Дуже часто магазини вдаються до різних хитрощів, про які багато хто з нас навіть не підозрює.
Обважування, продаж прострочених продуктів, брехливі знижки – ми втрачаємо гроші, не підозрюючи про це, йдеться в публікації "МБ".
"Не встигли замінити цінники"На один із таких обманів натрапила і я. В одному із супермаркетів придбала шоколадку за знижкою. Проте, вийшовши з магазину помітила, що в чеку ціна за неї стоїть значно вища. Коли повернулася і показала це на касі, мені пояснили, що знижка вже закінчилася, проте цінники зі зниженою ціною вони ще не встигли прибрати. Тож відтепер завжди перевіряю на цінниках, коли закінчується акція.
Схожа ситуація трапилася і в знайомої. Знову ж таки, працівники магазину "нібито" не встигли змінити цінники.
– Я дуже часто купую сир фета. В одному із супермаркетів у Садгорі придбала такий сир, але взяла безлактозний, ціна на нього була на сім гривень дешевша. Коли вже вдома глянула в чек, побачила, що мені порахували цей сир за такою ж ціною, що й звичайний, тобто дорожчою. Коли наступного дня знову туди зайшла і попросила пояснити цю ситуацію, мені показали, що цінники вже поміняли, і обидва сир і звичайний, і безлактозний коштують однаково. Просто вчора не встигали замінити цінники, бо мали завіз продуктів, – розповідає Анна.
Буковинка Тетяна розповідає, що теж двічі натрапляла на обман в супермаркеті.
– Якось із чоловіком вирішили купити м’ясо для шашлику в гіпермаркеті в Чернівцях. На невеличкому відерці маринованого шашлику була наліпка "Акція. 150 гривень". Та ніде на упаковці не було вказано, що це за кілограм. Приходимо на касу, а нам пробивають це м’ясо по ціні 370 гривень. Виявляється, це кілограм коштував 150 гривень. Інший випадок трапився в магазині низьких цін. Там купила щербет, він уже був розрізаний на шматки і розважений. На ціннику під товаром писало, що кілограм коштував 50 гривень. А вдома вже помітила, що на етикетці щербету була вказана ціна в 65 гривень за кілограм, – розповідає пані Тетяна.
– Часто купувала продукти в одному великому супермаркеті в Чернівцях. Але там дуже уважно треба стежити за знижками. Вони справді в них є, але інколи я сама помічала, що там хитрують. До прикладу, на знижці крем-сир, на прилавку є позначка, що саме цієї марки. Але завдяки додатку цього ж супермаркету можна подивитися, скільки він насправді коштує. То виявилося, що той сир був ще два дні тому на знижці, а позначку досі не забрали. Це добре, що є такий додаток, де одразу можна подивитися. А деякі люди про це дізнаються аж на касі або й удома, – розповідає чернівчанка Христина.
Офіційно"Магазини не вказують терміни акції"Анжела Косован, перша заступниця начальника Головного управління Держпродспоживслужби в області:
"У нас була скарга, що вартість води на полиці магазину була нижча, ніж ціна в чеку. Та найбільше скарг – на хімчистки. Коли люди здають речі, а їм повертають їх в неналежному чи зіпсованому стані. Був випадок, що людина здала куртку, а їй повернули вже без хутра. Це була куртка відомої і дорогої марки. Жінка написала скаргу, в неї був чек. Та, на жаль, жінка не вказала оціночну вартість цієї куртки, а в договорі під час оформлення здачі цієї речі написала, що вона коштує 150 гривень. Тому нам не вдалося допомогти їй.
Дуже часто людей обдурюють під час замовлень через інтернет. Був випадок, коли людина замовила запчастину для човна, але не перевірила на пошті. Річ виявилася неякісна, а повернути її вже було неможливо. Тому наголошую на тому, що завжди треба одразу на пошті перевіряти замовлення та брати чек.
Були також скарги, коли на цінниках зі знижкою не вказували її терміни. Ми штрафуємо таких підприємців, які не вказують терміни акції. Адже це порушення закону про рекламу і обман споживачів. Дуже часто люди купують, а їм потім кажуть, що акція вже закінчилася. Управління захисту прав споживачів перевіряє завжди магазини.
От нещодавно була перевірка на Калинівському ринку. Ми перевіряли іграшки. В одному з контейнерів вони виявилися якісними, але підприємець не зміг надати накладні на товар, де він їх закупив, а іграшки не мали маркування. Часто така проблема трапляється, особливо на ринках і в маленьких магазинчиках, а штрафи за це величезні.
Тож завжди беріть чеки та перевіряйте ціни на товари в них. Також потрібно звертати увагу на вагу, адже на упаковці може бути вказана одна вага, а насправді вона може бути менша.
Також завжди потрібно дивитися на термін придатності. У разі виявлення неякісних товарів чи різного роду обману потрібно звертатися в Головне управління Держпродспоживслужби в області, що на вулиці Сторожинецькій, 115 в Чернівцях".
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
7-11-2021, 15:45
0
4 073