Люди, які перехворіли COVID-19 захищені від повторного зараження на 94% мінімум на 7-8 місяців. При цьому такий показник захисту дорівнює або навіть вище поствакцинного імунітету.
До такого висновку прийшли британські вчені, дослідження яких опубліковано в Journal of Infection, повідомляє УНН.
Щоб визначити ступінь ефективності захисту набутого імунітету від повторного зараження COVID-19, вчені вивчили результати зроблених ПЛР і тестів на антитіла в Лондонській лабораторії. Вона обслуговує чотири лікарні на 1,3 мільйона осіб. Таким чином дослідники визначили групу з 66 001 пацієнта, яким до кінця липня було проведено ПЛР і/або тест на антитіла (60% становили жінки, середній вік - 50 років). Із загальної кількості 10 727 пацієнтів мали підтверджений COVID-19 в першій хвилі (з лютого по липень 2020 року). З них всього лише вісім осіб (0,07%) мали позитивний результат ПЛР в період з 1 серпня по 30 грудня 2020 року - більш ніж через 90 днів після попереднього позитивного аналізу.
Вчені відзначають, що в перші сім місяців після піку першої хвилі повторних інфекцій не було; всім восьми пацієнтам з можливою реінфекцією був поставлений діагноз в грудні, останньому місяці періоду дослідження. Проте навіть з обмеженою кількістю повторних інфекцій, попереднє інфікування COVID-19, як і раніше, забезпечувало захисний ефект на 94% від повторного зараження мінімум на 8 місяців (час дослідження). За ступенем ефективності це рівнозначно або краще, ніж захист, про який повідомлялося в недавніх дослідженнях вакцин, стверджують британські вчені.
Відзначимо, що набутий і поствакцинний імунітет можна визначити імуноферментним аналізом на антитіла. При чому для визначення імунітету у перехворілих і вакцинованих використовуються різні тести на антитіла. Так, українські вчені "Діапроф-Мед" днями повідомили про те, що розробили тест-систему для оцінки поствакцинального імунітету до COVID-19 методом імуноферментного аналізу (ІФА) на антитіла. До цього в Україні була можливість визначити лише наявність набутого імунітету з допомогою ІФА-тесту на титри антитіл.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
20-01-2021, 19:24
0
1 989