"Чудо-ліки" від коронавірусу, які антивакцинатори вважали альтернативою щепленням, виявились насправді не ліками. Йдеться про івермектин, ефективність якого у боротьбі з COVID-19 спростували вчені.
Про це йдеться у розслідуванні
BBC News.
Що відомо про чудо-засіб від COVID-19
Івермектин - засіб, що застосовують перорально від глистів, коростяних кліщів, вошей та інших паразитів людей і тварин. За його розробку у 2015 році отримали Нобелівську премію з медицини.
Але з появою пандемії COVID-19 деякі люди і групи почали стверджувати, що івермектин знижує смертність серед "ковідних" хворих. Вони вимагали його масового використання.
Влада США, Британії та ЄС наголошує на недостатній кількості доказів щодо ефективності цього препарату для лікування COVID-19. При цьому серед його прибічників багато ідейних противників вакцинації.
Чому довіряють івермектину
Довіра до цього препарату пов'язана з повідомленнями про успішні дослідження його ефективності, після яких безліч людей з усього світу почали його використовувати.
Своєю чергою активісти посилаються на результати наукових досліджень, які медичні авторитети нібито ігнорують або навіть приховують від суспільства. Однак аналіз, проведений незалежними експертами, змушує сумніватися у їхній науковій достовірності.
Як з'ясувало ВВС, більш ніж третина з 26 перевірок ефективності івермектину при лікуванні COVID-19 мають серйозні помилки чи ознаки шахрайства. Решта досліджень також не дають переконливих доказів того, що цей препарат дійсно допомагає при коронавірусі.
За словами незалежного експерта, доктора Кайлі Шелдріка, серед досліджень, які нібито підтверджують здатність івермектину запобігати смертям від коронавірусу, їм не вдалося знайти "жодного, що не мав би очевидних ознак фабрикації чи серйозних недоліків, що зводять результати нанівець".
Основні недоліки досліджень ефективності
Незалежні експерти серед досліджень знайшли низку неточностей та недоліків, а саме:
Кількаразове використання клінічних даних одного пацієнта, внаслідок чого склалося хибне враження, що йдеться про різних людей.
Учасників для дослідження підбирали свідомо, а не випадково.
Неправдоподібність деяких цифр та результатів.
Неточність в обчисленні відсотків.
Місцева медична влада не знала про проведення досліджень.
Доктор Шелдрік та троє його колег - доктор Гідеон Меєровиць-Кац, доктор Джеймс Хізерс та доктор Нік Браун, які мають досвід викриття псевдонауки, перевірили інформацію щодо ефективності івермектину у лікуванні коронавірусу.
З'ясувалося, що у тестуванні фігурували люди, які насправді померли ще до його початку. Журнал, що опублікував статтю про дослідження, пізніше дезавуював її.
Водночас міжнародна некомерційна організація Cochrane, що вивчає ефективність методів лікування різних захворювань, заявила про відсутність доказів ефективності івермектину при лікуванні COVID-19.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
10-10-2021, 17:15
0
1 535