Складати протоколи за стихійну торгівлю мають повноваження виключно працівники інспекції з благоустрою. Штрафи тут чималі, проте накласти їх не так і просто.
Про це у коментарі molbuk.ua розповів начальник управління порядку та контролю за благоустроєм міської ради Віталій Колодрібський.
"Переважно торгують мешканці довколишніх сіл. Наші інспектори, складаючи протоколи, скеровують їх для подальшого розгляду на адміністративну комісію територіальної громади, звідки мешканці. А там вже комісії вирішують, який розмір штрафу встановити чи просто усно попередити", - пояснює Колодрібський.
Інспекторів із благоустрою у місті разом із керівником – 12 осіб. У день на кожну таку локацію, де вирує стихійна торгівля, – Ентузіастів, Комарова, Героїв Майдану, – задіяно п’ять інспекторів.
"Вони чергують там, "відлякуючи" торговців. Але у них немає повноважень поліції. Інспектор питає людину прізвище та ім’я, просить паспорт, а йому відповідають, що немає. Записує зі слів. Зі слів торговець говорить неправильне прізвище, вигадане ім’я. Загалом це дуже складний процес. Тому найбільш дієво – просто виставляти інспектора на локацію, щоби він "ганяв" продавців", - розповідає посадовець.
Інші міста справляються з цим шляхом створення муніципальної варти. У Чернівцях цього немає, бо утримання такої варти можуть дозволити собі міста-мільйонники, додає Віталій Колодрібський.
Нагадаємо, кореспондентка "МБ" провела
експеримент, спробувавши поторгувати і собі у місцях стихійної торгівлі у центрі міста.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
27-06-2021, 14:55
0
1 796