До 1918 року Центральна площа у Чернівцях мала назву Ringplatz (площа Ринок), до 1940 року – Piata Unirii (площа Возз’єднання).
Про це йдеться у книзі "СZERNOWITZ: історичні вулиці, будинки та видатні особистості" (автори Леся Щербанюк, Ігор Мельник, Олег Любківський), пише molbuk.ua
Ідея створення площі виникла в Його Величності цісаря Йосифа ІІ під час перших відвідин Чернівців у червні 1783 року.
Вже у 1787 році власник готелю Ніколаус Фьолькер офірував для рідного міста парцелю землі, яка знаходиться посередині площі.
У 1788 році будівництво з каменю було звільнене від податків і перші кам’яниці були зведені у 90-их роках ХVІІІ століття на площі, яку пізніше назвали Рінгплац.
Коли цісар Франц І відвідав Чернівці у 1817 році, площа вже була центром міста.
У другій половині ХІХ століття будинки змінили сьогоднішні триповерхові будівлі.
Упорядкування площі Ринок розпочалося у 1825 році, коли крайовим інженером призначили Адольфа Маріна (німця родом із Галичини, який був рідним дядьком Георга Дроздовського).
Тоді площу вирівняли і в 1840 році виклали бруківкою, покрили камінними плитами, попід будинки проклали тротуари.
А нинішнього європейського вигляду вона набула в 1905-1909 роках, коли згідно договору роботи по брукуванню площі здійснило Кішбесерське акціонерне товариство гранітно-кам’яних мостів із Будапешта, яке постачало для цього всі необхідні матеріали.
На площі аж до середини ХХ століття, зазвичай по понеділках і п’ятницях, проводився ринок, про що дізнаємося з давніх поштівок.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
25-09-2021, 22:43
0
9 974