RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |


Поліомієліт перемогли у світі, але в Україні він можливий. У Рівненській області виявили захворювання на поліомієліт у маленької дитини. Її батьки свідомо відмовились від щеплень, передбачених медичними стандартами. Зазначимо, поліовірус вражає нервову систему і за лічені години може спричинити загальний параліч.

Про стан дівчинки сьогодні, про те, чи можливий спалах поліомієліту в Україні і чому у світі досі існує протистояння вакцинації і релігії – читайте у матеріалі Новини.LIVE.



Паралізувало нижні кінцівки

У Рівненській області зафіксували і офіційно підтвердили випадок поліомієліту. Перші симптоми у півторарічної дівчинки проявилися в перший день осені. Маленька почала відчувати труднощі згинально-розгинальних функцій стегнової частини і гомілки: неможливо було рухати ступнями, стало важко ходити. Вже 3 вересня дитина потрапила до лікарні. Медики діагностували парез нижніх кінцівок. Сьогодні малеча вже зовсім не може ходити. Випадок зареєстрували як підозрілий і забезпечили необхідне обстеження і спостереження для з'ясування обставин.

Дитина виховується в родині, де десять дітей. При обстеженні сім'ї вірус виявили ще у шести дітей, але парезу кінцівок у них немає. В області вже працює команда епідеміологів. Вони здійснюють першочергові роботи з реагування на епідзагрозу. Фахівці шукають контактних осіб та збирають аналізи їх біоматеріалів. Головний санлікар області Роман Сафонов уточнив, що дівчинка разом з усіма братами і сестрами знаходиться вдома. Їх не вакцинували через релігійні переконання батьків.

Лікування дівчинки

3 вересня маленькій дівчинці призначили лікування, однак воно виявилося неефективним. Саме тоді медики запідозрили поліомієліт – результати аналізів це підтвердили. На дитину чекають курси відновлювального лікування.

"Це повний фізичний спокій (суворий постільний режим), при необхідності призначаються знеболювальні та сечогінні препарати, при порушенні дихання дитину підключають до штучної вентиляції легенів, а при порушенні ковтання її годують через зонд. У відновлювальний період проводяться заняття лікувальною фізкультурою, призначається масаж, фізіотерапія і курортно-санаторне лікування", – зауважив епідеміолог Олександр Волков.

Хвороба у дитини викликана дериватом вакцинного штаму поліовірусів 2 типу. Що це означає?

Збудниками поліомієліту є три різновиди ентеровірусів: поліовіруси типів 1, 2 та 3. Дикий (його ще називають природним) поліовірус типу 2 не зустрічається з 1999 року і наразі вважається повністю знищеним. Всі випадки захворювань поліомієлітом 2 типу у світі за останні 20 років пов'язані з "живою" вакциною, яка містить ослаблені штами. "Жива" вакцина – це краплі до рота.

Їх наприкінці 1950-х років винайшов американський вчений Альберт Сейбін. Протягом пів сотні років виготовили десятки мільярдів доз трикомпонентної вакцини, яка містила штами всіх трьох типів, і широко використовували її в усьому світі.

Однак вже після початку масового використання цієї вакцини виявилася побічна дія: вакцинні штами можуть виділятися з організму щепленого, заражати людей з його оточення та циркулювати в людському середовищі протягом років. Крім того, під час такої циркуляції цей РНК-вірус може мутувати і ставати ще більш небезпечним для людей.

Саме таким мутованим штамом вакцинного походження заразилася дитина на Рівненщині. Враховуючи, що в останні десятиріччя "жива" вакцина залишилася єдиним джерелом поліовірусів 2 типу, в 2015 році ВОЗ ухвалила рішення про припинення використання "живих" вакцин, які містять всі три типи, і перехід на двокомпонентну, в якій є лише поліовіруси 1 та 3 типів.

Тобто хворобу у дитини викликав вірус, який має вакцинне походження і циркулює в Україні принаймні п'ять з половиною років.

Яку вакцину застосовують зараз?

Отже, "живу" вакцину із вірусом типу 2 більше в Україні не виробляють, а всі її залишки вдалося утилізувати у 2015 році. Зараз для щеплень можуть використовуватися два види вакцини:

оральна поліомієлітна вакцина у вигляді крапель, що містять спеціальні ослаблені вакцинальні віруси поліомієліту;

інактивована поліомієлітна вакцина у вигляді ін'єкції, що містить вбиті віруси поліомієліту.

Зазначимо також, що це інфекційне захворювання може поширюватися від людини до людини через слину та випорожнення. Найчастіше в процесі передачі хвороби залучені брудні руки, інфікована їжа або вода, тобто будь-що, що людина тягне до рота. Захворіти на поліомієліт може кожна невакцинована людина: як діти, так і дорослі.

Проте найбільш вразливими є діти до 5 років. Тому, зауважують лікарі, всі щеплення, які починаються від перших місяців життя до 6-річного віку, мають бути виконані. Це є єдиним захистом.

Разом з тим, епідеміолог Олександр Волков додав, що вакцинація дітей відповідно до календаря щеплень, куди входить й поліомієліт, здійснюється далеко не у всіх українських родинах.

"Батьки переважно не хочуть вакцинувати своїх дітей. В радянські часи це питання було рутинним, всі були зобов'язані вакцинуватися. Винятком були пацієнти, в яких були абсолютні протипокази до проведення вакцинації. Але вони були захищені, коли загалом охоплення вакцинованих було понад 90-95%.

Проте зараз існують антивакцинаторські настрої, які особливо практикуються в часи поширення різноманітних фейків. Як результат, ми маємо рік до року меншу кількість щеплених дітей", – каже фахівець.

Релігія vs вакцина

Деякі лідери країн ісламського світу виступають проти застосування вакцин, стверджуючи, що насправді метою вакцинації є стерилізація. Тож багато хто посилається на релігійну прихильність як на підставу для відмови від вакцинації себе або своїх дітей.

Натомість ортодоксальні євреї відмовляються лікуватися від багатьох хвороб, вважаючи, що інфекція – це божа кара, якій не можна чинити опір. Рабини користуються довірою юдеїв і просувають свої ідеї проти щеплень.

Використання тканин плоду при розробці вакцин також викликало суперечки серед релігій, які виступають проти абортів (католики). Середовища для культивування клітин деяких вірусних вакцин і вірус деяких вакцин отримують з тканин, узятих з абортованих десятки років тому плодів, що викликає моральні питання.

Тим часом православних вірян навпаки масово закликають до вакцинації. Священнослужителі кажуть, що питання вакцинації не є релігійним, це суто медичне питання, зміст якого мають доступно роз’яснювати фахівці-медики. Єдина пересторога, яка може бути – це якість вакцин і сумлінне врахування протипоказань, які має незначна частина людей.

"Уявлення, що церква є проти вакцинації – хибне. Існують певного роду кола, які перебувають під впливом різних псевдонаукових уявлень про вакцинацію. Але церква, перш за все, будує своє ставлення до вакцинації на основі наукових доказів. Наші священники у справі вакцинації закликають слухатися лікарів – у цьому питанні ми є абсолютними партнерами наших медиків. Якщо медичних показів для уникнення вакцинації немає, тоді потрібно вакцинуватися. Це стосується всіх захворювань, які сьогодні можуть бути небезпечними для здоров’я", – каже Владика Діодор, представник одеської єпархії Української православної церкви.

Чи можливий в Україні спалах поліомієліту?

Ризик поширення поліомієліту в Україні значно підвищується у зв'язку з поширенням вірусу на Середньому Сході та продовженням епідемії в Афганістані, Нігерії та Пакистані, а також частими переміщеннями людей.

У 2021 році загальний рівень охоплення щепленнями від поліомієліту складає 84%, причому серед дітей до 1 року цей показник дорівнює лише 53%. Водночас для попередження спалаху цієї хвороби потрібно вакцинувати щонайменше 95% дітей. Це означає, що діти мають отримати три ревакцинації протягом першого року життя.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Редактор: Анна Семьонова
10-10-2021, 19:00
Коментарів 0 Переглядів 4 350

Продовжать застосовувати обмеження електропостачання з 7.00 до 21.00

Протягом 2024 року через кордон як гуманітарну допомогу для благодійних фондів було ввезено понад 20 автомобілів.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі
Представлені ексклюзивні речі та історії людей, які пережили тоталітарну систему.


Користуймося, але безпечно. Блог Юлії Пацаранюк
До того, що Чернівці в години знеструмлень перетворюються на вулик, який гуде генераторами, ми вже звикли.
Хто кому виставляє червоні лінії?Блог Ярослава Волощука
Вовочка знову заспівав свою стареньку пісеньку про свої залізні яйця у виді "орешніка".
ВІДЕО Переглянути все відео

Індивідуальний підхід, комфортність перебування в магазині, великий вибір товару (на всі смаки й гаманці), регулярне його оновлення, а також бонуси для клієнтів і стали виявом беззаперечної довіри до бренду "Оптика Люксор".

І минулого, і цього року компанія Bosch Car Service "Тандем" перемогла в конкурсі "Народний бренд" у номінації "Автосервіси". Цьогоріч перемогу в цьому конкурсі здобула ще й автомийка "Тандем".

Перемога знову! У 2024 році туристичний комплекс "Аква Плюс", розташований у с. Кам’яна поблизу Чернівців, отримав визнання як найкраща база відпочинку в регіоні в межах престижного конкурсу "Народний Бренд".