RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Приватні оголошення |Приватні оголошення Тури з Чернівців | Історія успіху | Історія успіху Афіша | Пропозиція тижня | Він+Вона | ПРО ЧЕРНІВЦІ | | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео | » Новини читачів |

Ні для кого не буде новиною, що сьогодні ІТ-індустрія – одна із найперспективніших галузей у світі, а програмісти – найбільш затребувані працівники. Їхнім доходам заздрять люди інших професій, а вступники обирають факультети комп’ютерних технологій, щоб у майбутньому себе реалізувати. І якщо раніше знайти таку роботу можна було лише в столиці чи за кордоном, то тепер працювати в ІТ можна будь-де, в тому числі і в Чернівцях. Не так давно у нашому місті з’явився коворкінг найбільшої в Україні ІТ-компанії EPAM, а згодом компанія планує відкрити ще й офіс на 200 людей. За 16 років існування на вітчизняному ринку EPAM сформувала потужну команду в понад 12 тисяч спеціалістів, відкрила офіси в семи містах, а з початком карантину її лави поповнили фахівці з різних куточків країни, які готові співпрацювати дистанційно. Як же розвивалася ця компанія, чого можуть досягти спеціалісти різних напрямків та які перспективи відкриваються перед Чернівцями, ми розпитали у керівника західноукраїнської локації EPAM Андрія ТРОФІМОВА.


Керівник західноукраїнської локації EPAM Андрій Трофімов


– Розкажіть для початку що це за компанія EPAM та як вона з’явилася на українському ринку.


– EPAM – це ІТ-компанія світового масштабу. Якщо занурювався в саме її походження, то зародилася вона в Білорусі в 1993 році. І уже відтоді є потужною підтримкою для світових лідерів, яка полягає у проєктуванні, розробці та впровадженні програмного забезпечення. За 28 років існування компанія розширилася на 37 країн світу, а її команда налічує майже 50 тисяч крутих спеціалістів по всьому світу, – розповідає керівник західноукраїнської локації EPAM Андрій ТРОФІМОВ. – Що стосується появи EPAM в Україні, то вона була зумовлена близьким розташуванням до Білорусі, ментальною схожістю і, звісно, потенціалом інженерів. Адже навіть на початку 2000-х багато українських вузів готували фахівців технічних спеціальностей. Першими українськими містами, де з’явилися головні офіси EPAM були Київ, Харків та Львів, пізніше до них долучилися Вінниця та Дніпро.


Львівський офіс EPAM


– А якою взагалі була ситуація на ринку ІТ-послуг, коли EPAM починався в Україні? Якими були перші ваші проєкти?


– Коли ЕРАМ розпочинала роботу в Україні, тут не було ІТ-компаній, на яких хотілося б орієнтуватися. Якщо хтось і працював у цій галузі, то це були невеликі розробки, які задовольняли попит малих та середніх підприємств, – пригадує Андрій ТРОФІМОВ. – На початку важко було отримати великі замовлення, адже у нас не було підтримки з боку держави чи локального бізнесу, усе мусили здобували самі. А маючи теоретичну базу і бажання розвиватися, наші програмісти вчилися на досвіді закордонних фахівців. Цікаво, що перший контракт, який отримала EPAM в Україні, була не технічна підтримка, а набагато складніша розробка продукту. Мабуть, це і зарекомендувало нас на світовому ринку. Зараз же до нас звертаються бренди, які входять у першу сотню списку Forbes, всесвітньовідомі корпорації чи банки.

– Справи завжди йшли гладко чи були кризові моменти?


– Пригадую, першим каменем спотикання для нас і для усіх ІТ-компаній в Україні була економічна криза 2008 року, коли спостерігалося різке зменшення запитів щодо ІТ-послуг. Відчуваючи брак замовлень, ми вкладали усі сили та кошти у професійне вдосконалення фахівців та внутрішні інструменти. Вчасно зробивши інвестиції в розвиток і технічне забезпечення, EPAM змогла підвищити свою ефективність і була чи не найпершою компанією, яка оговталася від цього стану і почала стрімко зростати, – ділиться спогадами керівник західноукраїнської локації EPAM. – Наступним критичним моментом була так звана криза комунікацій у 2014 році. Зважаючи на складні політичні події в нашій державі, потрібно було довести партнерам, що працювати з українською компанією і надалі можна стабільно. Ну і звичайно, нас зачепив Covid-19. Однак тут EPAM не могла дати слабинку, адже від нашої продуктивності та реакції залежала доля багатьох компаній, які вимушені були перейти на дистанційку. А ми мали їм у цьому допомогти.


Львівський офіс EPAM


– Ким треба бути, щоб потрапити на роботу в EPAM?


– Якщо у 2000-х роках, коли ІТ-бізнес лише розвивався, і людина, яка мала будь-яке відношення до техніки називалися "комп’ютерщиком", то сьогодні ми маємо кілька десятків назв ІТ-професій. І це говорить не лише про розвиток галузі, а й про еволюцію кожного спеціаліста, – каже директор західноукраїнської локації EPAM. – І той, хто був звичайним системним інженером в EPAM на початку кар’єри, сьогодні може бути і проєктним менеджером, і Dev-Ops інженером, і бізнес-аналітиком, і дизайнером інтерфейсів, і розробником програмного забезпечення. А на своєму прикладі можу сказати, що зі штатного програміста можна дорости і до керівної посади. Тішить, що зараз у нас представлені проєкти із будь-якої галузі, і виконані вони абсолютно різними технологіями. Тепер EPAM дійсно виконує розробки різної складності – від найменших до масштабних на 2000 інженерів.

– Як відомо, EPAM співпрацює з університетами. У чому полягає мета вашої навчальної програми та які це можливості для студентів?


– Ставши на ноги в Україні, керівництво EPAM чітко розуміло, що треба вкладати ресурси у навчання людей, які потенційно можуть стати нашими колегами, – розповідає пан Андрій. Загалом навчальна програма від EPAM має трирівневу структуру і займає приблизно 6-9 місяців. Спершу це навчання на базі університетів, з якими ми співпрацюємо. Потім проходить спеціальна підготовка студентів на базі лабораторій EPAM, де викладачами є наші найкращі фахівці. А останнім етапом є стажування в компанії. Зараз ми готуємо близько 4000 спеціалістів, половина з яких точно залишиться співпрацювати з нами.


Львівський офіс EPAM


– Зараз ринок ІТ в Україні досить таки великий. Як же EPAM вдається втримати авторитет?


– Найбільшим стимулятором для EPAM є її досягнення. Погодьтеся, коли ти перший – на тобі велика відповідальність. Наш авторитет – це технічні спеціалісти. EPAM вкладає дуже багато ресурсів у професійний розвиток талантів. В компанії є безліч програм, тренінгів, курсів, щоб навчатися все життя, – жартує Андрій ТРОФІМОВ. – Навіть всесвітньовідомі бренди, отримавши послуги EPAM та оцінивши майстерність наших розробників , просять доступу до наших освітніх програм, щоб навчати за ними і своїх спеціалістів. Іншою ж ланкою іміджу EPAM є її репутація. З нами справді безпечно вести роботу. EPAM – публічна компанія, усі послуги ми надаємо легально, а ставлення до клієнтів завжди етичне. Крім того, EPAM відповідає за виконану роботу, надаючи на неї гарантію.

– Чи бере участь компанія у соціальних проєктах і з якою метою?


– Оскільки EPAM – лідер ІТ-ринку України, то у неї повинен бути високий рівень корпоративної соціальної відповідальності. Наша некомерційна діяльність проявляється і на рівні держави, і по регіонах, і в роботі з благодійними фондами, – розповідає керівник західноукраїнської локації. – До найбільш відомих і знакових соціальних проєктів EPAM належать участь у розробці мобільного додатка "ДіЯ", "Порталу мешканця Львова", Благодійного фонду Віталія Кличка, додатка ДонорUA. А займаємося ми цим тому, що завдячуємо державі і містам талантами, які з нами співпрацюють.


Львівський офіс EPAM


– Чим зумовлене розширення EPAM в Україні?


– Зараз, як ніколи, відчувається глобальна діджиталізація, відповідно у нас з’являється більше можливостей для співпраці. Якщо у доковідні часи EPAM спостерігала стандартний ріст галузі, то тепер ми відчули "бум" запитів щодо ІТ-послуг. Вимушено перейшовши на дистанційну форму роботи, багато брендів уже не бояться співпрацювати з програмістами на відстані.

– Чим для Чернівців важливе відкриття офісу EPAM?


– Відкриття офісу ІТ-компанії є вигідним для міста, – стверджує Андрій ТРОФІМОВ. По-перше, EPAM співпрацюватиме з університетами Чернівців, вкладаючи кошти у навчання студентів. Ми плануємо укласти договори з ВНЗ щодо впровадження на їхніх базах нашої навчальної програми. Таким чином ми не лише вдосконалимо освіту, а й сприятимемо підвищенню престижу університетів та кваліфікації викладачів. По-друге, у місті з’являться нові перспективи для програмістів. Наприклад, до 2023 року ми плануємо збільшити чернівецький офіс до 200 спеціалістів. По-третє, ми зможемо тут реалізовувати соціальні проєкти, які дійсно є важливими та допоможуть багатьом людям. По-четверте, кожен наш спеціаліст сплачуватиме податки до місцевого бюджету, які можуть бути використані як додатковий ресурс для розвитку Чернівців. І якщо вірити статистиці, то один програміст створює додаткові 3-7 робочих місць у сфері обслуговування. То хіба це не перспективно для міста?!

* На правах реклами
12-10-2021, 19:00
Коментарів 3 Переглядів 14 030

Теги -
Hаписав: Anonymous, Коментарів: 0, Новин: 0, 12 жовтня 2021 23:06
В новині:
Дарога Марійко, невже було так важко вказати адрес коворкінгу в статті? Хіба не очевидно, що люди захотять дізнатись його місце знаходження ?

Hаписав: Андрій, Коментарів: 0, Новин: 0, 13 жовтня 2021 09:19
В новині:
"Наступним критичним моментом була так звана криза комунікацій у 2014 році. Зважаючи на складні політичні події в нашій державі, " - а чому не називати речі своїми іменами? Чому применшувати масштаб біди обмеживши лише політичною площиною? Невже відверта агресія з боку росії не заслуговує на те щоб про неї говорити вголос?

Hаписав: Марія Фернюк, Коментарів: 14, Новин: 1 472, 15 жовтня 2021 16:34
В новині:
Цитата: Anonymous
Дарога Марійко, невже було так важко вказати адрес коворкінгу в статті? Хіба не очевидно, що люди захотять дізнатись його місце знаходження ?


Добрий день. Коворкінг розташований за адресою: м. Чернівці, вул. Героїв Майдану, 150.

• Новини партнерів

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі
На заводі розповіли, що працюють без жодних фільтрів, і пообіцяли модернізувати підприємство.


Не забуваймо про інших пасажирів. Блог Надії Будної
Якщо часто їздиш у Чернівцях громадським транспортом, то звертаєш увагу на багато речей
«А голову ти не забула?» Блог Анни Семьонової.

Уже не вперше чую розмови батьків про ставлення вчителів до їхніх дітей
Чи реальний музей у Садгорі? Блог Ярослава Волощука
Відшуміли урочистості з відзначення 250-ої річниці заснування поселення Садгора
загрузка...
ВІДЕО Переглянути все відео
За тим, як рибину витягували на берег озера, спостерігали десятки людей

Найбільша національна мережа магазинів-дискаунтерів "АТБ" не допустила до реалізації партію небезпечної продукції румунського виробника.

Обрати надійну сільськогосподарську техніку допоможе фірма "Автократ", яка розташована у м. Новоселиця Чернівецької області.

Ми постаралися розібратися, чим зумовлена популярність "ВСТ Автодрайв" та чому її обирають чернівчани.

Чи безпечною є епіляція та наскільки вона ефективна, нам допомогла розібратися власниця моно-студії Sugar Beauty Room Ксенія БАЛАНЮК.

Привітання з Днем захисника України директора ДП "Путильське лісове господарство" Василя Слижука