RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » новини » Дотримуйтеся цих правил, щоб вас ще більше цінували на роботі

Дотримуйтеся цих правил, щоб вас ще більше цінували на роботі

У будь-якому робочому колективі конфлікти і професійна конкуренція неминучі. Але навіть вони зводяться до людського спілкування. Не варто боятися таких ситуацій. Кращими співробітниками будуть ті, хто володіє мистецтвом перемоги в так званій офісній політиці, інформує Ukr.Media.

Нижче наведено кілька корисних правил, які допоможуть вам досягти успіху на робочому місці:

Пам'ятайте, що у вас є вибір

Найбільш часта реакція на конкуренцію в колективі — або включитися в неї, або відмовитися. Говорячи простіше, боротися або бігти. Це нормальна людська реакція на виживання в дикій природі, яка сформувалася ще в доісторичні часи.



Для того, щоб виграти в професійній конкуренції, потрібно щось більше, ніж просто інстинктивна реакція. Перемога вимагає від вас свідомого вибору реакції на ситуацію. Визнайте, що незалежно від того, наскільки погані обставини, у вас є вибір, як ви себе почувати і реагувати. То як же вибрати? Це підводить нас до наступного пункту.

Знайте, чого ви намагаєтеся досягти

Коли трапляються конфлікти на роботі, дуже легко потрапити в пастку тунельного зору. Це приречений на провал підхід. Щоб не виглядати так, ніби ви боретеся за перемогу в цьому конфлікті, потрібно зосередитися на цілях компанії, у якій ви працюєте.

У світлі того, що найкраще для вашої компанії, обговоріть плюси і мінуси кожного варіанту. Навчившись направляти дискусію в цьому напрямку, ви навчитеся уникати дрібних розбіжностей і позиціонувати себе як людину, зацікавлену в досягненні мети.

Ваш начальник також навчиться цінувати вас як людину зрілу, стратегічну, якій можна довіряти більш серйозні обов'язки.

Зосередьтеся на своєму колі впливу

На роботі часто виникають проблеми, які ми не можемо контролювати. Нерідко можна зіткнутися з корпоративною політикою або розпорядженнями начальника, які зачіпають ваші особисті інтереси.

Плітки і скарги колег — звичайні реакції на ці події, які ми не можемо контролювати. Але поміркуйте про те, яких відчутних результатів дійсно досягають плітки з колегами? У більшості випадків ніяких.

Замість того, щоб відчувати гнів на ситуацію, зосередьтеся на тому, що ви можете зробити, щоб вплинути на неї — у вашому колі впливу. Це допоможе іншим бачити у вас людину, яка знає, як діяти в рамках заданих обмежень та обставин, що змінилися.

Не приймайте чиюсь сторону

Коли у вашому колективі трапляється конфлікт, можна застрягти між двома впливовими фігурами, які не згідні одна з одною.

Ви розумієте, що вас використовують, коли вони намагаються перехитрити одне одного і відстояти свою позицію. І все за рахунок того, що ви виконуєте свою роботу.

У подібних випадках знову зосередьтеся на вашому підприємстві і не приймайте чиюсь сторону, навіть якщо одна вам подобається більше, ніж інша. Так ви можете зміцните довіру між обома сторонами. Крім того, подібний підхід допоможе зберегти конструктивність взаємодії.

Не переходьте на особистості

У своїй роботі ви будете сердитися на колег. Таке трапляється. Бувають моменти, коли ви відчуваєте бажання висловити певній людині все, що думаєте про неї, і дати їй урок. Не треба.

Люди схильні згадувати моменти, коли їх принижували або ображали. Навіть якщо ви виграєте цю суперечку і відчуєте себе добре в певний момент, ви заплатите ціну пізніше, коли вам знадобиться допомога цієї людини.

Щоб виграти в робочих конфліктах, вам потрібно створити мережу союзників, до якої ви зможете підключитися. Ще одна причина стримувати себе — кар'єрне зростання. Навіть якщо ви бездоганний працівник, вашому начальнику доведеться потрудитися, якщо інші менеджери або колеги бачать у вас людину, з якою важко працювати.

Прагніть зрозуміти, перш ніж вас зрозуміють

Інстинктивно ми більше зацікавлені в тому, щоб інші зрозуміли нас, ніж у тому, щоб спочатку зрозуміти їх. Справжні професіонали навчилися придушувати це бажання.

Дивно, але прагнення зрозуміти — дуже сильний прийом. Як тільки співрозмовник відчує, що ви розумієте його позицію, він перестане захищатися і буде готовий зрозуміти вас у відповідь.

Це створює основу для відкритого спілкування, щоб прийти до рішення, яке можуть прийняти обидві сторони. Намагатися прийти до рішення, не маючи цього розуміння, дуже складно — мало довіри і забагато сумнівів.

Думайте безпрограшно

Ми боїмося дозволити комусь іншому виграти, тому що для нас це означає програш. На роботі цього не повинно бути.

Навчіться думати інакше: "як ми обидва можемо вийти з цієї ситуації?" Це вимагає, щоб ви спочатку зрозуміли точку зору іншої сторони і що це для неї означає.

Потім зрозумійте, що це для вас означає. Прагніть знайти рішення, прийнятне і вигідне для обох сторін. Люди просто не люблять програвати. Один або два рази вам може зійти з рук тактика "виграв-програв", але дуже скоро ви опинитеся без союзників на робочому місці.

Безпрограшне мислення — це міцна стратегія, яка створює союзників у колективі і допомагає вам вигравати в довгостроковій перспективі.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Редактор: Аліна Книжник
12-04-2021, 02:10
Коментарів 0 Переглядів 1 556


Дівчина вчора, 23 листопада, пішла з дому та досі не повернулася
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.