В області, як і інших регіонах України, зберігається тенденція минулих років: найпопулярнішими і, водночас, найдорожчими спеціальностями залишаються англійсько-український перекалд, право, комп’ютерні науки. До цього переліку потрапила і журналістика.
Не надто популярні серед абітурієнтів всі точні науки – математика, фізика та хімія, йдеться у публікації "МБ".
Зокрема, у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича навчання на спеціальності "Право" є одним з найдорожчих і коштує 32 500 гривень на рік, на спеціальності "Англійсько-український переклад" – 30 800 гривень на рік.
Далі з певним відривом за кількістю заяв йдуть "Комп’ютерні науки" (вартість навчання за рік 29 900), "Менеджмент" (27 900), "Міжнародні відносини" (25 500) та "Журналістика" (25 500).
Натомість майже немає попиту на такі спеціальності, як "Хімія" (26 900 гривень на рік), "Фізика" (24 700), "Математика" (22 650).
На деякі спеціальності, через низький попит, і зовсім не набрали абітурієнтів, розповіли у приймальній комісії ЧНУ. Кажуть, що на спеціальності, де минулими роками було мало вступників, вирішили не набирати студентів. Це – "середня освіта" (фізика), "Філософія", "Електроніка".
Майбутня першокурсниця Карина закінчила цьогоріч одну зі шкіл Буковини, вступила за спеціальністю "Право" на контракт. Школу закінчила зі срібноюг медаллю, але вступити на бюджет не вдалося, каже, що "великий конкурс".
– Мріяла з дитинства стати адвокатом, надіюся, що не розчаруюся. Багато з моїх однокласників нікуди не пішли вчитися. Кажуть, що не потрібна їм вища освіта, краще за цей час зароблять грошей за кордоном. Не осуджую їх, це вибір кожного. Не знаю, чи їм би й згодилася ця вища освіта. Багато однокласників пішли вчитися у коледжі та технікуми, – каже дівчина.
Андрій цього року мав закінчити другий курс за спеціальністю "Комп’ютерна інженерія". Та вже після першого року навчання зрозумів, що це не зовсім те, про що він мріяв, вчитися стало надто важко. Навчання "запустив", літню сесію ледве вдалося "закрити". Втратив рік часу і перевівся на іншу спеціальність, також на другий курс.
Проте є випускники, які вибирають не надто популярні спеціальності, але впевнені, що не змінять своєї думки. Дарина цьогоріч закінчила 11 клас. Вирішила вступати на логопедію у Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка. Це її особистий вибір, каже, що хоче допомагати діткам.
– У мене є знайомі, які там навчаються і вже працюють за спеціальністю. Спостерігала за ними, мені це сподобалося. Адже зараз, на жаль, багато дітей із порушеним мовленням. Ніхто з батьків не змушував, мама запропонувала, це мій вибір. Знала це ще із 10 класу, – розповіла дівчина.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
28-08-2021, 12:09
0
3 451