У період з 15 серпня по 20 вересня на внутрішніх рибогосподарських водних об’єктах Чернівецької області та Дністровському водосховищі в межах Чернівецької, Тернопільської, Вінницької і Хмельницької областей триватиме заборона на вилов раків.
Про це повідомляє пресслужба Чернівецького рибоохоронного патруля, пише molbuk.ua
Упродовж цього періоду раки скидають свій старий панцирний покрив. Під старим панциром утворюється новий м’який, і поки він не затвердіє, рак росте в довжину. Повне затвердіння панцира відбувається протягом 1—1,5 місяця. Малорухливість та природна незахищеність раків під час линьки дуже приваблює любителів легкої здобичі.
Нагадуємо, що за вилов раків під час заборони на порушника може чекати адміністративна відповідальність як за ч. 3 ст. 85 КУпАП (штраф - 170 грн), так і за ч. 4 ст. 85 КУпАП (штраф - від 340 до 680 грн з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення та незаконно добутих водних біоресурсів). Крім того, порушнику доведеться сплатити збитки у розмірі 25,5 грн за кожний екземпляр незаконно виловленого рака.
Також, залежно від ступеня завданих збитків, передбачена кримінальна відповідальність за ст. 249 ККУ (незаконне зайняття рибним або іншим водним добувним промислом). Дана стаття передбачає накладення штрафу у розмірі від 1 700 до 6 800 грн або обмеженням волі на строк до трьох років з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого.
"Малорухливість та природна незахищеність раків під час линьки дуже приваблює любителів легкої здобичі. Тому звертаємось до громадян з проханням не нехтувати даною забороною, адже від того, як пройде цей процес, залежить популяція раків у водоймах області. Якщо ви стали свідком порушення правил рибальства та даної заборони просимо повідомляти на "гарячу лінію" управління: (066) 067-38-69", - йдеться у повідомленні рибоохоронного патруля.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
12-08-2021, 11:12
0
1 577