Рада національної безпеки і оборони запровадила обмежувальні санкції до російської мережі магазинів MERE – відтепер вона не може працювати в Україні.
Про це на брифінгу повідомив секретар РНБО Олексій Данілов за результатами засідання у п’ятницю.
"Вона (компанія MERE) після сьогоднішнього засідання РНБО не має права працювати (в Україні)", - повідомив Данілов.
Також він повідомив, що наразі єдине місто в Україні, де ще працює MERE – це Біла Церква Київської області.
Скандал із супермаркетами Mere в Україні: що відомоВ Україні
запрацювала російська торговельна мережа Mere, хоча керівництво держави обіцяло не допустити цю компанію. Чернівці – серед міст, де анонсували відкриття цього магазину.
Секретар ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов неодноразово заявляв, що Mere не працюватиме в Україні.
"Будьте впевнені, ця мережа в Україні працювати не буде. Я звертався вже до мера міста Миколаєва, якщо я не помиляюся, щоб він розумів, що відбувається. Я хотів би його відправити туди в Красноярськ, звідки приїхали ці хлопці
(засновники російської мережі Світлофор і мережі Mere — ред.), Щоб він спробував там відкрити мережу українських магазинів", — зазначив Данілов.
Він додав, що вважає ситуацію, що склалася, ганьбою. Данілов додав, що це питання також розглядалося на засіданні РНБО.
"Ми розуміємо, як ми будемо на це реагувати. Ми розуміємо, що ми будемо в цьому випадку робити", — заявив Данілов.
Також він додав, що "певна кількість" співробітників мережі Mere приїхали з Російської Федерації.
Наприкінці вересня стало відомо про
закриття супермаркету Чернівцях.
Що таке MereВиходом на наш ринок компанії Mere займається ТОВ "Альянстрейдсервіс", бенефіціаром якого є зареєстроване в Мінську ТОВ НСК Трейд.
Кінцевим бенефіціаром цієї компанії є засновник російської мережі дискаунтерів "Світлофор" Сергій Шнайдер. Цей російський дискаунтер розвивається за межами Росії під брендом Mere.
У Росії мережа "Світлофор" розрахована на бідного покупця, хоча там стверджують, що до них часто по товари приходять і покупці середнього класу. Зовні магазини більше схожі на склади, де є каси. Нерідко вони розташовуються в промислових зонах. Тут економлять на співробітниках, продавців у залах дуже мало. Продукція може коштувати дешевше, але продається часто в нестандартній упаковці. Крім того, можна зустріти продукцію, терміни придатності якої вже закінчуються.
"Світлофори" в РФ потрапляли в скандали. У мережі є скарги покупців, пов'язані з обманом, грубістю персоналу і поганою якістю продуктів.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
15-10-2021, 20:56
0
3 199