* На правах реклами
У віці трьох років діти починають поводитися інакше. Зазвичай вони стають більш впертими, бунтують, хочуть усе робити самостійно. Криза трьох років це серйозна зміна, то ж як поводитися батькам у цей час?
Прояви кризи трьох років
Криза може проявитися у віці від 2,5 до 3,5 років. У цей час починають формуватися особистісні якості, змінюється модель комунікації, починається дошкільний вік. Тож якщо дитина раптом перетворилася на норовливого й вимогливого малюка, на це є певні причини. Ознаками кризи зазвичай є:
- впертість;
- негативізм;
- прагнення самостійності;
- знецінення;
- бунт.
Негативізм проявляється в суперечках та бажанні робити все навпаки. Це часто просто виводить батьків із себе за змушує вживати певних заходів. Пам'ятайте, що це своєрідний механізм захисту власного "я" і не карайте дітей. Ведіть діалоги, домовляйтеся з дитям, як із дорослим.
Кожен малюк у віці трьох років починає прагнути самостійності та скрізь вимагати "я сам!". Дайте дитині певну свободу, нехай вивчає світ, вчиться нести відповідальність за свої вчинки – це буде корисно і для маленьких, і для дорослих.
Знецінення, бунт змушує малих ламати та нищити речі, змінювати свої інтереси, робити щось назло. Самостійність, незалежність, воля формуються таким чином не лише у спілкуванні з батьками, а й з однолітками.
Шляхи подолання кризи
Щоб подолати кризу й не зруйнувати взаємини з власною дитиною, необхідно знайти баланс. Не слід підтримувати погану поведінку, але не можна й суворо за це карати. Тобто краще перетерпіти істерику, а потім спокійно поговорити з дитиною. Вона має навчитися висловлювати свої емоції та почуття, тоді загострення можна буде уникнути. Це лише короткий перелік того, що може вам допомогти. Більш детальну інформацію можна знайти на сайті Eva Blog.