RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

У 2020 році транзит газу українською ГТС скоротився на 38%

У 2020 році транзит газу до Європи українською газотранспортною системою (ГТС) становив 55,8 млрд куб. м, що на 38% менше, у порівнянні з 2019 роком.

Про це повідомляє оператор ГТС України, передає "Укрінформ".



"У 2020 році Оператор ГТС України (ОГТСУ) протранзитував до Європи 55,8 млрд куб. м газу (-38% у порівнянні з 2019 роком). Обсяги транспортування газу з Європи до України за аналогічний період склали 15,9 млрд куб. м (+12% у порівнянні з 2019 роком)", - йдеться у повідомленні

Ключовими чинниками зниження обсягів транзиту до Європи називають запуск нових газопроводів в обхід України, а також зменшення попиту на блакитне паливо в ЄС та значні запаси газу в європейських ПСГ.

"Транзитна угода з Газпромом передбачає бронювання потужностей в обсязі 65 млрд куб. м (178 млн куб. м / добу) у 2020 році та по 40 млрд кубометрів (110 млн куб. м/добу) у 2021-2024 роках. Минулого року транзит склав на 14% менше (або на 9,2 млрд куб. м), ніж передбачено угодою. При цьому Газпром вже повністю розрахувався за весь обсяг замовлених потужностей згідно з контрактом, в якому передбачена умова "качай або плати", - додають в повідомленні.

Середньодобовий обсяг транзиту з початку року склав 153 млн куб. м на добу, а у грудні зріс до 183 млн куб. м на добу за рахунок дозамовлених через аукціонні платформи потужностей на транспортування газу до країн Європи.

Також зазначається, що у західному напрямку було протранзитовано 51,9 млрд куб. м газу (-32%). Зокрема, у Польщу – 3,8 млрд куб. м, Словаччину – 38,5 млрд куб. м, Угорщину – 9,6 млрд куб. м У південному напрямку транзит склав 3,9 млрд куб. м (-70%). Із них 0,9 млрд куб. м – у Румунію та 3,0 млрд куб. м – у Молдову.

Транспортування газу з Європи в Україну на замовлення клієнтів ОГТСУ склало 15,9 млрд куб. м, що на 12% більше ніж у 2019 році та на 27% більше за середні показники відповідних періодів у 2016-18 роках.

"Всього за 2020 рік імпорт із Словаччини склав 10,2 млрд куб. м (+11% у порівнянні до аналогічного періоду минулого року), із Угорщини – майже 4,2 млрд куб. м (+14%), із Польщі – майже 1,5 млрд куб. м (+3%). Зокрема, віртуальним реверсом (backhaul), який вперше став доступний на початку 2020 року, імпортовано 45%", - додає оператор ГТС.

З початку року в підземні сховища для зберігання в режимі "митний склад" було спрямовано 10,1 млрд куб. м імпортованих обсягів. Із них 60% (або 6,1 млрд куб. м) надійшли в режимі "shorthaul – митний склад" і 40% (4,0 млрд куб. м) в режимі "кордон – митний склад". В листопаді розпочалась фаза активного відбору газу з митного складу та його подальшого транспортування до країн ЄС (0,3 млрд куб. м).

Всього за період січня-грудня транспортування газу з ЄС в Україну замовляли 82 трейдери, з них 52 українських компаній та 30 іноземних. А послугами short-haul та "митний склад" скористалися понад півсотні компаній, більша частина з яких є нерезидентами.

Директор ОГТСУ Сергій Макогон наголосив, що у 2020 році Оператор ГТС України на 100% виконав свої ключові завдання – забезпечив надійне транспортування газу для українських споживачів та у повному обсязі виконав зобов’язання щодо транзиту газу в ЄС та Молдову.

"У перший рік роботи незалежного Оператора ГТС України нам вдалося не тільки на відмінно впоратися з операційними викликами, але й здійснити значний прорив на вітчизняному ринку газу. Так, вперше в історії української ГТС у 2020 році відбувся транзит газу не тільки для Газпрому, а й на замовлення інших міжнародних компаній, вперше був здійснений транзит трансбалканським напрямком, реалізований віртуальний реверс, перехід на прозорий механізм розподілу потужностей на аукціонних платформах та впроваджені нові послуги та сервіси, які користуються попитом серед українських та міжнародних клієнтів", - зауважив Макогон.

За його словами, оператор ГТС є надійною опорою для держави, а українська ГТС – невід’ємною та важливою частиною енергетичної стабільності та безпеки Європи.
Редактор: Юрій Коверзнєв
2-01-2021, 22:20
Коментарів 0 Переглядів 1 024

Фото ілюстративне

Понад 15 країн світу є споживачами продуктів із нашого краю


Внаслідок аварії кермувальник загинув на місці події, а пасажир отримав травми
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.