проблемами. Це можуть бути фізичні, психічні проблеми, з якими людина не може впоратися. На першому місці – самогубства через повішення, на другому – падіння з висоти, на третьому – медикаментозні отруєння, на четвертому – ушкодження гострими предметами. На п’ятому – ушкодження з вогнепальної зброї. 75 відсотків самогубців – чоловіки, 25 відсотків – жінки. Із цього показника 80 відсотків людей на момент вчинення суїциду перебували у стані алкогольного або ж наркотичного сп’яніння, і лише 0,3 відсотка перебуває на обліку в психлікарні, – зазначає Віктор Бачинський.
– Ви запитаєте, чому молодь накладає на себе руки? Скажу. Це все через нерозділене кохання. Переважно вчиняють суїциди молоді хлопці. Серед дівчат дещо інша статистика, адже вони дорослішають швидше, як фізично, так і психологічно, – пояснює Бачинський.
– Переважно помирають люди віком від 30 до 40 років. Через те, що не можуть знайти себе в житті: ніде жити, працювати, немає що їсти. Досить високий показник суїциду й серед молоді. Так, за 2018 рік загинуло 13 осіб віком від 18 до 30 років. Також суїциди пов’язані з фінансовими проблемами та боргами. Люди позичають багато грошей, потім не мають можливості їх повернути і не витримують. Ці всі труднощі, як правило, вони розписують у передсмертних записках. Свою роль відіграв і карантин, коли багато людей дуже зубожіло, – розповів пан Віктор.
Статистика суїцидів на Буковині
2018 – 153 особи
2019 – 136 осіб
2020 – 153 особи
Варто знати
Якщо помітили схильність до суїциду в близьких:
– дайте зрозуміти людині, що вона цінна для вас;
– підтримайте її;
– давайте зрозуміти, що з кризового стану є вихід;
– зверніться по допомогу до спеціалістів.
Національна служба медико-психологічної допомоги:
044-456-17-02
044-456-17-25
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
28-11-2021, 10:45
0
2 434