Влітку православні християни святкують три Спаси - Яблучний, Медовий і Горіховий. Урочистості присвячені Спасителю нашому, тому і називаються Спасами.
Інші назви свята 29 серпня - Хлібний, Холодний, Малий, Нерукотворний або Полотняний Спас, пише
24 канал.
За традицією, українські віряни святкують Горіховий Спас 29 серпня, що у 2021 році випало у неділю. Свято має декілька варіантів назв, до прикладу, Хлібний, Полотняний чи Холодний Спас. Одначе, найпоширенішою назвою в Україні все ж залишається Горіховий.
У цю подію заведено відвідувати храм, де на святковій Службі Божій священники освячують хліб, спечений з першого врожаю, зерно та горішки.
Традиції Горіхового Спаса 2021Так, як суворий Успенський піст до Горіхового Спаса завершується, у це свято завжди влаштовували багате застілля, а господині готували смачні страви з горіхами, до прикладу, запечені яблука, пироги й млинці. Також важливим атрибутом святкового столу була спеціально підготовлена горіхова настоянка.
Хоч на християнські свята часто забороняється будь-яка робота й рукоділля, на Горіховий Спас навпаки заохочувалась праця. У цей день люди намагались плідно працювати й збирати врожай, аби мати вдома достаток увесь рік.
Народні повір'я свідчать, що 29 серпня настають холоди, тому люди більше приділяють уваги утепленню приміщень. Святкують Горіховий Спас вже не з таким розмахом, як Яблучний або Медовий - готуються до зими:
займаються прибиранням жита і пшениці;
тчуть полотна і шиють одяг;
ходять на вечірню службу до церкви, щоб освятити продукти;
моляться мученику Діоміду.
Завершувати Горіховий Спас прийнято миттям в лазні.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
26-08-2021, 09:41
0
1 977