Сьогодні, 25 березня, християни західного обряду святкують Благовіщення Діви Марії, яке припадає на Великий піст. Хоч дата свята і неперехідна, літургія та обряди залежать від того, коли пройде Великдень.
Свято пов'язане з появою архангела Гавриїла з благою звісткою перед Дівою Марією, вже зарученою з Іосифом. Він повідомив Пресвятій, що її чекає зачаття дитини від Святого Духа і народження Сина Божого і месії – Ісуса. Богородиця була збентежена пророцтвом, однак увірувала в правдивість слів архангела.
Благовіщення – неперехідне свято, тобто проходить щорічно у встановлену дату. Католики святкують Благовіщення 25 березня, а православні християни – 7 квітня. Різниця в датах обумовлена історичною зміною календарів.
В 2019 році Благовіщення пройде під час Великого посту, самого тривалого в році. Однак у свято християнам дозволяються послаблення в його дотриманні.
У слов'янській традиції святкування в цей день заборонено працювати. В честь такого кажуть, що "навіть пташка гніздо не в'є". Зазвичай і церква забороняє займатися необов'язковими справами на великі свята, щоб приділити основний час торжеству і думкам про шановані події.
Благовіщення не відзначається у великих компаніях, його прийнято проводити в сімейному колі й з близькими слід відвідати церкву. Після прослуховування служби в храмі можна освятити проскури.
Також у свято намагалися визначити якою буде погода на Великдень. При цьому в народі часто всіляко закликали весну – діти співали веснянки, а господині пригощали випічкою у формі птахів.
Прикмети:як Благовіщення проведеш, так і будеш жити цілий рік;
який день на Благовіщення, такий і на Великдень;
Благовіщення сповіщає весну, але не проганяє зиму.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
25-03-2021, 08:24
0
3 412