* На правах реклами
Больові відчуття в животі можуть виникати внаслідок різноманітних причин, оскільки саме тут знаходиться значна частина внутрішніх органів. До них належать шлунок, кишечник, печінка, підшлункова залоза, селезінка, жовчний міхур, нирки, сечовий міхур, передміхурова залоза, матка, яєчники. Біль в животі можуть викликати: переїдання, нетравлення, метеоризм, стрес, прийом певних лікарських препаратів. Але найчастіше він викликаний захворюваннями внутрішніх органів.
З боку кишково-шлункового тракту до причин, чому болить живіт належать: нетравлення шлунку, закрепи, кишкова непрохідність, синдром подразненого кишківника, харчові отруєння, кишкові інфекції, непереносимість лактози або глютену, запаленням органів (дивертикуліт, коліт, апендицит), раком шлунка чи товстої кишки, тощо.
Через захворювання інших внутрішніх органів живіт болить також. Наприклад, через:
- набряк печінки при гепатиті
- холецистит (запалення жовчного міхура)
- наявність інфекції або камені в нирках
- панкреатит (запалення підшлункової залози)
- захворювання сечостатевої системи (дисменореї, запалення органів малого таза, позаматкової вагітності, інфекції сечовивідного каналу та ін.).
Локалізація болю і її характер розповість про те, який саме орган уражений. Це дуже допоможе при наданні першої допомоги.
Розрізняють наступні типи болю в животі:
- Локалізований. Свідчить про ураження конкретного органу
- Спастичний (супроводжується спазмами). Буває під час закрепів, здуття, діареї, впродовж перших днів циклу та ін.
- Коліки. Можуть свідчити про харчове отруєння ( одночасно болить живіт і тошнить), камені в нирках або жовчному міхурі, апендицит, запалення яєчників.
Симптоми та що робити, коли болить живіт
Коли болить живіт після їжі, то це або вплив вжитої їжі, або захворювання внутрішніх органів. Для лікування необхідно звернутися до фахівця і пройти обстеження, щоб визначити причину та отримати належне лікування. Якщо ви впевнені, що у вас здуття живота, то його можна зняти доступними препаратами, які є у кожній аптеці.
Про патологічні процеси у товстому кишечнику говорять скарги на те, що болить живіт біля пупка. На загал за наявності хронічних захворювань коло можливих причин звужується, але тим не менш це є приводом для візиту до терапевта. Якщо ви не знаєте, що робити коли болить живіт, замість самодіагностування (особливо при сильному болі) значно дієвіше буде проконсультуватися зі спеціалістом.
Коли болить живіт зліва знизу – це можливі ознаки захворювань кишківника або репродуктивної системи, а також може бути спричинено урологічними чи неврологічними захворюваннями. Якщо болить живіт з правого боку і цей біль гострий, то дуже ймовірно, що причиною є апендицит. Хоча й не виключена наявність одного із захворювань вказаних вище.
Пекучий раптовий біль у правому підребер'ї може бути симптомом абдомінальної форми інфаркту. Він часто супроводжується симптомами розладу травлення (здуттям, нудотою, блювотою, діареєю). Біль посилюється поступово і досягає свого піку приблизно протягом години. За наявності вказаних симптомів необхідно одразу викликати швидку допомогу.
Трапляються випадки, коли одночасно болить спина і живіт. болі в спині можуть виникати через захворювання внутрішніх органів і навпаки. Які можливі варіанти? Цистит, гінекологічні патології, виразкова патологія, прорив виразки, печінкові коліки, гастрит, гостра форма панкреатиту, кишкова непрохідність, апендицит. Такі захворювання не лікуються однією пігулкою чи самостійним лікуванням нестероїдними препаратами.
Найкраще, що можна зробити, коли болить живіт – це звернутися до лікаря. Скарга про те, що, наприклад, болить лівий бік живота, несе мало конкретики. Водночас сучасні методи обстеження дозволять поставити конкретний діагноз. Ще більше рекомендацій, як стежити за своїм організмом знаходиться
тут.
Що робити, коли болить живіт у дитини
Одна з найчастіших причин звернення до педіатра – болі в животі у дитини. В перші місяці життя дитини це трапляється найчастіше через підвищене газоутворення та спазм гладкої мускулатури кишківника. Як результат – виникають кишкові коліки. Уникнути цього можна дотримуючись правил прикладання немовля до грудей під час годування, тримання дитини у вертикальному положенні поки вона не зригне, запобігати заковтуванню повітря, правильного харчування матері.
Ознаками того, що болить живіт у дитини віком 1-3 роки як і у немовлят, часто буде плач та відмова від їжі, відсутність випорожнень. Діти старші 3-х років зазвичай можуть вже вербально повідомити, про те, що в животі болить і наскільки це інтенсивно. Причинами можуть бути проблеми з травленням, ранні гастрит чи дуоденіт внаслідок порушення здорових харчових звичок. Це сприяє подальшому розвитку патології печінки і підшлункової залози.
Дві основні причини сильних болів в животі це апендицит і гострий панкреатит. В таких випадках дитина плаче, кричить, займає вимушене положення в ліжку. Тому якщо болить живіт сильно та інтенсивно, слід викликати лікаря і постаратися не давати дитині знеболююче до його приходу. Зняття больового синдрому завадить лікарю помітити симптоми гострої хірургічної патології. Натомість можна покласти на живіт грілку з холодною водою або з льодом, це дозволить ненадовго вгамувати біль до приїзду швидкої допомоги.
Панкреатит зазвичай починається з блювоти та імовірно підвищеної температури тіла. Приступ блювоти раптовий. В такому випадку так само слід викликати лікаря і можна дати протиблювотний засіб. Після застосування ліків можна давати воду невеликими ковточками кожні 10-15 хвилин, щоб не викликати повторну блювоту.
Більше корисної інформації, як вберегти своє здоров'я, ви знайдете у нашому блозі.
18-06-2021, 11:41
0
2 374