RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » новини » «Бачите легені? Нема, згоріли»: репортаж "МБ" з реанімації райлікарні Буковини - відео, фото


Під’їжджає екстрена швидка медична допомога. З неї виходять двоє лікарів, одягнені у захисні костюми та щитки.

Про це йдеться у публікації "МБ".



– Певно, знову ковідних привезли, – чутно говір біля лікарні.

Медики відчиняють двері швидкої та виводять хвору жінку, на вигляд років 60. Бідолашна ледь йде, її під руки взяли лікарі та ведуть у відділення. Вона то спирається на одного лікаря, то на іншого…



Лікарня повністю зайнята

Це Кіцманська центральна районна лікарня. До мене підходить головний лікар лікарні Володимир ХРОМЮК та розповідає, що в лікарні лежить сто ковід-хворих пацієнтів.

– Ми лікарню розгорнули на сто ліжок, і всі вони заповнені. Для реанімації ми виділили дев’ять ліжок, вони теж зайняті пацієнтами. Із них двоє перебувають на штучній вентиляції легень, стан їх дуже важкий. У нашій лікарні є хворі із Заставнівщини, Глибоччини, Вижниччини, також лікуються з Чернівців, – каже пан Володимир.

– Якщо говорити про симптоми, то раніше вони проявлялися через 7-10 днів, а зараз на третій-четвертий день. У людини з’являється задишка, підвищується температура, смак та нюх не обов’язково зникають. Кожна хвиля коронавірусу важче і важче піддається лікуванню. З цією хвилею пацієнти є киснево залежні. Порівняно з іншими хвилями такого не було. Наша киснева станція працює на максимум. Лікуються в нас пацієнти різного віку: є молоді, а є більш похилого, – ділиться Володимир Хромюк.

Після розмови проходжу в реанімацію, де важкі хворі.

– Ходімо, я вас одягну, – каже медичний директор лікарні Дмитро ФІВЧУК.

Проходимо в ординаторську, мені видають спецодяг. Надягаю бахіли на взуття, далі – маску індивідуального захисту, шапочку на волосся, рукавички й захисний костюм. Поверх костюма натягую ще одну пару бахіл, які зав’язуються трішки нижче колін. На обличчя – захисний щиток.

Дмитро Фівчук розповідає, що серед хворих пацієнтів є двоє вакцинованих.

– Вони щепилися лише однією дозою, але якщо порівняти їхній стан із невакцинованими, то він значно кращий. Інші пацієнти – не вакциновані. Лише за вересень від коронавірусу в нас померли 19 людей, а це дуже значна цифра, – каже Дмитро Фівчук.

"Не вистачає повітря"

Після того, як надягла захисний костюм, можу заходити в реанімацію. Туди мене проводить завідувач реанімаційного відділення Юрій АПОСТОЛЮК.

– Зараз у реанімації є дев’ятеро хворих. Стан їхній вкрай важкий. Є хворі, які лежать уже тиждень. Троє хворих лежать на штучній вентиляції легень. Є досить молоді люди. Можете зайти в палату та побачити їхній стан, – каже пан Юрій.



Заходимо в одну із палат, там лежить молода жінка. На обличчі киснева маска, до руки підключена крапельниця. Жінка, щойно побачила лікаря, відразу підняла голову.

– Слава Богу, що я потрапила саме в цю лікарню, дякую лікарям, які доглядають мене, – каже пані Світлана.

Вигляд у жінки вкрай виснажений. Пан Юрій підходить до неї.

– Ви скоро одужаєте, – каже.

– Ось у цій палаті вкрай важкі хворі. Зараз одному пацієнту зроблять рентген, – каже Юрій Апостолюк.

Разом із лікарем стоїмо в коридорі та чекаємо, поки привезуть цифровий рентгенапарат. Чутно сильний кашель пацієнтів, стає страшно від того, як люди задихаються.

– Кожен із них скаржаться на те, що нічим дихати, – каже пан Юрій.

Тим часом лікар привозить рентгенапарат.

– Ми отримали новий прилад. Перевага його в тому, що ми бачимо результати відразу в цифровому варіанті, без різних плівок, – каже лікар.

Чекаємо кілька хвилин…

– Є результати, – гукає лікар.

Юрій Апостолюк підходить до апарата й дивиться результати. Зависла тиша…

– Підійдіть сюди, – каже лікар до мене.

Підходжу.

– Гляньте, ви бачите легені? – запитує лікар.

– Ні, не бачу, – кажу.

– У цього пацієнта вони згоріли, – каже пан Юрій і важко зітхає.

Підходжу ближче до чоловіка. Молодий, років сорок. Він підключений до апарату штучної вентиляції легень, сильно кашляє, свідомість то втрачає, то знову опритомнює. Дуже важко на це дивитися…

Виходжу з реанімації та поетапно знімаю захисний одяг. Після цього лікарі обробляють мої речі деззасобами та ультрафіолетовим промінням.

Разом із медичним директором спускаємося поверхом нижче. Там теж є ковід-хворі, стан їхній вже кращий.

Підходимо до відділення. Високі двері затягнуті поліетиленовою плівкою. Над дверима пише "Терапевтичне відділення", а вище прикріплена ікона Божої Матері. До нас виходить завідувачка цього відділення Ольга СМИКАЛО. Повторно надягаю захисний костюм, пані Ольга мені в цьому допомагає.

– Обов’язково сховайте волосся, щоби воно не висувалося з-під шапочки, і ще надягніть дві маски, – каже жінка.

Довгий коридор, по обидва боки палати. Досить шумно, чути важкі подихи пацієнтів і постійний кашель. За столом у приймальні працює медсестра.

– Наше відділення розгорнуте на 39 ліжок. Минулого року ми розгорнули лише на 25, цього ж року забезпечені кисневими точками, тому і збільшили кількість ліжок. На жаль, стани людей дуже важкі. За півтора року пандемії я ще не бачила настільки важкохворих пацієнтів. Всі в один голос скаржаться на задуху. Це дуже страшна хвороба, яка не щадить нікого, – каже пані Ольга.

Заходимо в палату, де лежать жінки. Пацієнтка Ольга Цибулько розповідає, що захворіла на роботі.

– Я працюю медичною сестрою. Минулого тижня багато людей прийшло на ПЛР-тести, результати в багатьох були позитивними. У мене є супутня хвороба – прогресуюча астма. Якщо б я не зробила аналіз крові, то навіть не запідозрила би, що у мене коронавірус. Адже ні смаку, ні нюху я не втрачала, температури теж не було. Єдине, що мені дуже важко дихати, – каже пані Ольга.



Жінка додає, що в лікарні дуже хороші лікарі, які навіть посеред ночі цікавляться станом своїх пацієнтів.

Приходять у гості й приносять хворобу

– Де переважно заражаються? – запитую в Ольги Смикало.

– До людей похилого віку приходять у гості, так і приносять хворобу. Молодь заражається на роботі або десь на відпочинку, – розповідає.

Із цієї палати виходимо та заходимо в наступну. Там лежить жінка. Побачивши пані Ольгу, одразу починає плакати.

– Я вам дякую,– слізно каже.

– Усе буде добре, Олесю, не плач, – каже Ольга Смикало та гладить хвору по голові.

–Зараз пацієнти дуже депресивні. Постійно плачуть і тужать, такого ще не було, – пояснює пані Ольга.

Знімаю одяг та виходжу із ковід-відділення...

Як розповіла лікарка-інфекціоністка обласної лікарні Ольга КОБЕВКО, такий різкий стрибок захворюваності можна пов’язати із масовими заходами.

– Люди давно розслабилися, не носять маски, не дотримуються карантинних обмежень. Ходять на весілля, де гуляє по 300 гостей, на хрестини, дні народження, концерти. А хвороба прогресує, її інкубаційний період зменшився до трьох-чотирьох днів, – каже Ольга Кобевко.
Як розповів заступник начальника бюро судово-медичної експертизи в області Ілля БЕЖЕНАР, у людей, які померли від коронавірусу, на розтині виявляють, що легені повністю згоряють. Також вірус вражає шлунково-кишковий тракт.


Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Редактор: Анна Семьонова
10-10-2021, 21:13
Коментарів 0 Переглядів 20 157


У Чернівціобленерго оприлюднили графік на завтра


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.

Запрошуємо всіх разом підтримати та визначити кращі бренди Чернівців!