Протягом останніх трьох тижнів поліцейські активно перевіряють наявність ковід-сертифікатів у відвідувачів ресторанів, кафе, водіїв громадського транспорту. Утім, трапляються й випадки, коли правоохоронці виявляють підроблені паспорти вакцинації.
Кореспондентка "МБ" звернулася у Головне управління Нацполіції в області та дізналася скільки таких випадків було зафіксовано.
Як розповіла начальниця відділу комунікації поліції в області Кароліна МАРИШЕВА, поліцейські з початку року виявили та задокументували 34 випадки підробки документів про вакцинацію та негативні результати ПЛР-тестувань. За всіма фактами внесли відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
– Сімом особам вже повідомили про підозру в скоєнні підробки ковід-сертифікатів. П’ять кримінальних проваджень, які включали 14 епізодів, скеровано до суду, одне провадження зупинене у зв'язку з розшуком порушника. За рештою тривають досудові розслідування, – розповіла Кароліна Маришева.
Поліція застерігає буковинців від підроблення ковід-сертифікатів. За підробку та продаж таких документів передбачені штраф, арешт, обмеження або позбавлення волі. За використання фальшивого документа винній особі загрожує штраф до 850 гривень, до шести місяців арешту або до двох років обмеження волі.
Офіційно:
Міністерство охорони здоров'я опрацьовує можливість введення так званої "ковідної амністії". Людині дадуть можливість пройти вакцинацію від коронавірусу, навіть якщо вона купила сертифікат. "Ми працюємо над цим", – додав В. Ляшко.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
12-11-2021, 14:15
0
4 060