Ще одну серію, щоб дізнатися, хто у них народиться, ще півгодинки у соцмережі, адже Маша так переживає через цього невдаху, останній коментар у ЖЖ — і відразу спати! Знайоме? Навіть якщо ви не позіхаєте потім цілий день і працюєте на повну силу, не думайте, що ви просто унікум, якому 5 годин сну вистачає для повного відновлення. Перевірте себе: якщо ви погодилися з двома і більше пунктами з нашого списку — у вас хронічний недосип!
У вас зріс апетит
І тягне вас зовсім не на салатики та корисні фрукти. Ви не можете встояти перед порцією смаженої картопельки, вас переслідує думка про великий свинячий стейк, а десерти взагалі перетворилися на нав'язливу ідею, хоча зазвичай ви спокійно ставитеся до будь-яких солодощів. Уся річ у тім, що за нестачі сну організм знижує вироблення гормону лептину: сигналізатора про насичення. І скільки б ви не їли, ви ніяк не можете наїстися, інформує Ukr.Media.
Ви набираєте зайву вагу
Зазвичай це є наслідком попереднього пункту. Таким чином організм намагається отримати додаткову енергію для виконання своїх функцій, які не відновилися вночі.
Ви стали дратівливою
Вас дратують будь-які дрібниці, дратують гучні звуки, доводять до сказу затримки у розкладі автобусів, а балаканина колег під час обідньої перерви, що здавалася раніше милою, стала дурною нісенітницею. Це ваша нервова система намагається достукатися до вас і випросити довгоочікуваний відпочинок!
Ви стали забудькуватою
Раніше ви дуже легко утримували у голові весь список справ на день, вчасно вітали подруг з днем народження і точно знали, за чим саме прийшли на кухню. Тепер ви навіть не можете згадати, куди поділи ключі хвилину тому, пишете собі кілометрові списки, інакше забудете, що збиралися зробити, а якби не добрий Facebook, то майже усі друзі образилися б на те, що ви не привітали їх зі святом. Просто ваша психіка відкидає все те, що не є гострою потребою, і безліч деталей просто випадають з фокуса.
Вам стало складно робити простий вибір
Ви робите п'яту спробу приміряти у магазині сукню і ніяк не можете зрозуміти, чи добре вона на вас сидить. Ви відмовилися готувати на вечерю пасту, тому що так і не вибрали, який рецепт кращий. Ви годину переглядали афішу, але так і не вибрали фільм, який хочете подивитися, через що й залишилися вдома. Через втому мозок просто нездатний оцінити усі плюси і мінуси кожного варіанту.
Ви стали незграбною
У вас часто з'являються синці через те, що ви постійно наштовхуєтеся на гострі кути, наливаючи каву, ви обов'язково проллєте окріп на стіл, ваш телефон вискакує у вас з рук, немов він живий, а у метро ви весь час наштовхуєтеся на людей, які постійно прагнуть зробити крок вам під ноги. Це все тому, що недосип знижує моторні функції і вбиває концентрацію. Відпочиньте, і це мине! Особливо обережними варто бути, якщо ви за кермом.
Ви почали часто плакати
Романтична комедія, розповідь колеги про заміжжя сестри, повінь у Азії або новини про швидке похолодання — будь-яка дрібниця може довести вас до сліз. Це ще один симптом недосипу, у жодному разі не ігноруйте його!
Ви почали постійно застуджуватися
Це закономірний наслідок того, що організму просто не вистачає часу на повноцінне відновлення вночі.
Ви стали гірше бачити
Ви дедалі частіше примружуєтеся, щоб прочитати напис на вивісці, іноді у вас двоїться у очах, а ще ви почали помічати, що навколо немов легкий серпанок. Це очні м'язи не встигають відновитися і спазмуються через постійний недосип.
Вас більше не цікавлять інтимні стосунки
Природа дуже мудра: якщо організм виснажений, він просто не зможе зачати і виносити здорову дитину. А це означає, що ніякий секс вам не потрібен, і тому механізми збудження вимикаються. Йдіть у ліжко (у всіх сенсах) і спіть! Коли надолужите згаяне, тоді й прокинеться лібідо!
А скільки потрібно спати, щоб відновити свій організм, запитаєте ви?
Розрахуйте самі. Ви ж знаєте, скільки годин сну вам потрібно, щоб відчувати себе відпочилою? Недосип компенсується за принципом "година за годину". Тобто якщо ваша норма — 8 годин на добу, а ви протягом буднів спали по 6 годин, у вас накопичилося 10 годин недосипу. Тоді сміливо можете спати протягом усієї суботи!
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber