Поїздка на відпочинок може складатися не лише з приємного, а й мати неприємні сюрпризи, якщо не дотримуватися заходів безпеки.
Яку інфекцію можна підхопити на курортах, розповідає доцентка кафедри інфекційних хвороб БДМУ Анюта Сидорчук, йдеться у публікації "МБ" за 22 липня, пише molbuk.ua
Чистоту води можна визначити навіть на око
Одним із найважчих інфекційних захворювань, яке можна підхопити у відкритому басейні або стоячій водоймі, є лептоспіроз.
"Гризун може випадково потрапити до басейну, особливо якщо той рідко очищується. Та все ж це рідкість. Вищий ризик підхопити цю інфекцію є у стоячих водоймах – ставках, озерах. Лептоспіри – збудники хвороби, які містяться в сечі гризунів або в їхніх мертвих тушках, – можуть передаватися, коли людина під час плавання випадково заковтує інфіковану воду. Або через слизові оболонки рота, очей чи пошкоджену шкіру. Лептоспіроз є дуже небезпечним захворюванням, яке може перебігати важко і навіть закінчитися летально. Перші ознаки недуги нагадують грип", – пояснює Анюта Сидорчук.
Вологість та високі температури на пляжах і басейнах також є прекрасним середовищем для патогенних грибків, що викликають захворювання шкіри: лишаїв, контагіозного молюска тощо. Щоби не стати їхньою жертвою, варто дотримуватися кількох правил, радить лікарка.
"Слід обирати басейн із хорошою репутацією, в якому періодично озонується, хлорується, фільтрується вода, фільтри замінюють. Візуально вона також має бути чиста, без біоплівки. По-друге, треба бути відповідальними перед іншими. Ті, хто хворіє на якісь грибкові ураження шкіри, не повинні відвідувати місця загального користування, щоби не поширювати інфекцію. Тому що грибок передається від людини до людини через воду, предмети побуту: спільні вологі рушники, плитку, по якій ви йдете босоніж до басейну. Також на території від душу до басейну та на пляжі важливо носити спеціальне взуття, інакше зростає ризик підхопити грибок", – зауважує фахівчиня.
А щоби не отримати такий сюрприз, як педикульоз або лишай, варто заходити в басейн у купальній шапочці. Також перед та після купання слід помитися спеціальним антисептичним милом.
Рушники прасуйте з гарячою парою
Ви маєте повне право поцікавитися станом води у басейні, наголошує фахівчиня. Попросити показати сертифікат якості, результати досліджень води.
"Інша справа, у довідках можуть написати все, що завгодно. У таких випадках варто оцінювати стан води візуально, а також читати відгуки відвідувачів. Якщо пишуть, що вода у басейні брудна, після купання з’явилися висипи, свербіж, такі локації краще не обирати", – радить Анюта Сидорчук.
Існує також ризик підхопити у басейнах інфекції, які передаються статевим шляхом. Тож після купання можна спринцюватися антибактерійним розчином.
Рушники та білизну варто брати або свої, або пропрасувати їх під гарячою парою. Це захистить від яєць гельмінтів та інших інфекцій.
Ще одна дуже небезпечна хвороба, поширена у субтропіках, – малярія.
"Випадки місцевої малярії трапляються на курортах Індії, африканських країн, зрідка – на Середземномор’ї, зокрема в Італії, Іспанії, – зазначає Анюта Сидорчук. – Тому мандрівникам у тих краях слід остерігатися укусів комарів. Для цього застосовувати шкірні репеленти. А якщо плануєте подорож в країни, де можна захворіти на малярію, попросіть турфірму надати вам усю інформацію з цієї теми. Якщо там справді високий ризик захворіти, варто застосувати хіміопрофілактику. Причому треба точно знати, які вживати препарати, бо в різних країнах – свої типи малярії…"
Протималярійний препарат слід приймати за два тижні до поїздки, весь час протягом перебування в країні і два тижні, а то й місяць після повернення.
"Якщо виникають клінічні ознаки на кшталт високої гарячки, ознобу, жару, пітливості, слабкості, які минають, а потім знову з’являються, одразу звертайтеся до свого лікаря", – наголошує доцентка БДМУ.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
25-07-2021, 18:30
0
3 584