Знімальна група передачі "Схеми" стала свідками, як президент Володимир Зеленський попри карантинні обмеження у минулу п’ятницю влаштував вечірку на честь свого дня народження. За подіями можна було спостерігати прямо з Маріїнського парку.
Про це йдеться у журналістському розслідуванні "Схем".
Святкування відбулось в будинку на вулиці Грушевського. Але не у квартирі родини Зеленського. А в апартаментах Тімура Міндіча - співвласника студії "Квартал-95" та бізнес-партнера Ігоря Коломойського.
За підрахунками "Схем", на святі у Зеленського перебувало близько 30 гостей - і ніхто з цих людей не був у захисній масці. Усе керівництво ОП, актори Кварталу у повному зірковому складі.. Гуляли довго, майже вісім годин, роз’їхались майже о третій ночі.
Відповідно до переліку карантинних обмежень Кабміну, забороняється проведення масових заходів, "в яких бере участь більше 20 осіб та недотримана дистанція у 1,5 метри". Як роз’яснив у коментарі "Схемам" головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко, цей пункт поширюється і на приватні помешкання.
Володимир Зеленський неодноразово звертався до громадян України із проханнями носити маски, уникати скупчень та обмежити соціальні контакти. Журналісти "Схем" звернулись до ОП із запитом на ім’я Зеленського із такими запитаннями:
Чому президент вважає прийнятним у розпал карантину влаштовувати вечірку на декілька десятків гостей?
Чи не подає він таким чином приклад і для інших громадян, демонструючи несерйозне ставлення до власних же закликів носити маски та обмежити до мінімуму соціальні контакти?
Та на якій основі - платній чи безоплатній квартиру для святкування йому надав співвласник "Кварталу" та бізнес-партнер Коломойського Тімур Міндіч?
Але в Офісі президента до ефіру залишили ці запитання без відповідей.
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.