Досить часто доводиться чути від сучасних жінок, що "плинність справ" повністю поглинає весь їх час, не залишаючи для самої себе ні хвилини. При цьому вони виглядають втомленими, змученими, безрадісними. Знайома ситуація? Давайте розберемося в причинах і пошукаємо вихід.
Чому це відбувається?1.
Неправильне виховання. Мати, не залучена в соціум, з ранку до глибокої ночі стурбована тільки побутовими навантаженнями, "заклопотана" і нещасна, передає дочці "естафету" такого ось сумного життя, інформує
Ukr.Media.
Приклад однієї сім'ї, де мати була лікарем-педіатром, а дочка — терапевтом. На жаль, обидві вони прожили однакове життя "під копірку", мало вникаючи в професійні нюанси, а все більше переживаючи з приводу чоловічих зрад і власної "нещасної бабиної долі". У таких сім'ях не заведено витрачати час на догляд за собою, саморозвиток, якісь цікаві захоплення.
2.
Метушливість, хаотичність, невміння розподіляти час протягом дня. Такі люди хапаються то за одне, то за інше... маючи найбільш благі наміри, вони майже нічого не встигають, відчуваючи тільки брак часу!
3.
Хронофаги ХХІ століття, до яких відносяться, перш за все, мобільні телефони з їх численними додатками. Чим би ми не були зайняті, більшість з нас звикли час від часу "просто подивитися на спливаюче повідомлення", "відповісти на смс-повідомлення" і т.п., а потім, зазвичай, ви згадуєте речі, які вас цікавлять і занурюєтеся в нетрі "пошуковика". Зрозуміло, що потрібна, яка має тимчасові рамки робота припиняється.
4.
Робота за інших людей, "примусова допомога" відстаючому співробітнику, паперова метушня. Можна витратити цілий день, втовкмачуючи новачкові основи виробництва — і не встигнути зробити своє. Гора паперового мотлоху на столі або в його ящиках також забирає купу часу і сил.
5.
Помилкове почуття провини за час, витрачений на себе — ще один "радянський парадокс". Багато жінок, вийшовши заміж, соромилися того, що деякий час витрачають на догляд за собою, і намагалися його максимально скоротити. Їх просто жахала звичка деяких дам ходити по п'ятницях в перукарню, їздити влітку в санаторії і відчувати себе при цьому чудово!
Як з цим боротися?1.
Гнучко плануйте свій час. Глобальні та щоденні завдання мають бути реальними. Залиште один день на тиждень для занять собою. Якщо вас просять щось зробити в цей час, відмовте, мотивуючи тим, що у вас є плани.
2.
Згадайте свої захоплення, на які у вас після створення родини не стало вистачати часу і сил. Так, поки дитина була маленькою, навантаження були подвійними. Але ось її вже 3, і тепер пора згадати свої колишні звички. Звільніть цей час від всяких домашніх справ і робіт. Насолоджуйтесь свободою!
3.
Виконуйте тільки одну справу за раз. Вирішили присвятити наступні дві години дитині, її урокам, рукоділлю разом з нею? Доведеться вольовим зусиллям відмовитися від інших справ. Вимкніть телевізор, планшет, комп'ютер. Тоді проведений з дитиною час буде по-справжньому якісним і цікавим. Діти дуже чутливі до рівня уваги, яку ми їм приділяємо.
4.
Розвивайте свою особистість. З'ясуйте, хто і що заважає вам зайнятися собою. Якщо це тільки ваша власна лінь, знайдіть її витоки. Ліквідуйте їх. Не дозволяйте близьким людям перекладати всі обов'язки на вас. Вмійте відмовляти.
5.
Відновлюйте сили. Людина з дефіцитом життєвої енергії хоче одного: щоб від неї відстали. Родичі не розуміють причин такої поведінки, обурюються, заважають усамітненню, намагаються щось зробити на зло. Привчіть їх поступово до того, що ви більше не домашня рабиня, у вас є своє коло обов'язків і свій особистий час. Згодом вони звикнуть і стануть сприймати це як належне. Дбайте про себе, доглядайте за собою з радістю, бережіть себе.
Є жінки, які все встигають. В них радісно блищать очі, вони завжди в гарному настрої, а їх справи йдуть успішно. При цьому вони не встають о 5 ранку, страждаючи від недосипання і мріючи "хоч раз в житті відпочити як слід". Їх люблять і бережуть, тому що з ними завжди цікаво, з ними можна обговорити будь-яку проблему і гідно вийти з найскладнішої ситуації. Подружіться з часом, відчуйте його живий хід — тож, можливо, ви станете однією з таких жінок.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
11-01-2021, 00:45
0
1 208