RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |


Відсутність доріг, дитячих майданчиків, перевантажений трафік, через який потріскали будинки вздовж автошляху, громадський транспорт, який їздить з великими інтервалами – це лише частина проблем, які назвали мешканці мікрорайону Рогізна, що у Чернівцях.

Про це йдеться у публікації "МБ" за 17-23 червня, пише molbuk.ua



Мікрорайон Рогізна знаходиться в Садгорі. Як пояснив краєзнавець Микола Семенюк, цю територію окреслюють вулиці Заводська та Ярослава Мудрого.

Колись Рогізна була окремим великим селом.

"Вважається, що саме на її землях у 18-му столітті створили і побудували містечко Садгора, – розповів Микола Семенюк. – Це старовинне село: якщо Садгора зараз святкуватиме 250 років, то Рогізна вже відзначила 500-річчя у 2019-му.

Перейти дорогу – справжній екстрим

Дістатися мікрорайону пан Микола радить маршруткою №13, яка курсує з зупинки по вулиці Садовій. Виходжу на вулиці Каштановій, 53, поблизу дослідної станції. Відразу звертаю увагу, що білі смужки, які позначають пішохідний перехід, стерті повністю. Є лише вказівні знаки. Але їх з-за гілля дерев та повороту вулиці не дуже добре видно. Машини гасають із такою швидкістю, що перейти дорогу видається справжнім екстримом. А людей тут доволі багато, адже поряд – транспортна зупинка, магазин.

Кілька разів на моїх очах переходили дорогу матусі з дітьми. А якийсь велосипедист, висунувшись своїм транспортом з-за високих нескошених бур’янів, мало не потрапив під бампер вантажівці. Відбувся гнівним сигналом автомобіля.

Місцеві кажуть: із початку року тут уже сталися дві серйозні аварії. Тоді власник магазину поруч обходив мешканців довколишніх вулиць, щоби підписали звернення до міськради щодо встановлення тут "лежачого поліцейського". Втім, віз і досі там, а ситуація доволі небезпечна, як мала нагоду переконатися кореспондентка "МБ".

Прошу зустрічного пенсіонера розповісти мені про найактуальніші проблеми Рогізної.

"А чого ж, розкажу, – охоче відповідає пан Петро. І, звичайно, перше, що називає, – це погані дороги. – Тут яма на ямі. Ще й машини гасають. За правилами, вони мали би їздити зі швидкістю 40 кілометрів на годину, а женуть по 80-120 км/год. Діти дорогу не можуть перейти. Причому ще й такі великогабаритні – 60-70 тонн, а мали би важити не більше 20-30 тонн. Як їдуть, то аж хата трясеться. Часом вже не розуміємо, це землетрус, чи просто машина їде. Усі старі хати повз дорогу потріскали. А от, можете самі глянути".

Пан Петро запрошує мене на обійстя свого господарства на вулиці Каштановій, 24, і показує на стіни хати, які помітно потріскали у кількох місцях.

"Цю хату будували, коли я була вагітна, 40 років тому, – розповідає дружина пана Петра. – Тоді ще й асфальту не було, і вона трималася. А зараз їдуть із такими вантажами, що аж страшно. У нас на стіні, яка потріскала, стоїть газовий лічильник, то боїмося, що будемо далі робити, якщо тріщини збільшуватимуться".

Дякую господарям і йду до зупинки. Там на маршрутку очікує пані Марія, яка забрала з дитсадка внучку Емму. Жінка їде до дріжджзаводу. Каже, автобус доводиться чекати іноді по 40 хвилин, а то й півтори години – як пощастить. А іноді дочекаєшся, а він може не зупинитися, бо заповнений. Тому всі справи потрібно планувати з урахуванням ось таких очікувань маршрутки.

Один дитячий майданчик на всю околицю

Заходжу в кінець вулиці Каштанової, у напрямку дослідної станції. Тут і справді яма на ямі. Мешканці пояснюють: асфальт розбили фури та різноманітна сільськогосподарська техніка, яка їздить до станції.

Та й, окрім дороги, проблем вистачає. До прикладу, на всю околицю – лише один дитячий майданчик. Його підтримують мешканці власними силами: косять траву, лагодять гойдалки.

"Та все ж хотілося би, щоби міська влада трішки теж допомогла з облаштуванням майданчика. Якісь гірки встановила, щось цікаве для дітей. Цей майданчик у нас лише один на десятки будинків. То вся малеча з околиці сюди збігається гратися. А дітки ж різного віку і потреби в них різні. Але їм просто більше нікуди подітися, – зауважує мешканка вулиці Каштанової, 53-Г Марія Лесенко.

"Немає спокою, коли всі діти збігаються, то аж голова болить від галасу", – зауважує пенсіонерка Ольга Мудра.

"Ну, то куди ж нам подітися, Ольго Дмитрівно?" – мирно запитує мама двох хлопчиків-двійнят Джулія Гончарук. – Ми ж не можемо звідси виїхати кудись. А, крім майданчика, дітям більше й ніде гратися".

"Та я нічого вам не кажу, це до міської влади більше прохання, нехай би облаштували для дітей ще якийсь простір", – відказує жінка.

Нарікають люди також на старі сміттєві контейнери. Мовляв, уже давно мали замінити поношені баки на нові, проте не зробили цього. Ще й ніхто їх не миє.

"Хотіли би сортувати сміття: пластик окремо, побутові відходи окремо, але куди ж його кидати? Стоять лише старі сміттєві контейнери, з яких доноситься жахливий запах, особливо влітку", – нарікають мешканці Каштанової.

І все ж знайшла я й позитив. Наприклад, дворик у пані Ольги Мудрої на вулиці Каштановій, 58, який вона облаштувала разом із чоловіком.

Як тут гарно! Декоративна криничка, фонтан, столик та крісла з пеньків, арки, статуї, квіти…
"Чекайте, зараз ввімкну фонтан, – каже Ольга Дмитрівна і підключає систему. Вода відразу задзюрчала у маленькому фонтанчику. Стало спокійно і затишно.

"Отак сяду собі у своєму райському куточку, вип’ю кави, послухаю дзюрчання води 0 і вже й не потрібно нікуди їхати на відпочинок. Хочеться, щоби було гарно…", – усміхається Ольга Дмитрівна.



























Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Редактор: Галина Олійник
20-06-2021, 17:41
Коментарів 0 Переглядів 5 248



Внаслідок аварії кермувальник загинув на місці події, а пасажир отримав травми

Внаслідок аварії загинули 17-річна дівчина та 30-річний чоловік
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.