"Сови" і "жайворонки": як перебудувати свій пізній підйом на ранній

новини
1 454
0
"Сови" і "жайворонки": як перебудувати свій пізній підйом на ранній

Індивідуальність біоритмів людини і графіку найбільшої і найменшої активності протягом доби, багато в чому визначається генетикою. Саме вона несе відповідальність за нервові клітини, стимулює наші процеси пробудження і відходу до сну. Але ключове слово "багато в чому". Це означає, що при бажанні будь-яка людина може перебудувати свій графік сну і неспання згідно з власними потребами. Адже перебувати постійно в сонному і пригніченому стані з-за розбіжностей біоритмів з робочим графіком — це теж не вихід. Отже, хто такі "сови" і "жайворонки" і що потрібно знати по цій темі?



Що змушує нас лягати спати і прокидатися в певний час?

Звичайно, окрім будильника, що сигналізує, що пора збиратися на роботу. Досвідченим шляхом було доведено: чим старша людина, тим менше у неї потреби у сні. Так що, так, вік надає певний вплив на біоритми, але не завжди і необов'язково. Другий пункт — це сезон року. Чим довший світловий день, тим меншої кількості сну ми потребуємо. Тому влітку люди в середньому сплять менше, ніж холодною зимою. І третій фактор, який, мабуть, можна назвати визначальним, — це наші індивідуальні звички. Якщо людина звикла вставати рано вранці в будні дні, то, швидше за все, і у вихідні вона буде прокидатися приблизно водночас, інформує Ukr.Media.

Хто такі "сови" і "жайворонки"?

Так називають людей, чий пік активності припадає на вечірній і нічний час ("сови") і на ранок або першу половину дня ("жайворонки"). В середньому люди з хронотипом "сови" відходять до сну не раніше опівночі, а то й пізніше. Для них ранковий сон — найсолодший. Викликано це тим, що їх біоритм налаштований таким чином, що пік секреції мелатоніну припадає саме на ранок. "Жайворонки" ж, навпаки, прокидаються вночі, але і хилити в сон їх починає дуже і дуже рано. А все тому, що з ранку в їх організмі виробляється більше кортизолу, який вважається стресовим гормоном, що стимулює активність. Є і ще одна категорія людей з найбільш вдалим з точки зору звичайного робочого графіку хронотипом. "Голуби" — це ті, у кого період найбільшої працездатності припадає на розпал робочого дня з 9-10 ранку до 6 вечора.

Як "сові" перебудуватися на графік "жайворонка"?

Життя і робота диктує свої правила, які аж ніяк не завжди збігаються з нашим хронотипом. Але переналаштувати внутрішній годинник можливо. У першу чергу вам потрібно визначити точний графік засинання і пробудження. Слід вставати і лягати спати в обумовлений час, навіть якщо вам не дуже хочеться. Поступово організм буде звикати. Щоб вам було легше заснути ввечері, не спіть вдень. Для полегшення процесу налаштовування біоритму намагайтеся важливі справи, які вам зазвичай складно робити з ранку, зробити у вечірній час, коли ваш внутрішній резерв знаходиться на підйомі. За пару годин до сну виключіть використання гаджетів. Світло екрана гальмує вироблення гормону сну — мелатоніну. Введіть у свій вечірній ритуал прийом теплої ароматичної ванни або душа, послухайте розслаблюючу музику. А вранці, у свою чергу, буде дуже корисний контрастний душ. Він допоможе вам швидше прокинутися і відчути бадьорість.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Читайте також

13:20
Майже 6,50 гривень за кіловат: хто платитиме за світло більше вже з 1 квітня 
13:06
Ґвалтував дочку: на Буковині засудили педофіла
13:00
Від початку року на Буковині у пожежах загинуло 11 людей
12:50
Мінітрактор чи мототрактор: що вибрати для вашого господарства?*
реклама
12:40
Смертельна ДТП на Буковині, у якій загинув пішохід: судитимуть водія авто
12:20
Курс валют у Чернівцях 31 березня
11:59
Коли до України прийде справжня весна: синоптикиня назвала дати
11:48
Вії вигину L: Чим вони відрізняються та як з ними працювати*
реклама

Колонка

Читають Коментують
У Чернівцях під час ремонтних робіт у кав’ярні виявили автентичний фасад
18 644
Дощі, прохолода і навіть сніг: погода на Буковині наступного тижня
8 594
Депутатка Чернівців заявила, що хтось дав вказівку на знищення Калинівського ринку
5 657
30 березня: церковне свято сьогодні, особливі прикмети дня і чого не можна робити
4 328
Контролювали весь повітряний простір Європи: відомий мандрівник показав колишній секретний об’єкт на Буковині - відео
3 860
У Чернівцях відбувся всеукраїнський освітянський форум
3 736
Не перевищуйте швидкість: де у Чернівцях працюють камери, які фіксують порушення ПДР
3 731
Герої Буковини: під час виконання бойового завдання загинув Григорій Малиш
3 378
Мешканка містечка біля Буковини напала на жінку за зауваження щодо російської музики
3 257
У Чернівцях завтра перекриють завантажену вулицю: будуть обрізати дерева
2 313

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм