Голос – така ж візитна картка людини, як і риси її особистості або відбитки пальців. За його звучанням можна здогадатися про особисті якості кожного з нас, стан здоров'я і душі.
Подробиці про зв'язок голосу, тіла, здоров'я і психіки знає психологиня-практик Олена Котеленко.
Довжина і товщина голосових зв'язок безпосередньо пов'язані з будовою гортані: чим більша гортань, тим вища людина і тим нижчий і підсвідомо привабливіший для оточення її голос.
Власника низького голосу ми подумки уявляємо високим, міцним і симпатичним. Хоча у виняткових випадках чарівно басити може і людина, низька на зріст.
Жінок найчастіше приваблюють соковиті баритони, а чоловіків заворожують грудні жіночі голоси. І це безпосередньо пов'язано з сексуальністю!
Не секрет, що тіло людини часто-густо проекційне: шкіра – дзеркало роботи шлунка, язик відображає стан імунної системи, а голосовий апарат спроєктовано на жіночі статеві органи. Тканини матки ідентичні за своїм складом епітелію голосових зв'язок. Уміння користуватися своїм голосом і витягувати з нього грудні нотки наділяє магнетизмом будь-кого з дівчат.
Зв'язок між голосовим апаратом і статевими органами не могли не помітити акушери-гінекологи. На курсах підготовки до пологів інструктори навчають майбутніх мам спеціальних звукових гам, що знімають напруженість із м'язів нижньої щелепи, кореня язика. Одночасно розслаблюються м'язи геніталій, і дитина під час пологів легше з'являється на світ.
"Будь-які сильні емоції і відчуття: страх, образа, стан щастя і печалі змінюють звуки голосу, – каже Олена Котеленко. – Наприклад, напад гніву викликає спазм м'язів у всьому тілі, голос стає здавленим, переривчастим, людина ніби задихається. Горе і сум проявляються в тілі загальним м'язовим розслабленням, звук голосу тьмяніє, втрачає життєву силу.
У радості люди говорять або співають, ніби усміхаючись до чогось, і, до речі, здаються молодшими за свої роки".
У цьому переконалися вчені після серії цікавих дослідів. Експериментальним слухачам запропонували за голосом визначити вік людини, яка виголошувала одну і ту саму фразу з різними інтонаціями. Емоції страху і гніву збільшували вік таємничого незнайомця років на 10, а радість і доброзичливе звучання миттєво омолоджували.
Силу голосу краде міське життя. У місті не прийнято говорити занадто голосно, не можна кричати, співати, бурхливо виражати емоції. До певного моменту це дозволяється дітям: дитина бігає, співає, досліджує межі і набирає внутрішню силу. Але в якийсь момент батьки кажуть йому: "Стоп! Цього не можна". Від того, наскільки сильно пригнічується сила дитячого голосу, залежить здатність дитини в майбутньому захистити себе, відстояти своє право на голос.
Якщо це відбувається в межах розумного (у суспільстві, дійсно, не прийнято кричати і фонтанувати емоціями), голос стане тихішим, але його сила залишиться. Але якщо напирання батьківських заборон буде занадто великим, людина може втратити свою внутрішню силу.
Як за допомогою голосу зміцнити віру в себе і самооцінку? Олена Котеленко дає кілька нескладних рекомендацій.
Частіше аговкайте, кричіть на природі – в лісі, серед поля, у горах. Прислухайтесь, як голос перетворюється на луну.
Співайте, де б ви не були, що б не робили. Під час співу людина припиняє думати про проблеми, навіть муркотіння під ніс піднімає настрій. Висловлюючи свої думки звуками, людина зміцнює сильну, гучну, впевнену частину своєї особистості.
Тримайте спину прямо. Зніміть підбори, відчуйте опору об землю, випрямте спину і відкрито подивіться вперед. Спробуйте витримати погляд співрозмовника. Рівний хребет і контакт очі в очі надають голосу твердість і силу.
Не соромтеся у вираженні емоцій. Регочіть, а не хихотіть, голосіть, якщо хочеться, кричіть, а не тримайте гнів.
Час від часу практикуйте мовчання. Стародавні філософи стверджували: один зі шляхів розвитку людства – повернення в тишу. Слова і звуки забирають багато енергії, а в умовах гострого дефіциту часом її можна економити навіть на розмовах.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
6-09-2021, 00:36
0
3 984