RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » новини » Опалювальний сезон в низці областей ризикує початися не вчасно: у переліку є Буковина


В Україні триває підготовка до опалювального сезону. Станом на середину серпня, до осінньо-зимового періоду 2021-2022 років вже готові 71,5 % будинків.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства розвитку громад і територій.



Як готуються до нового сезону?

“Всередині серпня рівень підготовки об’єктів ЖКГ та соціальної сфери до стабільної роботи в осінньо-зимовий повинен досягти 70 %. Сьогодні ми бачимо, що темпи підготовки є задовільними в усіх областях країни та відповідають рекомендованим показникам. Фактично до опалювального сезону підготовлено 71,5 % будинків”, — заявив директор Департаменту комунальних послуг та комунального обслуговування Мінрегіону Андрій Ведмідь.

Обласні державні адміністрації повідомили про задовільну підготовку об’єктів теплопостачання. Також стабільно готують:

- об’єкти водопровідно-каналізаційного господарства;

- водопровідних та каналізаційних мереж;

- насосних станцій;

- очисних споруд;

- водозаборів;

- свердловин.

Натомість журналісти “Слово і діло” розповідають, що майбутній опалювальний сезон навпаки під загрозою зриву — в ряді областей він ризикує не початися вчасно.

У двох містах Львівської області, згідно з висновком робочої групи, до осінньо-зимового періоду не підготовлені тепломережі.

Чернігівська міська рада заявила про зупинку ТЕЦ – через нерентабельність виробництва електроенергії. З цієї ж причини може зупинитися ТЕЦ і у Чернівцях.

Через заборгованість населення опалювальний сезон може зірватися у Полтавській, Харківській, Миколаївській, Чернівецькій та Черкаській областях. Місцева влада закликає містян погасити борги.

У Дніпропетровській області, наприклад, триває судовий процес між НАК "Нафтогаз" та КП "Жовтоводськтепломережа".

У Луцьку та Житомирі влада повідомляла про здорожчання енергоносіїв. Відтак, люди просто перестануть платити і опалювальний сезон буде зірвано.



Коли має розпочатися опалювальний сезон?

Рішення про початок та закінчення опалювального сезону приймається місцевими радами за умови, що середньодобова температура повітря протягом трьох діб поспіль:

- не перевищує 8 градусів за Цельсієм — для початку опалювального сезону;

- не нижче 8 радусів за Цельсієм — для закінчення опалювального сезону.

Як правило, опалювальний сезон розпочинається 15 жовтня, іноді, у разі теплої погоди, його можуть змістити на декілька днів.

Скільки доведеться платити за тепло?

При формуванні тарифів на тепло для населення повинна бути врахована фіксована ціна природного газу, а саме 7 420 грн / тис. м куб, заявив міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов.

Оскільки повноваження по формуванню тарифів на тепло в новому опалювальному сезоні були передані органам місцевого самоврядування, зараз у кожному регіоні за участю представників теплокомуненерго і глав міст працюють над технічною підготовкою початку опалювального сезону та формуванням тарифів.

Згідно з Прогнозом економічного і соціального розвитку України на 2022-2024 роки, схваленому Кабінетом Міністрів у 2021 році тарифи на гарячу воду та опалення для населення зростуть на 33 %. У 2022 році тарифи зростуть на 6 %, у 2023 році - на 5 %, у 2024 році - на 5 %.

Також за словами, міністр Чернишова, уряд підтримуватиме органи місцевого самоврядування, щоб вирішити питання із заборгованістю підприємств і збереженням суми в платіжках для людей на рівні минулорічних. Кожне місто отримає індивідуальний підхід.

“Разом будемо шукати компромісні рішення, які мають влаштувати всі сторони процесу”, — підкреслив він.

У свою чергу, виконавчий директор Асоціації міст України наголосив на необхідності внесення змін до довгострокового контракту поставки природного газу між ТОВ “Газопостачальна компанія “Нафтогаз Трейдинг” і підприємствами теплопостачання. У цьому документі повинні бути прописані умови, що забезпечують своєчасний початок опалювального сезону і виключають застосування санкцій до ТКЕ (теплокомуненерго).

Чи вистачить газу?

Попри те, що “Нафтогаз України” виконав план із запасів газу, заповненість підземних сховищ України виявилась майже на третину меншою, ніж торік.

Станом на 15 серпня в ПСГ знаходиться 17,62 млрд кубометрів газу. Отже, сховища заповнені на 57 %. При цьому роком раніше, в середині серпня в сховищах було 23,88 млрд кубометрів газу.

За планом Кабінету Міністрів України і "Нафтогазу", 2021 року до сховищ закачають 19-20 млрд кубометрів газу. Такий обсяг палива потрібен, щоб комфортно пережити наступну зиму. При цьому в минулий опалювальний сезон Україна увійшла з рекордними запасами в 28,5 млрд кубометрів.

Враховуючи, що переважно пікові закачування газу відбуваються в серпні-вересні, ближче до початку опалювального сезону, "Нафтогаз" має всі шанси виконати план-максимум. План-мінімум становив 17 млрд "кубів".

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Редактор: Анна Семьонова
26-08-2021, 13:15
Коментарів 0 Переглядів 1 379


У Чернівціобленерго оприлюднили графік на завтра


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.