Попри складні для бізнесу умови через пандемію коронавірусу, у Чернівцях збільшилася кількість приватних підприємців.
"МБ" надіслав інформаційні запити у відділ державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та в Головне управління Державної податкової служби в області. Із відповідей дізналися, скільки підприємців зареєструвалися за різні періоди та скільки податків вони сплатили.
Тож, за минулий рік у Чернівцях було зареєстровано 2313 фізичних осіб-підприємців. Єдиний податок із фізичних осіб склав майже 206 тисяч гривень, йдеться в публікації "МБ".
За період із січня по вересень 2020 року відповідний орган зареєстрував у місті 1742 фізичні особи – підприємці. Єдиний податок із них склав майже 147 тисяч гривень.
За той самий період 2021 року в місті було зареєстровано 2088 приватних підприємців. Це на 346 підприємців більше, ніж за аналогічний період минулого року. Єдиний податок також виявився більшим – 193 тисячі гривень.
Про успіхи й труднощі створення свого бізнесу в період карантину ми розпитали самих підприємців.
"Це все займає чимало часу"Катерина Юрковська разом із чоловіком кілька місяців тому відкрили власний продуктовий магазин. Розповідає, що найскладніше було із реєстрацією.
– Я робила це вперше і, звичайно ж, не розуміла багатьох моментів, було складно. Коли тільки вирішили відкрити власну справу, ми вже знали, що будемо працювати легально і сплачуватимемо всі податки. Пробували читати про це все в інтернеті. Але випадки є різні. До прикладу, моєму чоловіку потрібна була загальна система оподаткування, бо він мав займатися продажем алкоголю, на для мене потрібна була друга або третя група, бо я займаюся продуктами. Коли лише починали цю справу, хотіли якнайшвидше все зробити, щоби вже відкритися, але згодом зрозуміли, що це все займає чимало часу і потребує терпіння. Зараз ми вже кілька місяців працюємо, але продовжуємо вникати в суть справи, – каже Катерина.
"Платимо значно більше"Пан Володимир, власник автомийки "Дакар" у Чернівцях, працює трохи більше двох років. Розповідає, що із реєстрацією і відкриттям автомийки труднощів не виникало. Однак зараз з’явилося чимало проблем.
– Найбільша проблема наразі – це пошук персоналу. У нас залишилося кілька працівників, але їх недостатньо. Люди не хочуть працювати, хоча платня непогана. Ті, хто хотів працювати, повиїжджали за кордон. Я подав заявку в службу зайнятості про вакансії, але за пів року ніхто так і не з’явився. Інша проблема – зростання вартості комунальних послуг. У нас основні витрати – це електроенергія та водопостачання. Тепер за це потрібно платити значно дорожче. Також із нового року, згідно із законом, потрібно буде встановити касовий апарат. Сам він коштує щонайменше сім тисяч гривень, до того ж щомісяця потрібно буде платити по триста гривень за обслуговування. Це такі основні три проблеми, з якими ми стикнулися, – каже Володимир.
Чернівчанин Анатолій займається проведенням кабельного телебачення і також зареєстрований як приватний підприємець.
– Карантин, звичайно, вплинув на нашу роботу. Адже багато людей відмовляються від наших послуг або ж переходять на більш економні варіанти. Як у всіх, у нас зменшився попит на продукт. Нових клієнтів дуже важко зараз знайти. Помічаю, що багато знайомих, які теж працюють в цій сфері, закрилися через відсутність доходу. Тай взагалі, як на мене, люди, що вміють хоча би викрутку тримати в руках, виїжджають за кордон. Чи з’являються зараз нові фізичні особи – підприємці в цій сфері? Не помічав поки такої тенденції, – каже чоловік.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
27-11-2021, 18:51
0
4 567