Вирощують місцеві баштанні на Хотинщині, Кельменеччині, Сокирянщині.
Саме тепер кавуни вже повністю достигли, тож буковинці, які не полінувалися їх посадити та виростити, досхочу ласують ними, ще й продають, йдеться у публікації "МБ".
"Висаджую у горщики, а потім на город"Мешканка Хотина Наталія ЛАТКІВСЬКА садить кавуни майже щороку. Каже, щоби краще прийнялися, спочатку у квітні висаджує в горщики розсаду. Через місяць-півтора, коли земля вже добре нагріється, пересаджує на город.
"Якщо за кавунами правильно доглядати, вони виростуть не гіршими, ніж ті, що з півдня України, – переконана Наталія. – Щоби мати гарний результат, треба біля їх добряче доглянути, це доволі складний процес. Найбільше залежить від погоди – треба, щоби було достатньо тепло. Також насіння має бути якісним, дорогим і підходити для нашого регіону. Одного року в нас був доволі гарний урожай. Кавуни виросли великі і на смак нічим не гірші від херсонських. Тепер, щоправда, не маємо часу цим займатися, відповідно, і урожаю особливого немає.
На Хотинщині багато людей цілі городи засаджують баштанними, зауважує жінка.
"Єдине, що наші кавуни виростають трохи меншими, ніж із півдня. Також вони достигають пізніше: якщо у Херсоні, до прикладу, сезон розпочинається у липні і закінчується у серпні, то у нас він у серпні лише стартує".
Наталія додає, що можна й не так "заморочуватися" і висаджувати рослини відразу на город.
"Мій батько у квітні відразу садить розсаду в город. Але земля ще холодна, навесні часто трапляються заморозки. Тому для кавунів менше шансів вирости. Хоча частина все ж достигає", – каже жінка.
Співрозмовниця зазначає, що баштанні практично не потрібно поливати.
"Зазвичай кавуни ростуть у полі і їх не треба часто зрошувати. Батько взагалі їх жодного разу за сезон не поливає. Тут такий нюанс – якщо вже почали зволожувати, треба це робити регулярно", – радить Наталя Латківська.
Такі як на Херсонщині, у нас не виростутьВиконувач обов’язків начальника управління агропромислового розвитку Чернівецької ОДА Богдан БОЙЧУК підтверджує, що все більше буковинців почали займатися вирощуванням баштанних. Каже, копітка це справа, але спробувати можна. Та все ж для нашого регіону баштанні культури не притаманні, тому не варто сподіватися на бозна-які результати.
"Клімат стає теплішим, відповідно, шанси вирощувати культури, які зазвичай ростуть у тепліших регіонах, зростають. Тому, можна спробувати. Особливо придатними є площі, які знаходяться на сонячному боці – подібно до того, як встановлюють сонячні батареї. Але варто пам’ятати, що у кожної культури є свої вимоги щодо кількості сонячного тепла та вологості. Усе ж баштанні не є притаманними для нашої області. Такі кавуни, як у Херсонській, Одеській, Миколаївській, Кіровоградській областях, у нас навряд чи виростуть. Бо навіть якщо вони достигнуть, можуть не мати таких смакових властивостей, як ті, що з півдня. Тому треба пробувати різні сорти, як вони себе покажуть. Це справжня наука, а не просто так, що посадив і воно собі росте", – зазначає Богдан Бойчук.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
12-09-2021, 22:26
0
2 716