Штам коронавірусу "Дельта", який нині циркулює в Україні, більш заразний від його китайського попередника, оскільки концентрація вірусу в крові інфікованої людини у понад тисячу разів більша.
Про це розповів доктор медичних наук, професор кафедри інфекційних хвороб Тернопільського національного медичного університету Василь Копча у коментарі "Файному місту".
Чим особливий штам "Дельта"
Він зазначив, що хворі зі штамом "Дельта" є більш активними розповсюджувачами цієї інфекції, порівняно із класичним уханьським варіантам коронавірусу.
"Якщо людина, інфікована класичним штамом, здатна інфікувати в середньому 2 людей, то людина, хворобу якої спричинив штам "Дельта" – 6-8-х людей. Тобто у декілька разів вища заразність. Це означає, що інфікувальна доза набагато нижча. Через це, такі хворі становлять набагато більшу епідемічну небезпеку", - розповів медик.
При цьому, зауважив Копча, більше стали хворіти діти, а також частіше реєструються смерті серед молодих людей.
Який штам домінуватиме надалі
Стосовно ж того, який штам коронавірусу буде домінувати надалі, лікар зауважив, що перевагу отримує той варіант збудника, який на конкретний момент більш адаптований до мінливих умов довкілля.
"Ніякий збудник не зацікавлений у загибелі свого господаря. Бо із загибеллю господаря гине і він, його нащадки. Для нього вигідно було б, щоб людина залишалася живою, зберігала соціальну активність, працювала і водночас розповсюджувала збудника активніше", - сказав інфекціоніст.
Василь Копча вважає, що з часом епідемічний процес може посилюватися, але ступінь тяжкості хвороби – знижуватися.
"Люди його будуть переносити легше, принаймні так воно мало би бути теоретично. Але за рахунок того, що хвороба протікатиме легше, хворітиме більша кількість людей. Уникнути інфікування, це можу сказати абсолютно точно, не вдасться нікому", – додав фахівець.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
23-10-2021, 17:15
0
2 110