«Залишають біля печі ганчірки»: як буковинцям підготувати помешкання до зими, щоби не стати жертвою вогню

новини / Новини Чернівців
1 910
0

Днями неподалік Чернівців у селищі Лужани троє людей отруїлися чадним газом. Двоє дорослих жінок та 11-річний хлопчик. Їх негайна шпиталізували до лікарні. Стан їхній задовільний та середньої важкості.

Опалювальний сезон вже розпочався, тому кореспондентка "МБ" з’ясувала, як вберегти життя та помешкання під час експлуатації котлів, печей тощо. Про це розповів начальник пресслужби Головного управління ДСНС в області Сергій БАБЧУК.



Залишають одяг біля пічки

– Лише за цей рік внаслідок порушення правил облаштування та експлуатації пічного опалення в області сталося 79 пожеж. Четверо людей загинуло та шестеро було травмовано. У результаті цих пожеж було пошкоджено 74 будівлі. Сума збитків становить понад три мільйони гривень.

Більшість таких пожеж трапляється через необережність. Люди залишають біля пічок ганчірки або предмети, які легко загоряються. Наприклад, залишають одяг біля пічки, аби висох. Або ж залишають відчиненими дверцята печі. Також дуже важливо перед початком опалювального сезону перевірити справність печі. Якщо в ній є якісь тріщини, то їх обов’язково потрібно замастити. Адже через тріщини може статися витік чадного газу, а тоді трагедії не уникнути, – розповідає пан Сергій.

Перевірте димарі та виметіть сажу

– Рятувальники також закликають перевірити справність димарів, відремонтувати їх, вичистити сажу, щоб не сталось її займання, заштукатурити та побілити всі димові труби та стіни на горищі, через які прокладено димові канали. Біля кожної печі перед дверцятами на підлозі слід прибити металевий лист, а попіл та шлаки, які видаляють із топки, необхідно заливати водою та виносити. Категорично заборонено залишати розпалені печі без нагляду або доручати нагляд за ними дітям, застосовувати для розпалювання печей легкозаймисті та горючі рідини, – каже Сергій Бабчук.

Перевірте справність котла

– Під час експлуатації газового котла необхідно пройти інструктаж в газовому господарстві. Важливо стежити за нормальною роботою газових приладів, димоходів і вентиляції, перевіряти тягу до ввімкнення і під час роботи газових приладів з відводом продуктів згоряння в димохід. Перед ввімкненням газової колонки або котла необхідно перевірити наявність тяги в димоході, для цього підноситься запалений сірник до отвору в запальнику або під ковпак колонки. Якщо тяги немає, полум'я спокійне, не відхиляється у бік приладу або полум'я відхиляється у бік приміщення, користуватися газовим приладом забороняється, – розповідає пан Сергій.

– Не можна залишати без нагляду ввімкнені газові прилади, бо на випадок затухання одного з пальників у приміщення починає надходити газ, він накопичується та, змішуючись із повітрям, утворює вибухонебезпечну суміш. Необхідно стежити, щоб рідина, що кипить, не залила вогонь пальника, протяг не загасив полум’я. Якщо газ потрапив у приміщення, негайно слід закрутити кран подачі газу і провітрити кімнату. Категорично забороняється сушити білизну чи волосся над плитою із запаленими пальниками.

Часто перегріваються

Чимало є випадків, коли виникають пожежі через електрообігрівачі. Краще купувати обігрівачі, оснащені функцією автоматичного відключення. Перед експлуатацією приладу потрібно визначити його технічний стан. Якщо прилад іскрить або димить, використовувати його не можна.

Категорично забороняється експлуатація електронагрівальних приладів за відсутності або несправності терморегуляторів. Найбільш поширеною причиною пожеж, що трапляються через електрообігрівачі, є їх перегрівання, перебування поряд із ними легкозаймистих предметів.

Заборонено також підключення електрообігрівача через трійник або подовжувач.

Забороняється встановлювати електрообігрівач у захаращених і засмічених приміщеннях.

Увага!

У разі пожежі негайно телефонуйте на спецлінію "101" у разі витіку газу на спецлінію "104".

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Колонка

Читають Коментують
Професорка з Чернівців Олена Карлова спробує зійти на восьмитисячник у Гімалаях
10 529
Чинили активний опір військовим: у Чернівцях у ТЦК стався конфлікт
9 732
«Ми мали скарги»: Клічук пояснив, чому змінили рух на вулиці Вірменській
5 811
"Зачиняємося на час ремонту дороги": підприємці скаржаться, що на вулиці Заньковецької стало менше клієнтів
5 755
Кліщі вже атакують: на Буковині зафіксували перші випадки хвороби Лайма
3 747
Виконував поліцейські і бойові завдання: помер КОРДівець Володимир Ткаченко
3 276
У Чернівцях прощаються з спецпризначенцем поліції Володимиром Ткаченком
3 258
"Зараз у багатьох Меркурій": Клічук прокоментував закид депутата про "інститут смотрящих" у мерії Чернівців
3 035
Похолодання триває: на Буковині температура може знизитися до -8 градусів
2 682
Зеленський нагородив орденом відважного захисника з Чернівців
2 423

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм