«Як їдуть, хата трясеться»: мешканці Рогізної у Чернівцях скаржаться на фури, через які потріскали будинки – фото

новини / Новини Чернівців / фоторепортаж
5 328
0

Відсутність доріг, дитячих майданчиків, перевантажений трафік, через який потріскали будинки вздовж автошляху, громадський транспорт, який їздить з великими інтервалами – це лише частина проблем, які назвали мешканці мікрорайону Рогізна, що у Чернівцях.

Про це йдеться у публікації "МБ" за 17-23 червня, пише molbuk.ua



Мікрорайон Рогізна знаходиться в Садгорі. Як пояснив краєзнавець Микола Семенюк, цю територію окреслюють вулиці Заводська та Ярослава Мудрого.

Колись Рогізна була окремим великим селом.

"Вважається, що саме на її землях у 18-му столітті створили і побудували містечко Садгора, – розповів Микола Семенюк. – Це старовинне село: якщо Садгора зараз святкуватиме 250 років, то Рогізна вже відзначила 500-річчя у 2019-му.

Перейти дорогу – справжній екстрим

Дістатися мікрорайону пан Микола радить маршруткою №13, яка курсує з зупинки по вулиці Садовій. Виходжу на вулиці Каштановій, 53, поблизу дослідної станції. Відразу звертаю увагу, що білі смужки, які позначають пішохідний перехід, стерті повністю. Є лише вказівні знаки. Але їх з-за гілля дерев та повороту вулиці не дуже добре видно. Машини гасають із такою швидкістю, що перейти дорогу видається справжнім екстримом. А людей тут доволі багато, адже поряд – транспортна зупинка, магазин.

Кілька разів на моїх очах переходили дорогу матусі з дітьми. А якийсь велосипедист, висунувшись своїм транспортом з-за високих нескошених бур’янів, мало не потрапив під бампер вантажівці. Відбувся гнівним сигналом автомобіля.

Місцеві кажуть: із початку року тут уже сталися дві серйозні аварії. Тоді власник магазину поруч обходив мешканців довколишніх вулиць, щоби підписали звернення до міськради щодо встановлення тут "лежачого поліцейського". Втім, віз і досі там, а ситуація доволі небезпечна, як мала нагоду переконатися кореспондентка "МБ".

Прошу зустрічного пенсіонера розповісти мені про найактуальніші проблеми Рогізної.

"А чого ж, розкажу, – охоче відповідає пан Петро. І, звичайно, перше, що називає, – це погані дороги. – Тут яма на ямі. Ще й машини гасають. За правилами, вони мали би їздити зі швидкістю 40 кілометрів на годину, а женуть по 80-120 км/год. Діти дорогу не можуть перейти. Причому ще й такі великогабаритні – 60-70 тонн, а мали би важити не більше 20-30 тонн. Як їдуть, то аж хата трясеться. Часом вже не розуміємо, це землетрус, чи просто машина їде. Усі старі хати повз дорогу потріскали. А от, можете самі глянути".

Пан Петро запрошує мене на обійстя свого господарства на вулиці Каштановій, 24, і показує на стіни хати, які помітно потріскали у кількох місцях.

"Цю хату будували, коли я була вагітна, 40 років тому, – розповідає дружина пана Петра. – Тоді ще й асфальту не було, і вона трималася. А зараз їдуть із такими вантажами, що аж страшно. У нас на стіні, яка потріскала, стоїть газовий лічильник, то боїмося, що будемо далі робити, якщо тріщини збільшуватимуться".

Дякую господарям і йду до зупинки. Там на маршрутку очікує пані Марія, яка забрала з дитсадка внучку Емму. Жінка їде до дріжджзаводу. Каже, автобус доводиться чекати іноді по 40 хвилин, а то й півтори години – як пощастить. А іноді дочекаєшся, а він може не зупинитися, бо заповнений. Тому всі справи потрібно планувати з урахуванням ось таких очікувань маршрутки.

Один дитячий майданчик на всю околицю

Заходжу в кінець вулиці Каштанової, у напрямку дослідної станції. Тут і справді яма на ямі. Мешканці пояснюють: асфальт розбили фури та різноманітна сільськогосподарська техніка, яка їздить до станції.

Та й, окрім дороги, проблем вистачає. До прикладу, на всю околицю – лише один дитячий майданчик. Його підтримують мешканці власними силами: косять траву, лагодять гойдалки.

"Та все ж хотілося би, щоби міська влада трішки теж допомогла з облаштуванням майданчика. Якісь гірки встановила, щось цікаве для дітей. Цей майданчик у нас лише один на десятки будинків. То вся малеча з околиці сюди збігається гратися. А дітки ж різного віку і потреби в них різні. Але їм просто більше нікуди подітися, – зауважує мешканка вулиці Каштанової, 53-Г Марія Лесенко.

"Немає спокою, коли всі діти збігаються, то аж голова болить від галасу", – зауважує пенсіонерка Ольга Мудра.

"Ну, то куди ж нам подітися, Ольго Дмитрівно?" – мирно запитує мама двох хлопчиків-двійнят Джулія Гончарук. – Ми ж не можемо звідси виїхати кудись. А, крім майданчика, дітям більше й ніде гратися".

"Та я нічого вам не кажу, це до міської влади більше прохання, нехай би облаштували для дітей ще якийсь простір", – відказує жінка.

Нарікають люди також на старі сміттєві контейнери. Мовляв, уже давно мали замінити поношені баки на нові, проте не зробили цього. Ще й ніхто їх не миє.

"Хотіли би сортувати сміття: пластик окремо, побутові відходи окремо, але куди ж його кидати? Стоять лише старі сміттєві контейнери, з яких доноситься жахливий запах, особливо влітку", – нарікають мешканці Каштанової.

І все ж знайшла я й позитив. Наприклад, дворик у пані Ольги Мудрої на вулиці Каштановій, 58, який вона облаштувала разом із чоловіком.

Як тут гарно! Декоративна криничка, фонтан, столик та крісла з пеньків, арки, статуї, квіти…
"Чекайте, зараз ввімкну фонтан, – каже Ольга Дмитрівна і підключає систему. Вода відразу задзюрчала у маленькому фонтанчику. Стало спокійно і затишно.

"Отак сяду собі у своєму райському куточку, вип’ю кави, послухаю дзюрчання води 0 і вже й не потрібно нікуди їхати на відпочинок. Хочеться, щоби було гарно…", – усміхається Ольга Дмитрівна.



























Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Новини Дня

21:36
Правила без винятків: 7 речей, які ніколи не варто прати в гарячій воді
21:15
«Раджу всім не вішати носа». Професору ЧНУ Юрію Макару – 90 років, а він досі викладає
ексклюзив
20:59
У Генштабі підтвердили ураження нафтоперекачувальної станції у Краснодарському краї
20:36
Снайпери ліквідували морпіхів РФ, які просувались через річку - відео
20:13
Українська ракета "Трембіта": експерт оцінив, чи зможе вона прорвати ППО Москви
19:58
Що робити, якщо домашній Wi-Fi погано працює: зверніть увагу на деякі предмети
19:38
Трамп погрожує Україні "проблемами" за відмову від угоди з ресурсами
19:16
Герої Буковини: на війні загинув молодий воїн Василь Беслюбняк
18:58
Чому каву п'ють з холодною водою: просте пояснення, що з нею потрібно робити
18:34
ЄС не може погодити 20 мільярдів євро для України
18:11
Українські біатлоністи - восьмі в естафеті ЧС-2025
17:59
Ця консерва - найкращий продукт для здоров’я людей похилого віку: зміцнить серце та кістки
17:40
Як правильно рахувати зарплату: скільки реально отримуємо на руки та чи вигідніше працювати через ФОП
17:20
Україна очікує на нові постачання F-16 цього року, - Зеленський
17:00
Хотів купити інструмент: на Буковині аферисти видурили у чоловіка 56 тисяч
16:40
В Міненерго звернулись до українців: що варто зробити кожному
16:20
В Коордштабі розповіли, хто для РФ в пріоритеті на обмін і чому не видають "азовців"
16:15
Діти в гуртку технічного конструювання створюють пристрої для військових
16:00
Ліквідація наслідків атаки на ЧАЕС триває дев’ятий день: яка ситуація
16:00
Названо найкорисніший десерт, який повинні їсти українці
15:40
Чи готовий Зеленський підписати угоду про корисні копалини: джерело Sky News повідомило деталі
15:20
Трамп провів масштабні кадрові зміни в армії США
15:00
У Чернівцях затримали чоловіка, який розповсюджував наркотики
14:40
На Покровському напрямку важкі бої: ЗСУ про наступ росіян
14:31
ДТП в Чернівцях: у тролейбусі відмовили гальма
Більше Новин

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм