Донька композитора Олександра Білаша обурилася плагіатом і відвертим паплюженням легендарного твору двох великих митців.
Про це Олеся Білаш написала у Фейсбук.
"Сказати, що я вражена, не сказати нічого про мої відчуття. Крім того, що подивилася майже фільм жахів, ще й почула в ньому мелодію батька "Два кольори". А прочитавши про новий кліп Скрипки, зрозуміла, що це він написав цей "шедевр" за мотивами геніальної поезії Дмитра Павличка. Куди ж поділося прізвище композитора Олександра Білаша? Мабуть вурдалаки з кліпу розчинили у червоно-чорних кольорах", – написала Білаш.
Олеся наголосила на кричущому невігластві Скрипки.
"Можливо, пан Скрипка і не знав, що музика, яку він уповні використав, належить композитору, якого ще пам’ятають в Україні та світі, (до речі цього березня минає 90 років від дня народження митця) можливо вважав, що поет Павличко написав і слова і музику... Хай розбереться", – зауважила Білаш.
Олеся Білаш зазначила, що їй лячно за перспективу української музичної культури.
"У мене ж два суттєвих питання до виконавця та всієї команди: як бути з авторським правом і про який генетичний код йдеться в тексті до кліпу? Авторське право проігноровано, що ж до генетичного коду перелитого О.Білашем та Д.Павличком у відому всьому світу пісню "Два кольори", то там безсумнівно відчувається Україна, якщо ж говорити про витвір Скрипки, гадаю жоден народ такому коду не порадів би. Мені лячно за перспективу української музичної культури", – наголосила Олеся Білаш.
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.