Будинок на вулиці Горького, 15, визнали історичною спадщиною, і мешканці не можуть тут зробити ремонт без дозвільних документів. Тим часом дім потроху руйнується.
Про це йдеться у публікації МБ.
"У нашому будинку на сходах з’явилася тріщини, стіни на першому поверсі постійно вологі, а над входом – аварійний балкон, з якого падають шматки бетону", – мешканка будинку Олена Мінзак проводить екскурсію чотириповерховим будинком на вулиці Горького, 15.
"Самі ремонт не можемо зробити, бо сплатимо штраф"
Більша частина штукатурки на фасаді відпала, а місцями навіть обвалюється цегла. Мешканці розповідають, що жодних ремонтних робіт тут не бачили 30 років, хоча справно сплачують квартирну плату управлінській компанії "Регіон-центр". Самі ж люди не можуть робити ремонт будинку.
"Наш будинок належить до історичної спадщини, тому ми не можемо його ремонтувати. Від фірми "Регіон-центр", яка обслуговує наш будинок, не бачимо жодної роботи. Я зверталася у десятки інстанцій з 2009 року з проханням провести ремонтні роботи фасаду будинку, але весь цей час лише отримую відписки, що немає грошей. Пояснюють, що всі ремонтні роботи повинні здійснюватися за рахунок співвласників будинку", – каже пані Олена.
"Ми є заручниками ситуації – і самі ремонт не можемо зробити, бо сплатимо штраф, і допомогти нам ніхто не хоче", – розповідає мешканець будинку Олександр Туник.
"Тут нічого ніколи не робилося"
Пані Олена показує платіжку: сплачує квартплати 136 гривень на місяць.
"У платіжці побачила, що за поточний ремонт "Регіон-центру" сплачуємо дві суми – 36 і 23 гривні. Якщо підрахувати, то виходить 58 гривень на поточний ремонт щомісяця сплачуємо з однієї квартири, тобто у рік наш будинок платить майже 12 тисяч гривень за поточний ремонт. А тут нічого ніколи не робилося. Ще й з вересня обіцяють підвищити оплату. Ми сплачуємо квартплату регулярно і просимо, щоби з цих грошей нам відремонтували хоча би аварійний балкон під’їзду над входом", – обурюється жінка.
Неподалік входу біля зливової труби внизу зі стіни будинку почала відпадати цегла. Кілька цеглин лежить на землі, а стіна висить у повітрі.
Поки що це невелика частина, але руйнація вже почалася вздовж усього фундаменту.
"Зливова труба будинку теж у поганому стані. Коли йде дощ, уся вода після зливи затікає у під’їзд. Я зверталася зі скаргами та заявами у "Регіон-центр", а там кажуть, що жодних проблем у нашого будинку немає", – продовжує Олена Мінзак.
"У липні змусила комунальників покосити траву в нашому дворі, яка вже була вище від мого зросту. А вони мені відписують, що в березні вже косили. Хоча тут ще сніг лежав. Не можу допроситися, щоби вивезли поламані гілки після дощу", – далі розповідає жінка.
Через те, що управлінська компанія не виконує свої зобов’язання, мешканці вже думають про те, щоби відмовитится від їхніх послуг. "Лише
даремно сплачуємо гроші", – скаржаться люди.
Офіційно"Це майно людей, і вони повинні відповідати за нього"
Ярослав Кушнірик, заступник директора департаменту інфраструктури та благоустрою міськради:
"З 2018 року усі будинки у місті зняті з комунальної власності. Мешканці відповідають за свої квартири і за утримання усього будинку. Тож мешканці спільно відповідають за сумісну власність. Якщо вони мають договір з управлінською компанією, вона і має виконувати поточний ремонт. У це входить: фарбування, зміна труб у під’їзді, підвалі, підготовка будинку до зими. А ось капітальний ремонт здійснюється за кошти
мешканців. Це майно людей, і вони повинні відповідати за нього. Люди проводять збори і від квадратних метрів квартир визначають оплату за ремонт. Міська рада може лише розглянути питання співфінансування. У місті діє програма співфінансування ремонту будинків в історичній частині. Сума розподіляється так: 70% від міської ради, 30% від мешканців.
Якщо будинок визнали історичною спадщиною, то їм потрібно отримати дозвіл на ремонт в управлінні охорони культурної спадщини.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
8-08-2021, 12:00
0
4 242