Протягом минулого тижня долар в Україні вартував лише 26,3 гривні, а наразі трохи курс його зріс – до 26,5 гривні.
Голова НБУ Сергій Ніколайчук розповів, що головною причиною поточного зміцнення курсу гривні є сприятлива зовнішня кон'юнктура для основних товарів українського експорту, йдеться в публікації "МБ".
Ціни на сталь та на агропромислову продукцію в жовтні зберігалися на рекордно високих рівнях. Зміцнення гривні зумовлювали також зростання обсягів грошових переказів з-за кордону та експорту ІТ-послуг.
Чи довго протримається гривня на такому рівні, невідомо, а думки фінансових аналітиків в цьому питанні розбігаються.
То чи варто зараз скуповувати долар та в якій валюті краще тримати свої заощадження, ми запитали в чернівецьких фінансових експертів.
Богдан Сторощук, кандидат економічних наук, доцент кафедри економічної теорії менеджменту та адміністрування ЧНУ, зазначає:
– Утримування курсу долара на такому рівні – це однозначно короткочасне явище. Вже зараз формуються передумови того, що долар в майбутньому зміцниться. Тож, якщо ви плануєте покласти гроші на короткотривалий депозит, тобто на декілька місяців, то краще тримати їх у гривні. По-перше, в короткотривалому періоді вона міцніша, а по-друге, депозит у гривнях має суттєво більші відсотки. Якщо ж говорити про тривалий період, то, звичайно, краще іноземна валюта. Я би ділив порівну між доларом і євро, незалежно від того, триматимете ви їх вдома "під подушкою", чи в банку на депозиті.
Ярослав Кирпушко, директор Буковинського центру реконструкції і розвитку, вважає: якщо ви закладаєте заощадження на тривале зберігання, то варто їх переводити в валюту, якщо ж накопичення недовге, то краще в гривні.
– Чи купувати валюту, залежить від того, скільки у вас грошей. Якщо їх небагато, до 10 тисяч гривень чи кілька тисяч доларів, то перебігати з валюти у валюту не має сенсу. Тоді не варто метушитися. Хіба, якщо робите довгострокові вкладення. Зараз на ринку депозити мають відсоткові ставки, які в кілька разів нижчі за рівень інфляції. Тобто, тут у будь-якому випадку перемагає інфляція, а відповідно, ви втрачаєте кошти, розміщені у фінансових установах. Зміна ж валюти не дасть результату. Тим більше, до кінця року не має передумов для якихось суттєвих змін курсу. Тому й не потрібно нікуди бігти і обмінювати валюту. Якщо ж ви маєте якусь довгострокову стратегію, то доцільно тримати гроші в доларах, – каже фінансовий експерт.
Він також додає, що розкладання заощаджень у різні валюти не є розумним. Адже диверсифікація – це пасивний спосіб, який нічого не дає.
– Стратегія потребує вкладень на тривалий період – на рік-два, і в одній валюті. Тоді зміни на валютному ринку не будуть суттєво впливати і визначати вашу поведінку. Вам не потрібно буде бігти і міняти з валюти на валюту. Добре, коли у вас є стратегія, і ви знаєте, куди прагнете інвестувати свої заощадження, – додає Я. Кирпушко.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
29-10-2021, 19:15
0
1 836