RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |


З початком осені в Україну прийшли нові правила. Окрім початку навчального року в умовах пандемії, українців очікують податкова амністія, е-лікарняні, продовження карантину і нові тарифи на газ.

Про усі новинки місяця пише ua.news



Продовження карантину і ймовірність нового локдауну

У зв’язку з появою нового більш агресивного штаму коронавірусу "Дельта", адаптивний карантин в Україні продовжений до 1 жовтня. На поточний момент в державі діють чотири карантинні зони, залежно від поширення пандемії.

Станом на 1 вересня усі регіони віднесені до "зеленої" зони, де введені найм’якіші обмеження, але обов’язковими залишаються носіння масок і соціальна дистанція. На думку уряду, епідеміологічна обстановка в Україні знаходиться під контролем, але в окремих областях фіксуються негативні тенденції – зростання числа госпіталізацій, викликаних коронавірусом.

У МОЗ не виключають, що восени Україна буде змушена йти на новий локдаун. За словами головного санлікаря країни Ігоря Кузіна, це може статися у листопаді:

"За тим сценарієм, за яким ми зараз рухаємося, новий локдаун можуть ввести орієнтовно в листопаді"
— Ігор Кузін, головний санлікар України
Кузін додав, що локдаун можна буде відстрочити на більш пізній період або уникнути його, якщо люди робитимуть щеплення і дотримуватимуться протиепідемічних правил.

Про новий сплеск пандемії цієї осені говорять і в ВООЗ. За словами голови організації Тедроса Гебрейесу, наступні три місяці будуть критичними. Окрім цього, реальна кількість захворюваності COVID-2019 відрізняється від офіційної статистики, яка збирається ВООЗ.

Ціни на енергоресурси

Вересневі ціни на газ для населення в рамках річного тарифу коливаються в межах від 7,8 до 13,50 грн/кубометр, залежно від постачальника послуг. Згідно з даними Газправди, найбільш вигідні пропозиції зробили "Агросинтез Трейдинг" (7,80 грн за кубометр), "Евод Трейд КП Луцькводоканал" (7,88 грн за кубометр), "Черкасигаз Збут" і "Уманьгаз Збут" (по 7,89 грн за кубометр), а також "Нафтогаз України" (7,96 грн за кубометр).

Більшість газзбутів продає блакитне паливо населенню за раніше встановленим тарифом 7,99 грн/куб.

Що стосується сезонних тарифів на газ (місячних розцінок), вони є значно вищими і в окремих компаніях досягають близько 20 грн/кубометр у вересні.

Вереснева ціна на електроенергію для населення залишиться незмінною – 1,68 грн/кВт. У жовтні планується зниження вартості електрики для тих домогосподарств, хто споживає до 250 кВт-год на місяць – до 1,44 грн за кВт. Решта споживачів залишаться на діючому тарифові – 1,68 грн / кВт.

Перепризначення субсидій
Для більшості тих українців, хто отримує субсидії на оплату житлово-комунальних послуг, у вересні завершиться перенарахування. За словами глави Кабміну, це станеться автоматично:

"Абсолютній більшості наших громадян, в тому числі українським пенсіонерам, субсидії будуть перенараховані автоматично. Тобто, не потрібно подавати ніяких додаткових заяв. Усі перевірки і виплати йдуть абсолютно за графіком. Всі, хто дійсно потребує підтримки – її отримають і зараз, і в опалювальний сезон", — Денис Шмигаль, прем’єр-міністр України

Початок навчального року

1 вересня – традиційний початок навчального року. В умовах пандемії Україна починає навчальний процес, але з дотриманням правил протиепідеміологічної безпеки для "зеленої" зони.

Міністерство освіти рекомендувало школам не скасовувати лінійки 1 вересня, але дало рекомендації зробити їх короткими і на свіжому повітрі. Також у міністерстві нагадали, що традиція урочистої лінійки – не є обов’язковою, і рішення про проведення приймає адміністрація навчального закладу.

Що стосується носіння масок в школах, то, за словами начальника головного управління середньої та дошкільної освіти міністерства Юрія Кононенка, діти початкової школи (1-4 класи) будуть вчитися без масок. Старші класи (5-11 класи) повинні носити маски на перервах, під час уроків можна обходитися без них.

Для батьків школярів правила такі: обов’язкове носіння масок і проходження термоскрінінгу на вході до школи. На думку чиновників, рішення чи пускати батьків на територію навчальних закладів, приймає адміністрація.

Залишаються обов’язковими і загальні правила роботи українських шкіл в умовах пандемії, закріплені в Постанові головного санлікаря від 23 квітня 2021. До початку навчального року у школярів повинні бути довідка форми № 086-1/о про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду і довідка форми № 063/у про профілактичні щеплення.

У 2021 році учні 4-х класів навчатимуться за стандартами Нової української школи і новими підручниками, згідно з цією системою. Також, для школярів 1-4 класів діятиме вербальна система оцінювання результатів (оціночне судження) і рівнева (оціночне судження із зазначенням результату: П – початковий, С – середній, Д – достатній, В – високий).

Для дошкільних навчальних закладів діють правила згідно з Постановою головного санлікаря від 25 серпня 2021 року. Ці правила зобов’язують медпрацівників садів вимірювати температуру всім дітям при вході на початку кожного дня відвідування закладу.

Діти, у яких протягом дня виявили температуру тіла більш 37,2°C або ознаки ГРВІ, повинні бути ізольовані, при цьому вихователі зобов’язані проінформувати батьків, спільні приміщення провітрюються і дезінфікуються.

Податкова амністія

З 1 вересня 2021 року (до 1 вересня 2022) в Україні починає діяти податкова амністія – програма добровільного декларування доходів громадян, які ухилялися від сплати податків. Програма дозволяє відкрити справжні доходи, уникнувши покарання, шляхом декларування активів у вигляді:

валютних цінностей;
нерухомості;
часток в юридичних особах;
цінних паперів;
прав на отримання прибутку при відсутності корпоративних прав;
банківських металів;
рухомого майна;
об’єктів мистецтва.

Щоб задекларувати такі доходи, приватна особа звертається в банк для відкриття поточного рахунку зі спеціальним режимом використання. На цей рахунок вносяться готівкові кошти та/або банківські метали через операційну касу. У призначенні платежу вказується "добровільне декларування".

Далі проходить процедура підтвердження джерел походження активів, після якої декларант має право перерахувати їх на власний поточний рахунок фізособи в українському банку, зняти їх і закрити спецрахунок.

Електронні лікарняні

З 1 вересня електронні лікарняні повинні були стати обов’язковими для усіх медустанов України. Але у зв’язку з тим, що не всі лікарні та поліклініки освоїли цифрову систему їх видачі, уряд переніс повний перехід на жовтень:

"Зараз більше двох тисяч закладів можуть формувати електронні лікарняні. Передбачений повний перехід з 1 вересня, але з огляду на те, що є окремі відомчі лікарні – ті, що в глибинках, яким потрібно трохи більше часу. Зараз готується наказ, який продовжить цей перехідний період до жовтня", — Роман Борщ, прес-секретар міністерства охорони здоров'я

Такі "неготові" заклади до жовтня можуть видавати паперові лікарняні листки. У тих установах, де вже почали діяти нові правила, почали видавати е-лікарняні. Згідно з роз’ясненням ПФУ, в Електронному реєстрі листків непрацездатності сімейний лікар, на підставі медичного висновку про стан здоров’я пацієнта, формує запис з унікальним номером – єдиний реєстраційний номер листа непрацездатності.

Вже з жовтня остаточно співробітники компаній можуть розраховувати на лікарняні виплати лише у разі наявності такого електронного лікарняного.

Вихідні у вересні

У вересні українців очікують 22 робочих дня і 8 вихідних. Святкові дні у вересні (без вихідних):

1 вересня День знань;
11 вересня – День українського кіно;
21 вересня – Міжнародний

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Редактор: Юлія Леськова
1-09-2021, 13:08
Коментарів 0 Переглядів 1 785

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Користуймося, але безпечно. Блог Юлії Пацаранюк
До того, що Чернівці в години знеструмлень перетворюються на вулик, який гуде генераторами, ми вже звикли.
Хто кому виставляє червоні лінії?Блог Ярослава Волощука
Вовочка знову заспівав свою стареньку пісеньку про свої залізні яйця у виді "орешніка".
ВІДЕО Переглянути все відео

Індивідуальний підхід, комфортність перебування в магазині, великий вибір товару (на всі смаки й гаманці), регулярне його оновлення, а також бонуси для клієнтів і стали виявом беззаперечної довіри до бренду "Оптика Люксор".

І минулого, і цього року компанія Bosch Car Service "Тандем" перемогла в конкурсі "Народний бренд" у номінації "Автосервіси". Цьогоріч перемогу в цьому конкурсі здобула ще й автомийка "Тандем".

Перемога знову! У 2024 році туристичний комплекс "Аква Плюс", розташований у с. Кам’яна поблизу Чернівців, отримав визнання як найкраща база відпочинку в регіоні в межах престижного конкурсу "Народний Бренд".