Як писала газета "Радянська Буковина" від 30 серпня 1944 року, вулиця Ольги Кобилянської, як і інші центральні вулиці, милась на день по чотири рази. І це все завдяки вишкілу головного лікаря при мерії у той час, доктору Теодору Цуфлюхту.
Коли забрукували вулицю Панську, бруківку тримали в ідеальній чистоті. Аби остаточно вразити майбутні покоління та гостей міста, австрійський журналіст Георг Гайнцен потім ще додав, що тут "тротуари підмітали букетами троянд". Кожна легенда завжди має під собою реальні факти. Так і в цьому випадку. ЇЇ таки замітали, мили з милом, начищали до блиску, і до 6-ї ранку вона вже сяяла чистотою.
За всім цим стояв цілком конкретний чоловік - доктор Цуфлюхт. І хоч він залишився польським підданим, проте дбав про здоров`я городян. Захистивши три випробувальні ступені у міністерстві охорони здоров`я Автро-Угорщини, став головним лікарем при мерії і відповідав за санітарний стан у Чернівцях.
У його обов`язки входило піклуватися про здоров`я жителів міста. Багато чернівецьких родин пам`ятали Теодора Цуфлюхта ще довго, адже він дожив до початку 70-х років минулого століття. В його розпорядженні було декілька жандармів, лаборантів і рядові спеціалісти. Він володів надзвичайними правами , і ніхто з ним не сперечався, навіть прокуратура.
Якщо він йшов у супроводі жандармів і бачив, що в якомусь магазині мухи чи недоброякісна продукція, чи прилегла територія утримується в незадовільному стані, тут же вживав жорстких заходів до того приватного підприємця. Жандарми робили свою справу - штрафували, бракували продукцію. Те, що викликало недовіру, перевіряли у лабораторії, а коли потрібні були серйозніші аналізи, то відправляли аж у Відень.
Власники при цьому мали величезні збитки. Такі заходи, безперечно, виховували у них почуття відповідальності.
Похований доктор Теодор Цуфлюхт у Чернівцях на Християнському кладовищі.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
9-07-2021, 22:00
0
3 262