На Буковині презентували новий туристичний маршрут "Тече Дністер із минулого в майбутнє". Туристи та жителі нашого краю матимуть змогу ознайомитися із найцікавішими місцями Кадубовецької громади.
Маршрут створений головою ГО "Палітра Буковини" Оксаною Лелюк на замовлення Кадубовецької громади, пише molbuk.ua.
А подальше використання екскурсійного маршруту буде здійснювати туристична агенція "Валіза мандрів".
Пані Оксана розповідає, що розробка цього маршруту зайняла два місяці. Спочатку вона ознайомилися з літературою про цей край, а згодом спілкувалася з місцевими та відвідала найпривабливіші місця.
"Об’їздивши села цієї громади, мені захотілося підкреслити українськість цього краю. Адже тут було багато читалень, які, нажаль, не збереглися. Це край душевних і працьовитих людей, патріотичний край", - розповідає Оксана Лелюк.
Додає, що розробляючи маршрут, намагалися показати і релігійні споруди і природні об’єкти.
"Хотілося, щоб туристи мали змогу пройнятися духом місцевого населення. Ми плануємо додати до екскурсії зустріч з чоловіком, що займається виготовленням воскових фігур. Крім цього при в’їзді в Кадубовецьку громаду ми пригощатимемо місцевою випічою", - каже пані Оксана.
Кореспондентка molbuk.ua побула на екскурсії та побачила, що цікавого підготували для туристів.
Вирушаємо із Чернівців. Дорогою нам розповідають про різні періоди життя нашого краю та легенду про появу річки Прут.
Перша наша зупинка – місто Кіцмань. Тут відвідуємо музей Володимира Івасюка, який працює при Кіцманській музичній школі.
Нам розповідають про життя композитора, показують його рукописи, фото та інші особисті речі. Учні музичної школи виконують маловідомі твори Володимира Івасюка.
Наступна наша зупинка – село Кадубівці. Дорогою екскурсовод розповідає історію заснування цього села та легенду про скульптуру Божої Матері при в’їзді.
Ще один цікавий об’єкт – місцева стародавня церква. Дізнаємося про її історію та оглядаємо споруду із середини. Екскурсовод розповідає і про старий дуб біля церкви, який побачив немало історій і вистояв тут десятки років.
Далі вирушаємо до старого дерев’яного млина в Кадубівцях.
Тут виготовляли борошно різних сортів і помолів. І пшеничне, і кукурудзяне, і горохове. В свята біля млину рядами стояли вози і збиралося чимало людей, щоб придбати муки.
Колишній працівник млина розповідає технологію виготовлення борошна. Зазначає, що обладнання навіть зараз готове для роботи. Показує всі три поверхи споруди та ділиться згадками про багаторічну роботу в млині.
Після цього проїздом оглядаємо село Чуньків, де нам показують стару церкву.
Вирушаємо до одного із найдавніших сіл України – Василева, перша згадка про яке датується 1230 роком. В минулому воно було великим торговельно-ремісничим центром Галицько-Волинського князівства. На пристані зупинялися торговці, які пливли кораблями річкою Дністер. В ті роки населення міста складало 15 тисяч людей.
В селі знаходиться музей, де зібрані експонати різних часів, знайдені під час археологічних розкопок у Василеві. Екскурсоводка розповідає, що раніше, в 1974 році, в селі функціонував музей на 4 великі зали. Там знаходилися сотні цінних археологічних знахідок. Однак, коли в приміщенні вирішили облаштувати філіал заводу "Гравітон", всі речі просто викинули на вулицю. Багато з них пропало. Те що лишилося, розмістили в іншій будівлі, де зараз і функціонує музей.
Тут можна побачити стародавні знаряддя праці, предмети побуту, давньоруську кераміку, знаряддя для ткання, давній посуд, картини та багато інших археологічних знахідок.
Працівниця музею розповідає і про білокам’яну церкву, залишки якої знайшли археологи під час розкопок. Згадує місцеві легенди пов’язані нею, від яких по тілі йдуть мурашки.
Проїздом через село Кулівці вирушаємо до Репужинців. Тут на нас вже очікував місцевий пасічник. Чоловік проводить невелику екскурсію своєю пасікою, показує будиночки, де можна спробувати сон на вуликах і навіть відкриває один із них.
Остання наша зупинка – село Хрещатик. Спочатку їдемо до Іоанно-Богословського чоловічого монастиря, спускаємося до печер, звідки і розпочалося будівництво храму та куштуємо воду з джерела.
Побачили також і колонку, де місцеві жителі набирають воду. Вона була встановлена ще за австрійський часів.
Після цього майстрині із села проводять майстер-клас із вінкоплетіння, співають народних пісень та розповідають про свій багаторічний досвід у цій справі.
Завершується екскурсія оглядовим майданчиком на Заліщики та Дністер.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
29-08-2021, 21:02
0
3 842