Вівторок, 01 квітня 2025

"Одразу складаємо протокол": в громаді на Буковині розповіли як відслідковують паліїв листя за допомогою дрона

новини / Новини Чернівців
2 211
0

У громаді на Буковині взялися оригінально боротися із тими, хто спалює траву та листя, і роблять це цілодобово.

На території Мамаївської громади цілодобово здійснюється повітряне відеоспостереження за допомогою безпілотного апарата (дрона), йдеться в публікації "МБ".



На закупівлю дрона виділили 42 тисячі гривень з бюджету громади. Інспектори вже склали чотири протоколи.

Детальніше про це розповіла голова Мамаївської громади Наталія Катрюк.

– Ми зрозуміли, що не можемо відслідкувати тих, хто спалює листя і траву в усій Мамаївській громаді. Тому прийняли рішення ввести посади інспекторів благоустрою. Їх є двоє. До нас доєдналися великі села: Біла, Стрілецький Кут, Ревно, Бурдей, Глиниця, Дубівці, Драчинці. Коли почали аналізувати перші місяці роботи, то побачили, що результат цьому є, але інспектори не встигали стежити за ситуацією в усій громаді. Ми думали, як можемо полегшити їх працю, і вирішили, що потрібно задіювати до цього техніку. Придбали дрон. Інспектор за три годині роботи дрона облітає половину території, яка за ним закріплена, – розповідає пані Наталія.

Каже, що надали жителям сіл альтернативу спалюванню листя. У кожному населеному пункті є визначені місця для компостних ям, куди можна вивезти листя, стерню, лабуз, картоплиння тощо. Тепер в громаді працюють над тим, щоб такі послуги надавала комунальна техніка за мінімальну плату.

– Якщо інспектор помічає порушення, їде на місце і складає протокол. Перших порушників уже почали виявляти. З початку роботи інспекторів ми склали більше як пів сотні протоколів, і чотири – за допомогою дрона. Перші пів року ми лише попереджали, щоб люди самі виправлялися, а потім почали штрафувати. Окрім того, вчора дрон помітив у житловому масиві склад побутового сміття. На жителя склали одразу протокол. Люди реагують по-різному, деякі навіть скептично. Але всі хочуть жити, як у Європі, але ніхто не хоче дотримуватися правил, – зазначає Наталія Катрюк.

Спалювання листя є незаконним і тягне за собою відповідальність. До того ж цього року значно зросли штрафи за спалювання сухостою.

Так, стаття 77.1 Кодексу про адміністративні правопорушення передбачає штрафи за "самовільне випалювання рослинності або її залишків" від ста вісімдесяти до трьохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів.

Тобто за такі дії можна отримати штраф від 3 060 до 6 120 гривень, а якщо це роблять підприємці, то від 15 300 до 21 420 гривень.
Якщо людина, яка спалювала листя, не визнає свою провину, то доказами її провини можуть бути два свідки або фото, на яких зафіксовано факт спалювання.

"Такі пожежі швидко поширюються"


За словами прессекретаря управління ДСНС в області Сергія Бабчука, внаслідок спалювання листя та сухої трави дуже часто стаються пожежі.

– Теплі осінні дні сприяють тому, що люди на присадибних ділянках активно наводять лад, спалюючи гілля та суху траву. Та дуже часто вогонь виходить з-під контролю. Такі пожежі швидко поширюються і завдають шкоди як господарствам, так і здоров’ю та життю людини. З початку року таких пожеж сталося 227. Вогнем знищено понад 300 гектарів сухої рослинності. Пожежі, спричинені спалюванням сухої трави, небезпечні тим, що за короткий проміжок часу набирають великих розмірів, – пояснює Сергій Бабчук.

За його словами, якщо помітили, як хтось палить листя, то варто зателефонувати в поліцію на "102" чи звернутися до екоінспекції.

Очевидну шкоду для здоров’я має дим, який виділяється у процесі горіння сухого листя і розноситься з вітром. Отруйний дим, який утворюється під час спалювання рослинних залишків, містить подразнювальні речовини та канцерогенні компоненти. Регулярне вдихання цих частинок викликає загострення хронічних захворювань: бронхітів, бронхіальної астми, інших хвороби дихальних шляхів, хвороб серця.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Читайте також

19:00
Створення рахунку-фактури за хвилину: реквізити, шаблони та збереження історії у Приват24*
реклама
19:00
Аварія на водопроводі у Чернівцях: оновили перелік вулиць, які будуть без води
18:20
"Достойний воїн, коханий чоловік": не стало буковинця Василя Миронюка
17:59
«Пішов тато, а ми з братом за ним»: четверо членів родини Луцу з Буковини захищали і захищають Україну
17:47
Перевищив норму майже у 10 разів: на Буковині затримали п'яного водія
17:31
Заскочити в потяг на ходу: на Буковині затримали чоловіків, які хотіли незаконно перетнути кордон
17:17
Як виступили буковинські орієнтувальники на чемпіонаті України
16:59
З 1 квітня діють оновлені правила бронювання працівників: що змінилось

Колонка

Читають Коментують
У лісах Буковини вже з'являються делікатесні гриби, але їх легко переплутати із отруйними
22 338
"Не цінуємо своїх": мандрівниця розкритикувала захват візитом ведучого Комарова на Буковину
10 432
На зупинку на Калинівському ринку витратять майже три мільйони
9 832
"Наш бус повністю знищений": волонтери з Чернівців, які потрапили під ракетний обстріл у Кривому Розі потребують допомоги
7 297
У Чернівцях зустрінуть двох відважних воїнів, які загинули у Донецькій області
7 276
У Чернівцях горіла церква: що відомо
7 102
"Клята війна": стало відомо про загибель захисника із Буковини Геннадія Рясова
6 621
Познімали металеві секції: у центрі Чернівців зруйнували парканчик - фото
5 101
У Покровську загинув військовослужбовець Чернівецького обласного ТЦК
5 065
Спланували цілу спецоперацію, але вона зірвалася: на Буковині прикордонники затримали чоловіків, які тікали до Румунії
4 404

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм