19 серпня православні християни відзначають Другий або Яблучний Спас, який у 2021 році випав на четвер. За церковним календарем свято називається Преображення Господнє — в цей день, за народними прикметами, природа починає перетворюватися і готується до осені.
Яблучний Спас, як і інші церковні свята, має свої традиції і заборони. Розповідаємо, що категорично не можна робити в це світле свято, і ділимося яскравими і красивими привітаннями з Яблучним Спасом, пише
online.ua
Яблучний спас 2021: традиції і що святять у церквіУ день Яблучного Спаса православні відвідують служби в храмах. Освячують не тільки яблука, але й інші фрукти і овочі. За традиціями в цей день також прийнято освячувати мед, колоски пшениці і жита.
В цей церковне свято господині готують частування на сімейну вечерю і балують домочадців смачними стравами. Незважаючи на те, що Яблучний Спас припадає на строгий Успенський піст, в це свято віруючим дається послаблення. В меню дозволяється включати страви з риби і гарячі страви, приготовані на рослинній олії, а також вино. На святковий стіл також ставлять освячені в церкві яблука, фрукти і овочі.
Ще однією традицією яблучного Спаса є відливання з воску свічок. Їх заготовляють стільки, щоб вистачило на всі церковні свята майбутнього року.
Що не можна робити на Яблучний спасНайголовнішим забороною на Яблучний Спас вважається те, що до Преображення Господнього категорично не можна їсти яблука — ці фрукти можна пробувати тільки після освячення в церкві.
У день Другого Спаса не можна займатися домашніми справами, сваритися і займатися рукоділлям.
Існує прикмета: "Хто в Яблучний Спас шиє, потім весь рік сльози ллє".
Також в Яблучний Спас не можна вбивати комах.
Вважається, що якщо в свято людині на руку сяде муха, а краще дві, то весь рік буде супроводжувати успіх.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
14-08-2021, 21:35
0
1 377