RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » новини » Чи «підстрибне» долар після Нового року. Прогнози аналітиків

Чи «підстрибне» долар після Нового року. Прогнози аналітиків

В Україні курс долара у 2021-му перетне ще одну психологічну позначку в 29 грн/$. На вартість американської валюти, як кажуть аналітики, впливатимуть переговори з МВФ, епідеміологічна ситуація і погашення зовнішніх боргів.

Про те, як і чому змінюватиметься курс у 2021 році, пише Obozrevatel.



На українців чекає ще один складний рік

Для України 2021-й буде простішим за 2020-й, упевнений аналітик RoboForex Андрій Гойлов. Будь-який українець може за певними маркерами спрогнозувати курс долара.

Серед них – переговори України з МВФ. Навіть якщо з'являться просто новини про те, що новий транш зривається або що українська сторона не виконала зобов'язання, це вже сигналізує про майбутнє зростання курсу долара.

"У січні після новорічних свят відбудеться очна зустріч, де буде узгоджено план подальших спільних дій і названо терміни отримання двох траншів у сумі 1,5 млрд доларів США. Позитивний результат переговорів із Фондом "відчинить двері" інших міжнародних фінансових організацій (МФО) для нашої країни", – пояснює Гойлов.

Тривалий час іноземці не хотіли купувати українські облігації внутрішньої держпозики, але після 600 млн євро від Єврокомісії в межах макрофінансової допомоги вони поспішили повернутися до покупок. Унаслідок 15 грудня Мінфін зміг продати облігації на рекордні 51,44 млрд.

"Як ми бачимо, попит на українські активи спостерігається здебільшого завдяки вищій ставці, ніж у багатьох аналогів, проте реалізуватися повною мірою він може лише в умови підтримки з боку зовнішніх партнерів. Так, ключове значення у 2021 році матимуть успіхи з просування антикорупційної реформи, яка гальмує співпрацю з МВФ", – розповідає аналітик Телетрейд Сергій Родлер.

Ще одне масштабне завдання: Україні необхідно погасити на початку року близько 600 млн доларів боргів за зовнішніми зобов'язаннями. Нацбанк через це, ймовірно, буде неохоче виходити на ринок і продавати свою валюту. А чим менше НБУ продає доларів, тим вище його курс.

Надолужити падіння 2020-го не вдасться. За найоптимістичнішою оцінкою, втрати минулого року складуть 4,8% від ВВП, а в проєкті бюджету на поточний очікується зростання в 4,6%. Отже, ми ледь-ледь компенсуємо падіння 2020 року. Тому Україна й далі залежатиме від кон'юнктури зовнішніх ринків і позик.

Як зміниться курс долара 2021-го

Курс гривні залишатиметься під тиском, тому не виключені нові рекорди її девальвації, каже Гойлов. До того ж у бюджет закладено середній курс долара до гривні на рівні 29,20.

"Щодо валютної пари долар/гривня очікую торгівлю в ціновому діапазоні 28,10-29,10. Стосовно курсу євро до гривні ціновий канал, імовірно, буде в межах 33,10-34,90", – спрогнозував експерт.

Сергій Родлер додає: відіграватимуть свою роль й інші фактори: експортна активність вітчизняних сільськогосподарських і металургійних компаній, а також ситуація на міжнародних ринках.

"Ситуація з коронавірусом залишається вкрай нестабільною: недавно було виявлено новий штам вірусу у Великобританії, отже, велика ймовірність появи нових мутацій у найближчому майбутньому. Передбачити ефективність створених вакцин неможливо, тому нервозність на ринках зберігатиметься довгі місяці", – додає аналітик.

Останні два місяці спостерігаються валютні гойдалки: курс гривні активно розгойдується під впливом як зовнішніх, так і внутрішніх факторів. Навряд чи заощадження в міцній валюті (доларах) втратять свою привабливість у найближчому майбутньому через наявні проблеми в економіці. Тому купівля долара в моменти зниження його вартості може виявитися непоганим способом збереження заощаджень у довгостроковій перспективі.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Редактор: Галина Олійник
4-01-2021, 08:40
Коментарів 0 Переглядів 2 012


У Чернівціобленерго оприлюднили графік на завтра


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.