Так складно зберігати терпіння, виховуючи і навчаючи дітей. Мами часто зриваються і можуть сказати те, чого не повинні. Розповімо, як ваші слова впливають на дитину, і як цього уникнути, інформує
Ukr.Media.
Усі мами багатозадачні і багатовимірні. Постійно перебуваючи в такому режимі, вони можуть наговорити дитині багато образливих слів, які краще тримати при собі. У нападі гніву емоції вихлюпуються на ні в чому невинного малюка.
З моменту народження дитина знаходиться в центрі вашої уваги. Повернутися на роботу або хоча б працювати з дому стає складно. Прагнучи все робити ідеально, ви час від часу зриваєтеся. Глибоко вдихніть і ставитеся до всього з легкістю.
Слова, які не можна говорити своїй дитині:
"Чекай, поки прийде тато додому…"
У голові дитини це сформує негативний образ батька, а ви будете здаватися їй нездатною прийняти рішення. Що б не сталося, негайно реагуйте й одразу припиняйте її страждання.
"Я ніколи тебе не пробачу"Подібні фрази надають непоправний вплив на вразливий дитячий розум і переслідують його довгий час.
"Давай я зроблю замість тебе"
Малюк зробить висновок, що ви сумніваєтеся в його здібностях і не довіряєте. Краще об'єднайтеся і запропонуйте все зробити разом.
"Не реви!"Плач — природна реакція. Усі ми час від часу плачемо. Коли ви просите дитину не плакати, вона дивується, як реагувати на біль і образи. Спробуйте відвернути її увагу іграшкою або улюбленим заняттям.
"Піди звідси"Цих простих, але сильних слів цілком достатньо, щоб надовго травмувати юний розум. Ви для дитини — цілий світ, і такі фрази впливають на її розвиток. Їй складно з цим впоратися.
Що робити, коли немає сил спілкуватися з дитиною спокійно
Іноді батьки не розуміють, що надмірно тиснуть на дитину, мріючи виростити її ідеальною. Усі батьки раз у раз відчувають роздратування, але необхідно навчитися справлятися з ситуацією. Не сумніваємося, що ви любите своїх дітей і хочете виховати їх гідними людьми.
У нападах гніву чиніть так:АбстрагуйтесяВізьміть паузу. Відверніться від напруження емоцій. Якщо дитина в безпеці, вийдіть з кімнати і поступово розслабтеся. Завдяки цьому малюк зрозуміє, що мама не буде терпіти його погану поведінку. Зробіть глибокий вдих і заспокойтеся. Можна поговорити з подругою або з мамою, щоб виплеснути почуття, але не скаржтеся на дитину, особливо якщо вона поруч: можливо, це і допоможе вам заспокоїтися, але її самооцінка постраждає.
Сконцентруйтеся на чомусь іншому
Ви хочете, щоб дитина корилася, але вона закочує істерику і не слухається. Розгорається справжня битва. Якщо ви просите малюка поїсти, а він відмовляється, спробуйте пояснити можливі наслідки голодування. Зосередьтеся на тому, що потрібно зробити, і не сперечайтеся, поки справа не буде зроблена. Не опускайтеся в цій боротьбі до його рівня зрілості.
Батьки кажуть дитині образливі речі не всерйоз, але діти інтерпретують усе по-своєму. Крики і побої роблять сильний психологічний вплив. Візьміть за правило вибачатися кожен раз, коли відчуваєте провину. Це навчить дитину правильно поводитися. Малюки дуже люблять батьків, і якщо вони запам'ятовують ваші слова, то запам'ятають і вибачення.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
22-03-2021, 00:55
0
1 881