Чернівці C
Молодий буковинець » новини » «Це лікарі від Бога!»: хлопчика з Буковини, якому провели унікальну операцію, невдовзі випишуть з лікарні додому

«Це лікарі від Бога!»: хлопчика з Буковини, якому провели унікальну операцію, невдовзі випишуть з лікарні додому

новини / Новини Чернівців / Життя
8 423
0

Хлопчик з села Усть-Путила, якому у Путильській лікарні провели унікальну операцію, вже одужує.

Про це сьогодні, 6 жовтня, кореспонденці molbuk.ua повідомила мати дитини Тетяна Рубан.



"Усе добре. З дня на день чекаємо на виписку додому", - сказала пані Тетяна.

Нагадаємо, нещодавно у Путилі медики вночі врятували хлопчика, який сильно травмувався.

Про це йдеться у публікації "МБ".

13-річний мешканець Усть-Путили Любомир Рубан, граючись, виліз на огорожу у своєму дворі.

Огорожа мала металевий каркас. Хлопчик ходив по ньому, втратив рівновагу і впав на землю. Падіння його не злякало, адже він загартований, спортивний. Тож поліз на огорожу вдруге... Падаючи, він сильно вдарився животом об метал.

Операція тривала майже три години

Любомир не відразу відчув, наскільки серйозно травмувався. Він дійшов додому і лише там поскаржився батькам, що недобре почувається, болить живіт і важко дихати. Батько повів сина до знайомої медсестри. Йшли пішки, гадали, звичайна травма. Та порадила негайно їхати до Путильської лікарні, що за 27 кілометрів від села. Взяли авто і помчали. Любомирові зробили УЗД-діагностику і виявили сильну внутрішню кровотечу.

"У дитини була тупа травма живота із розривом селезінки, контузія підшлункової залози, – розповідає директор Путильської багатопрофільної лікарня Климентій Михайлюк. –Транспортувати до Чернівців такого пацієнта було небезпечно – могли не довезти. Дитячих хірургів у нас у лікарні немає, і це велика проблема. Тим часом кожна хвилина була на рахунку. Пощастило, що в цей час у нас саме чергував за сумісництвом лікар-анестезіолог Чернівецької обласної лікарні Андрій Аносов. Також я зателефонував професорові кафедри дитячої хірургії та отоларингології БДМУ, докторові медичних наук Олегові Боднарю. Хоча це було вже опівночі, він, не роздумуючи, погодився приїхати. Олег Борисович прибув о пів на першу, і вже через кілька хвилин почалася операція. Вона тривала майже три години. Була дуже важка, ускладнена сильною внутрішньою кровотечею. Коли ми зайшли у черевну порожнину, там було більше як літр крові…"

На щастя, операція минула вдало, стан хлопчика стабілізувався, провадить Климентій Михайлюк. Хворого залишили відновлюватися в реанімації Путильської лікарні.

"Треба допомогти, і ти не можеш інакше"

Станом на 29 вересня дитині вже значно краще, повідомив К. Михайлюк.

"Дитина при свідомості, все нормально, розмовляє, присідає, навіть встає. Зараз пацієнт залишається в реанімації, до нього підключена дренажна система. Через деякий час його можна буде відправити додому, і там ще з місяць точно він буде одужувати. Але можна сподіватися, що найгірше вже позаду", – каже лікар.

"Просто у нас тут – нація здорових людей, – провадить Климентій Миколайович. – Благодатно впливає гірське повітря, а ще всі тут пішки багато ходять, легені у місцевих більш витривалі. Діти часом і по 12 кілометрів можуть проходити. Якби, до прикладу, таке трапилося з дитиною з міста чи іншого району, наслідки могли би бути важчими.

Взагалі цей випадок унікальний, зазначає співрозмовник. Без сумніву, лікарі врятували дитині життя. Травми були серйозні. І якби професор Олег Боднар не приїхав (все ж таки ніч, гори…), якби не пощастило, що в цей час у Путилі чергував чернівецький анестезіолог Андрій Аносов, якби не підіспів необхідний медичний персонал, усе могло закінчитися дуже сумно...

Утім, професор БДМУ, дитячий хірург Олег Боднар не вважає, що вчинив якийсь подвиг. Каже, це його робота, тож про те, щоби роздумувати, чи їхати, навіть не йшлося. І просить наголосити, що врятувати дитину вдалося лише спільними зусиллями усієї команди.

"Бувають такі моменти, що треба допомогти, і ти не можеш вчинити якось інакше, – каже професор. – Якщо би ми повезли хлопчика в Чернівці, його стан міг значно погіршитися, і навіть могли би й не довезти. Тож навряд чи хтось би взяв на себе відповідальність за те, щоби транспортувати дитину. Операцію треба було робити на місці і негайно. Ця операція була спрямована на порятунок життя. Тому що це розріз селезінки з гематомами, також численні травми підшлункової залози. Якщо, до прикладу, не зупинити вчасно кровотечу, дитина просто помирає.
Та, щоби ви розуміли, ніколи одна людина не рятує життя. Це робота всієї команди – анестезіологів, директора лікарні, який швидко організував умови для операції та скликав фахівців, медсестер, санітарок, які також вночі приїжджають і роблять свою роботу. Їх, може, не так помітно. Але це люди, без яких неможливо надати якісну допомогу", – наголошує Олег Боднар.



"Я саме чергував у Путильській лікарні, – буваю там раз чи двічі на місяць, – коли привезли пацієнта, – згадує анестезіолог Андрій Аносов. – Щодо професора Олега Боднаря… Знаєте, опівночі зірватися рятувати хлопчика у горах – то таки треба бути людиною… Операцію закінчили близько п’ятої ранку. Як для такої маленької лікарні, це подія! Попередню дитячу хірургічну операцію в Путилі робили років 10 тому. І теж екстрено селезінку видаляли дитині, яку кінь ударив копитом у живіт. Путила – особливе місце. Там всі одні одних знають, майже всі між собою родичі, неймовірно доброзичливе ставлення, завжди готові допомогти, особливо якщо йдеться про дитину. За це я їх і люблю, тому туди вже 20 років їжджу".

"Мене всю трясло зсередини"

Батьки хлопчика не тямляться від щастя, що їхня дитина врятована. І неймовірно вдячні лікарям. Мати Тетяна Рубан працює вчителькою фізкультури у Селятинській школі. Зізнається, ніхто навіть уявити не міг, що з сином усе так серйозно. Коли ж із чоловіком почули, що потрібно терміново оперувати, всі три години, доки тривала операція, сиділи під реанімаційною і молилися.

"Я намагалася себе сама заспокоювати. Зовні наче трималася, але мене всю трясло зсередини, – каже Тетяна Рубан. – Чоловік почувався ще гірше. Від хвилювання він і секунди не міг сидіти на місці".

Зараз жінка цілими днями сидить біля синочка, лише на ніч їде додому.

"Уже відчуваю полегкість від того, що все найгірше позаду. Слава Богу, син іде на поправку, йому дозволили потроху їсти, пробує вставати. Готую йому бульйончик, яблучка запікаю, картопельку перетираю. Сьогодні вже трішки сидів і навіть зробив перших два-три кроки! Багато спить. Дуже хоче додому. Тільки очі після операції розплющив і відразу запитав: "Мамо, можна йти додому?" Намагаюся біля нього більше проводити часу, бо він ніколи в лікарні не лежав і йому тут самому не по собі. Зараз уже призвичаївся. Чекаємо, поки Любчика випишуть додому".



Пані Тетяна каже, що її Любомирчик дуже добрий і чемний хлопчик, відмінник, на олімпіади з математики їздить. Вдома – перший помічник по господарству, адже найстарший із трьох дітей. Є ще 12-річна донька та 4-річний синочок.

"Тримаю одну свинку та курей, намагаюся дітей годувати лише домашньою їжею. Любчик – мій перший помічник по господарству: і на городі допомагав, і за свинкою доглядав… Дуже хороший та чемний син…

Любомира тут дуже гарно в палаті доглядають, кожні дві-три години міряють температуру. Надзвичайно подобається ставлення медичного персоналу до дитини. Я дуже вдячна всім лікарям, дуже! І чернівецьким медикам, і путильським, і дівчаткам-медсестрам. Це люди від Бога!"

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
[related-news] [/related-news]

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Новини Дня

02:00
Не тільки в кулінарії: як ще можна використовувати лимон
01:45
Без масла та яєць: рецепт м’якого та ароматного печива
01:30
Чому споживання недостатньої кількості води є небезпечним для організму
01:15
"Чорна п’ятниця" наближається: поради, як уникнути помилок під час шопінгу
01:00
Як приготувати мигдалеве молоко в домашніх умовах
00:45
Чому редиску потрібно саджати тільки восени
00:30
Не тільки риба: чотири найкращих рослинних джерела омега-3
00:15
Шість продуктів, які допоможуть залишатися здоровими всю зиму
23:59
На фронті 174 зіткнення, на Покровському напрямку ворог зазнав відчутних втрат
23:45
П'ятниця стане початком "білої смуги" для чотирьох знаків Зодіаку. Кого обрали карти Таро
23:23
Названо овоч, який потрібно їсти всім щодня
22:58
Україна під час ракетного обстрілу Курщини поранила північнокорейського генерала - WSJ
22:43
Путін заявив, що Росія атакувала Україну ракетою середньої дальності "Орєшнік"
22:21
Міністри ЄС обговорили підвищення тарифів на аграрний імпорт із РФ і Білорусі
22:05
Сонце поверне щастя в життя цих знаків Зодіаку. На кого чекає період великої радості
21:41
Рекордні витрати на оборону, скорочення пенсій: у РФ затвердили бюджет на 2025-27 роки
21:20
Що станеться з організмом, якщо їсти картоплю щодня
21:00
Чернівчанка, яка очолила Міндовкілля розповіла, на чому повинна базуватися відбудова України
20:40
На збереження репродуктивних клітин військових у бюджеті заклали ₴190 мільйонів
20:20
ЗСУ створили першу школу підготовки операторів безпілотних роботизованих комплексів
20:18
Платіжне шахрайство: важливість двофакторної автентифікації*
20:00
У Чернівцях патрульні зупинили п'яного водія: вміст алкоголю перевищив норму в 14 разів
19:40
Рада ухвалила законопроєкт про безпеку в закладах середньої освіти: деталі
19:23
З'явився графік вимкнення світла на Буковині на 22 листопада
19:20
Становище України на фронті погіршилось: міністр оборони Британії зробив попередження
Більше Новин

Колонка

Читають Коментують
На Буковині на організаторів ходи до Свято-Успенського монастиря УПЦ МП склали адмінпротоколи
26 604
З'явився графік вимкнення світла на Буковині на 22 листопада
23 390
Масштабна пожежа у Чернівцях: житловий будинок згорів дотла - фото
22 065
Будуть три черги: як завтра вимикатимуть світло
18 850
У Чернівцях "замінували" два торгові центри
11 138
Ці 8 популярних сьогодні прізвищ — колись могли отримати лише обрані українці
9 131
Мокрий сніг та ожеледиця на дорогах: яка буде погода завтра на Буковині
7 218
Скільки годин не буде світла на Буковині завтра, 21 листопада
7 205
Коли сьогодні на Буковині не буде світла: оновили графік знеструмлень
6 951
Коли завтра, 21 листопада, не буде світла на Буковині: опублікували графік знеструмлень
6 493
У "Чернівціобленерго" пояснили, коли можуть скасувати відключення світла на Буковині
6 455
Танцювали на весіллі та колядували: у Чернівцях показали етно-мюзикл про буковинські традиції
5 792
Відключення світла: для 6 областей скоротили або скасували графіки
5 594
Як підприємець з Буковини займається встановленням сонячних електростанцій
5 539
У Чернівцях на два дні повністю перекриють вулицю Буковинську
5 152
Якою буде максимальна пенсія у 2025 році: чи очікувати на підвищення виплат
1
Повітряна тривога в Чернівецькій області
0
Платіжне шахрайство: важливість двофакторної автентифікації*
0
З'явився графік вимкнення світла на Буковині на 22 листопада
0
Планові знеструмлення: де на Буковині 20 листопада не буде світла
0
Популярні текстури помад (кремові, матові, рідкі) та їх особливості*
0
Погода на Буковині 20 листопада
0
На Буковині попрощаються із відважним воїном, який загинув боронячи Україну
0
Графіки знеструмлень у Чернівецькій області на 20 листопада
0
Зеленський назвав причину, за якої Україна може програти війну
0
Росія тримає в Чорному морі носії "Калібрів": скільки та який залп
0
На Хмельниччині лунали вибухи: що відомо
0
БпЛА атакували арсенал у Новгородській області: яка зброя там зберігається
0
Названо овочі, які допоможуть швидко схуднути
0
Як підприємець з Буковини займається встановленням сонячних електростанцій
0

Свіжий номер

Афіша

1 006 0

«Піккардійська терція» запрошує на чарівний різдвяний концерт у Чернівцях

З вірою у ЗСУ та різдвяним настроєм! Відома вокальна формація "Піккардійська Терція" вирушає у великий всеукраїнський різдвяно-новорічний благодійний тур, аби разом із шанувальниками

30 лис 2023

політика, влада

економіка

здоров'я

Прес Релізи

культура

спорт

Logo

"Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації
грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа.
Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів”


Copyright 2024. Всі права захищені. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється
при розміщенні посилання (для Інтернет-видань - гіперпосилання) на molbuk.ua. Посилання
(гіперпосилання) обов'язкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів.