28 листопада 2021 року православна церква розпочинає Різдвяний піст, який завершиться 7 січня - святом Різдва Христового. Це другий найважливіший піст після Великого посту.
Різдвяний піст триває 40 днів, але через те, що благословляється їсти рибу, його вважають менш суворим, ніж Великий піст.
Як правильно підготуватися до Різдвяного посту та взагалі - для чого саме треба постувати напередодні Різдва - читайте на сайті ТСН.ua.
Загальні правила підготовки до посту
Будь-який піст - це головна духовна практика православних християн. У духовному плані це намагання підготувати тіло й душу до смерті та воскресіння.
У піст людина духовно “вмирає” для розваг та тілесних насолод, самозвеличення. Щоб його витримати повністю, церква починає готувати своїх вірян за декілька тижнів.
Підготовка до посту - це передовсім налаштування струн нашої душі на світле, добре та милосердне.
Чому треба налаштувати свою душу для посту
Душа людини схожа на інструмент. Її треба постійно налаштовувати, перевіряти, очищати - тобто опікуватися нею. Коли інструмент погано налаштований, він не зможе красиво грати.
Так і душа - вона може красиво грати, якщо про неї дбати. Духовний камертон цього налаштування - молитва та читання духовних книжок, прослуховування недільної проповіді.
Ці правила допоможуть заспокоїтися, уповільнити ритм життя та усамітнитися в глибини свого серця.
Спочатку треба заспокоїти свій розум
Будь-яка духовна практика не буде працювати, поки людина не заспокоїть свій розум. Православний піст - не виняток. Щоб увійти в нього з користю, треба правильно налаштуватися:
- зменшити кількість думок (особливо некорисних, дратівливих);
- зменшити кількість переживань та іншої внутрішньої метушні.
Спокій думок: що допоможе?
Насамперед - це інформація, яка потрапляє у ваш розум. Її треба ретельно перевіряти, не допускати ганебної та руйнівної.
Руйнівна інформація забарвлена занадто емоційними словами та фразами: “скандал”, “шалений”, “невгамовний”, “страшенний”, “такого ще не бачив світ!” тощо.
Ганебна інформація - та, що налаштовує на негатив, осуд, сперечання. Її треба максимально уникати.
Налатувати спокій думок допоможе читання та прослуховування проповідей, інтерв’ю зі священиками.
Корисне читання класичних духовних книжок православних авторів, як Ігнатій Брянчанінов, Авва Дорофей, Амвросій Оптинський, Іоанн Лествічник тощо.
Все це у великому спектрі зараз є в Інтернеті, або в іконних крамничках завжди продається православна література, яку можна придбати.
Спокій душі: що допоможе?
Досягнути спокій душі допоможуть:
- прогулянки на природі у тиші та спокої;
- класична музика;
- глибока внутрішня молитва.
Корисні класичні твори - Йоганна Себастьяна Баха, Моцарта, Генделя, Бортнянського тощо.
Для тих, хто вже довго ходить до церкви та звик до церковних співів, дуже корисними буде прослуховування знаменного та інших співів ченців з монастирів, або читання псалтирі, які можна знайти на YouTube.
Молитви можна читати будь-які з православного молитвослову. З часом ви відчуєте, яку саме вашій душе треба читати. На загал, перед будь-якою справою, як і перед початком Посту, читають “Молитви перед початком будь-якої справи”.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
26-11-2021, 00:35
0
1 080