RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » новини » Як приготувати смачний і корисний йогурт вдома — покрокова інструкція

Як приготувати смачний і корисний йогурт вдома — покрокова інструкція

Любите забігати за йогуртами на сніданок у найближчий магазин? А що, якщо готувати йогурт вдома самостійно? Розповідаємо, як зробити так, щоб кисломолочний продукт вийшов смачним і корисним, інформує Ukr.Media.

Чим корисний йогурт


Класичний йогурт готується з двох інгредієнтів: молока і закваски. Молоко ферментується за допомогою заквасних мікроорганізмів або пробіотиків, перетворюючись у корисний кисломолочний продукт.



Йогурт містить багато білка — близько 10 грамів на 200-грамову порцію. У дієтичних рекомендаціях 2015-2020, які щороку публікує американське Міністерство сільського господарства спільно з Міністерством охорони здоров'я, йдеться про те, що потрібно вживати 50-60 грамів білка в день. Здорова норма споживання молочних і / або кисломолочних продуктів — три продукти в день.

Йогурт багатий вітамінами групи В, у тому числі В12, який захищає від розвитку хронічних захворювань. Один стакан йогурту містить до 40% денної норми фосфору. Пробіотики, за допомогою яких ферментується молоко, підтримують імунну систему.

У кожному супермаркеті продаються десятки видів йогуртів — натуральних і з різними добавками. На виробництвах виготовлення йогурту поставлено на потік, щоб якість і текстура йогурту були завжди однаковими. Якщо ви хочете проконтролювати склад кінцевого продукту або приготувати щось нове — зробіть йогурт вдома самостійно.

Як приготувати йогурт вдома

Найпростіше готувати йогурт у домашніх умовах за допомогою спеціального пристрою. Йогуртниця складається з бази, яка нагріває продукт, і багаторазових баночок з кришками. Ви отримуєте користь готового йогурту і не використовуєте шкідливий для планети пластик.

Якщо у вас немає йогуртниці, готувати кисломолочний продукт можна в духовці, мультиварці, термосі або просто в теплому місці, наприклад, поруч із батареєю.

Виберіть молоко


Підійде пастеризоване або ультрапастеризоване молоко. Пастеризоване потрібно прокип'ятити і охолодити до 30-40 градусів. Ультрапастеризоване достатньо взяти кімнатної температури (крім способу приготування в термосі, тоді молоко має бути з температурою 40 градусів).

Купіть закваску

Її можна знайти в аптеці і магазинах здорового харчування. Ще один варіант — готувати свої йогурти на основі магазинних. Однієї 200-грамової купленої баночки вистачить на п'ять-шість домашніх.

Якщо ви готуєте в духовці, мультиварці, термосі або при кімнатній температурі, використовуйте виключно готовий йогурт у якості основи.

Стерилізуйте ємності

Посуд, у якому готується йогурт, повинен бути стерильним. Для цього необхідно потримати його над парою кілька хвилин. Якщо цього не зробити, мікроорганізми з поверхні банки можуть зіпсувати фінальний продукт.

З'єднайте і включіть

З'єднайте закваску (пару ложок готового йогурту) з молоком і перемішайте. Розлийте суміш по банках, встановіть їх у йогуртницю або духовку і включіть. Залежно від потужності і режиму, йогурт буде готовий через 6-9 годин.

Мультиварку слід поставити на режим підігріву до 40 градусів і залишити в такому режимі на ніч з баночками всередині.

Якщо готуєте в термосі, суміш повинна бути попередньо нагріта до 40 градусів (використовуйте кухонний термометр для вимірювання). Перелийте суміш у термос, щільно закрутіть і залиште на ніч.

Якщо ви готуєте в кімнатних умовах, укутайте ємності рушником для додаткового тепла і залиште поруч з батареєю також на ніч.

Готовий йогурт смачно подавати з сиропом топінамбура, насінням чіа, ягодами, гранолою.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Редактор: Аліна Книжник
6-01-2021, 00:55
Коментарів 0 Переглядів 1 010


У Чернівціобленерго оприлюднили графік на завтра


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.